Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Scenic II - elektryka, wycieraczka tył wariuje, światła choinka

Latajacyholender 04 May 2013 19:38 6207 11
    Latajacyholender
    Level 9  
    Witam mam problem w Renault Scenic 2 2005 grand.

Objaw pierwszy: przy włączonych światłach przy naciśnięciu pedała hamulca zaczyna pracować tylna wycieraczka.

Objaw2 przy włączeniu kierunkowskazu lewego mruga światło pozycyjne (tył) i jak nacisnę hamulec w tym układzie to mruga stop na szybie i lewej lampie.

W czym może być problem rozbieram kostki przeglądam, susze. Zauważyłem, że jak ktoś wymieniał szybę tył kiepsko uszczelnił i woda cieknie przy lampie stopu na szybę od wewnętrznej strony podczas mycia samochodu. tzw choinka z tego co czytałem może być powodowana przez kiepską masę ale jak tu w płytkę jest wpięta kostka i nie ma żadnej osobnej masy. Gorszy problem jaki wyczytałem z tą wycieraczką to że może wariować jakiś komputer, który zapewne będzie kosztowny w wymianie. Co z tym robić? może ktoś miał podobny problem?
    pawel16150
    Level 30  
    Latajacyholender wrote:
    może być powodowana przez kiepską masę ale jak tu w płytkę jest wpięta kostka i nie ma żadnej osobnej masy

W kostce jest przewód masowy, sprawdź go
    sladi
    Level 17  
    przejzyj wiazki z tyłu w lampach,jak tam wszystko ok to zobacz czy bsi niezalane pod kierownica
    pawełek3650
    Level 16  
    miałem kiedyś taki problem i był on w silniku od wycieraczki tylnej wypnij go i sprawdź czy jest ok albo te masy jak kolega mówi
    diodabg
    Level 30  
    z nadwozia do tylnej klapy leci wiązka zaraz przy zawiasach w gumowym peszlu mogą być połamane kable...
    jurekk55
    Level 36  
    sladi wrote:
    ok to zobacz czy bsi niezalane pod kierownica

BSI .....a nie przypadkiem CIM ? A może SAM?

Latajacyholender wrote:
    Gorszy problem jaki wyczytałem z tą wycieraczką to że może wariować jakiś komputer, który zapewne będzie kosztowny w wymianie. Co z tym robić? może ktoś miał podobny problem?

Jak go uwalisz , będzie kosztowne. Jedź na warsztat , opowiedz o przecieku..
    pawełek3650
    Level 16  
    w renault jest BSI a cim chyba w volvo albo ford jak się mylę to poprawcie
    jurekk55
    Level 36  
    Za chwilę powiesz że do silnika wsypać ATF bo też śliskie . To forum techniczne i podaje się pewne informacje zgodne z danymi technicznymi
    Latajacyholender
    Level 9  
    Dzięki za sugestie jutro zaglądnę na ten silniczek i wiązkę co wchodzi do klapy jak nie pomoże to pojadę pod kompa może wykaże w czym problem. A nawiasem zapytam jakim kolorem będzie oznakowany przewód masowy?
    User removed account
    User removed account  
    bart.auto
    Level 21  
    Podstaw to auto do kogoś kto zna temat , i nie pytaj o nic więcej bo za chwilę cię tu zlinczują
    Latajacyholender
    Level 9  
    Problemem była popuszczona masa pod lewą lampą. Dziękuje z pomoc...