Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic Smart Home
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stroboskop Na IFK120 z Kitu AVT1435

RFTiTONSIL 06 Maj 2013 20:17 10062 32
  • #31 06 Maj 2013 20:17
    RFTiTONSIL
    Poziom 18  

Dj-MatyAS-zgadzam się z tobą o używaniu stroboskopu. Prawie każdej dyskotece gdzie gra się normalną muzykę czyli nie cały czas techno, hard style stroboskop powinno się używać co jakiś czas w końcu ten błysk potrafi trochę oślepić w sensie zamotać w głowie.

• Deimic Smart Home
  • #32 06 Maj 2013 20:25
    dj magic
    Poziom 19  

Mówisz że z Kit J23 nic nie wyciągniesz? Ja robiłem z niego stroboskop w latach 95-97 modyfikując nieznacznie 3 elementy. Pierwszym elementem był Rezystor 470 Ohm 5W - zmieniałem go na dwa w szeregu każdy po 250 Ohm 30W (kładłem je w radiator - przez całą noc jak chodził to potrafił wywalić na oryginalnym rezystorze) Drugim elementem była wymiana dwóch kondensatorów elektrolitycznych na większe (Zamieniałem je z 4,7 uF 360V na 470 uF na 700V).

Efekt zwalał z nóg. Przede wszystkim jasność powalała każdego, płynność regulacji się poprawiła oraz stroboskop mógł chodzić przez całą noc. Palnik wymieniałem raz na miesiąc - to był jedyny mankament. To były dobrze czasy, dużo dyskotek kupowało w ten sposób przerobione stroboskopy ode mnie :) W 97 dorobiłem układ który pozwalał podpiąć w/w układ pod dźwięk (np mikser) i stroboskop działał również w rytm muzyki :) To były piękne czasy. Teraz wszystko można kupić i nie ma radości z modernizowania, kombinowania itp itd.

To tak poza tematem :)

• Deimic Smart Home
  • #33 06 Maj 2013 21:46
    RFTiTONSIL
    Poziom 18  

Mój projekt miał być bez poprawek więc zdecydowałem się na kit avt.