Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HELUPOWER
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł Ariston (?) i Euroster - Termostat nie kontroluje pieca

04 Maj 2013 21:55 5094 3
  • Poziom 17  
    Witam.

Na samym początku chciałem poinformować, że w razie udzielenia mi pomocy, proszę o w miarę prosty język, bo kompletnie nie znam się na systemach grzewczych.

Sytuacja wygląda w sposób następujący:
    Jestem studentem i po długim weekendzie przyjechałem do mieszkania i chciałem włączyć ogrzewanie, ponieważ przez tydzień zrobiło się dość chłodno w domu.
    Posiadam kocioł gazowy Ariston (modelu nie znam i nie mogę go nigdzie znaleźć) oraz termostat Euroster 2006.
    Kocioł był wyłączony przyciskiem włączania/wyłączania. Włączyłem go i ustawiłem termostat na pożądaną temperaturę. Na termostacie pojawił się symbol "płomienia", jednak kocioł nie "załączył" się. Jednak woda w kranie jest ciepła i piec się uruchamia ogrzewając wodę.

Na Aristonie posiadam jedynie przyciski "Reset", "Auto", "Comfort" i Włącznik/wyłącznik.

Kocioł Ariston (?) i Euroster - Termostat nie kontroluje pieca

To chyba coś takiego:

Link
  • HELUPOWER
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Spróbuj wymienić baterie w Eurosterze albo zrób reset (długopisem w otwór) i ustaw żądane temperatury.
  • HELUPOWER
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Przekręć pokrętło do regulacji centralnego ogrzewania na kotle z pozycji zero na dowolną w prawą stronę. Jeśli euroster steruje kotłem to na wyświetlaczu kotła zamiast "0" powinno pojawić się "C".
  • Poziom 17  
    Zadziałało, nie mogłem znaleźć panelu sterującego kotła, był dziwnie ukryty pod otwieraną "klapką".
    Dziękuję za pomoc, pozdrawiam.