Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mozilla firefox - reklamy - zwykłe słowa w tekście (odnośniki)

JustaAM 04 May 2013 21:59 8727 20
    JustaAM
    Level 8  
    Od jakiegoś czasu oprócz mnóstwa wyskakujących reklam śledzących mnie na ebay, czy allegro, zaczęły mi się pojawiać w czytanym tekście podświetlone wyrazy(odnośniki do płatnych stron) jak tylko myszką najadę (nie klikam) wyskakuje reklama.
    Jestem tylko użytkownikiem laptopa, nie znam się na programach, czy konfiguracji, zielono mi w tym temacie. Mam Avast! jako antywirus prawie 400zł ochrony na rok, a laptop się aż gotuje od alertów wydajności, okna przeglądarki się zawieszają. I oczywiście antywirus nie widzi problemu. Jak mi wlazła Delta Search zaczęłam szukać czegoś w necie na czyszczenie i deltę osunęło, ale zostawiło ukryte linki. :( A niby od pewnego wydawcy. I Delta wraca po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu laptopa. Mam dużo danych na kompie w pamięci przeglądarki, nie chcę tego stracić np. podczas formatowania. Co mogę zrobić, by go wyczyścić?
  • Helpful post
    dt1
    Admin of Computers group
    Cześć.
    Profilaktycznie pobierz i uruchom program adwcleaner stąd: http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/dl/125/ (najpierw opcja szukaj, potem opcja usuń).
    Potem zrób skanowanie programem mbam: http://downloads.malwarebytes.org/mbam-download.php
    Potem pobierz OTL: http://oldtimer.geekstogo.com/OTL.exe, zrób skanowanie i wrzuć dwa pliki, które wygeneruje tu na forum.

JustaAM wrote:
    mam avast jako antywirus prawie 400zł ochrony na rok

Komu Ty tyle za ochronę płacisz? Bo Avast to chyba 70zł na rok kosztuje...
    JustaAM
    Level 8  
    Sorki, Norton 360, komputer, Wi-Fi + dwa laptopy, jakiś fachowiec ustawiał. Próbuję ściągać z tych linków, ciągle mi się wiesza....
    JustaAM
    Level 8  
    Jest po czyszczeniu, (2 strony w notatniku) teraz skanuje. (5 min 9 znalezionych).
    Dla mnie laptop to głównie zdjęcia, banki i ebay, taka praca. :P Mąż siedzi na głównym swoim kompie firmowym i On decydował.
    JustaAM
    Level 8  
    Skan zakończony, trojany i robale skasowane, całą noc chodził aż się zgrzał. :P Teraz OldTimer pracuje.... czekam.

Dodano po 20 [minuty]:

Raport wyświetlony, totalny matrix. :P.
    Nic dalej nie każe robić. Okno dialogowe niewzruszone.
  • Helpful post
    Acorus 20
    Level 43  
    No i gdzie te logi z OTL?
    JustaAM
    Level 8  
    Quote:
    Jestem tylko użytkownikiem laptopa nie znam sie na programach czy konfiguracji zielono mi w tym temacie.

Tak jak napisałam. :( Poszukam, ale nawet nie wiem czego mam szukać i gdzie.

Dodano po 7 [minuty]:

Znalazłam AdwCleaner v2.300 - Log utworzony 04/05/2013 o 23:54:11.

Fakt, że tych logów mam z 5, bo wcześniej też był używany.
    Quote:
    jak mi wlazła Delta Search zaczełam szukać czegoś w necie na czyszczenie i delte usuneło ale zostawiło ukryte linki Sad a niby od pewnego wydawcy.

Proszę o podpowiedź... Vzy mam to przekazać Tobie do wglądu? Jeżeli tak, to jak całość skopiować :P (szaleństwo;) )
    Serio jestem zielona. ;(
  • Helpful post
    Acorus 20
    Level 43  
    Pokaż tylko logi z OTL.Daj jako załączniki lub umieść na wklej.org
    JustaAM
    Level 8  
    Link Chyba o to chodzi... Jezu, czuję się jak matoł. :P
  • Helpful post
    Acorus 20
    Level 43  
    Reset Firefoxa: Pomoc-Informacje dla pomocy technicznej-Zresetuj program Firefox
    JustaAM
    Level 8  
    Firefox zresetowany, Czy to już wystarczy? Jakieś sugestie na przyszłość?
    JustaAM
    Level 8  
    Cisza.... Więc tak, wyskakują okna reklamowe, muli i wiesza się, nie da się korzystać z przeglądarki. ;( Gdy piszę tekst pojawia się po czasie, nawet w GG, więc pewnie to coś poza przeglądarką. Więc dalej wiszę z tematem. :cry:
    JustaAM
    Level 8  
    Ładnie, razem z nim mam ponownie delta search. ;(

Dodano po 13 [minuty]:

Program jest pobrany, niby się zainstalował, nie uruchamia się, nie ma okna dialogowego, cisza, delta jest i szaleje. :)
    JustaAM
    Level 8  
    Uruchomiłam, czego mam się spodziewać? Sorki, ale takie komendy niewiele mi pomagają. Przysiady tez mam robić? Bo jak pomoże, to pewnie zrobię. Już trzy razy poszedł AC Babylon usuwać, gdy tylko chcę uruchomić Dr. włazi całe mnóstwo "dodatków", nawet po odhaczeniu ich w opcjach. Komputer muli, strony po 1-2 min jak się otwierają. W sumie jest gorzej jak przed trzema dniami.
    JustaAM
    Level 8  
    Dziękuje za pomoc laptop idzie do formatowania, Miło było. pozdrawiam.