Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Multimedialny tablet do samochodu

IzzyMan! 04 Maj 2013 22:03 9834 12
  • #1 04 Maj 2013 22:03
    IzzyMan!
    Red. Komputery FAQ

Witam.
    Od dłuższej chwili zastanawiam się nad kupnem tabletu, który bym mógł wykorzystać w aucie. Mam dobry sprzęt grający wiec chce coś co odtworzy filmy to po pierwsze. Najlepiej 7" ponieważ byłby montowany w desce tam gdzie gajgery wentylatora itp. Auto Corsa B. Musiałby mieć wyjście AUX lub na słuchawki żebym dźwięk mógł podłączyć do radia. GPS - mam licencje roczną na auto mape android. Tablet mógłby mieć wbudowany odbiornik, ale sam posiadam zewnętrzny lecz nie wiem czy by współpracował z tabletem. Wiadomo tablet wtedy musiałby mieć bluetooth. Widziałem już nawet z DVB-T może mieć, ale nie musi. Taki dodatek. Firmowy być nie musi do gier też nie. Internet to ważna rzecz więc Wi-Fi. Kwota od tanich dobrych do średnich. Myślę że mi podacie coś interesującego.

1 12
  • #2 04 Maj 2013 22:38
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Witaj.
    Ostatnio miałem okazję pobawić się tabletem Kiano PRO 7 DUAL. Udało mi się go dostać w promocji w Euro za 499zł. Co mi się w tym tablecie spodobało:
    Ekran IPS o wysokiej jak na 7" rozdzielczości 1280x800
    Procesor dwurdzeniowy 2x1.6GHz
    1GB RAM + 16GB wbudowany FLASH + slot MicroSD (do 32GB)
    WiFi b/g/n, Bluetooth. Obsługa Flash, formatów Audio/Video.
    Android 4.1

Nie był on dla mnie, ale jak się chwilę bawiłem chodził bardzo płynnie i był dość przyzwoicie wykonany. W tej klasie cenowej ekran rzeczywiście powalił na kolana. Złącze słuchawkowe według opisów posiada (nie zwróciłem na to wcześniej uwagi). Posiada też HDMI (chociaż w samochodzie będzie raczej zbędne). Niestety nie posiada GPSa (ale przynajmniej ma BT, więc można łatwo zewnętrzny podpiąć), nie posiada tunera DVB-T. Ogólnie sprawił na mnie dość dobre wrażenie i oceniam, że było to dobrze wydane 500zł.

-1
  • #3 05 Maj 2013 09:42
    IzzyMan!
    Red. Komputery FAQ

A tablety overmax?

0
  • #4 05 Maj 2013 10:52
    daavid117
    Poziom 42  

A nie myślał kolega o internecie Aero i tablecie obsługującym karty SIM Aero? To zawsze jakiś darmowy i wręcz nieograniczony dostęp do internetu z poziomu samochodu - patrz radia internetowe chociażby. Rozejrzałbym się za czymś z jak najlepszym wyświetlaczem, bo jak wiadomo warunki oświetlenia w samochodzie nie należą do najlepszych (słońce). Są już chińskie telefony z oryginalnymi wyświetlaczami Retina, więc i może jakiś tablet od wschodnich producentów z markowym wyświetlaczem się znajdzie? Sugeruję też znalezienie czegoś, co przyciski od regulacji głośności lub/i przełączania utworów/opcji mają wyprowadzone na osobnej płytce wewnątrz - wtedy bardzo łatwo byłoby je wyprowadzić na kierownicę lub jakiś joystick a'la "iDrive" z BMW. To oczywiście jeden z moich pomysłów i tylko delikatna sugestia - nie wiem na ile kolega chce się "bawić" w usprawnianie tego leciwego już auta ;).

Temat dla mnie bardzo ciekawy, bo mam Corsę B i również mam zamiar montować w tym miejscu tablet jako komputer pokładowy / centrum multimedialne. Czy gdy kolega wykona już całość mógłbym liczyć na jakieś zdjęcia? Mój projekt opóźnia się ze względu na mechanikę i kosmetykę zewnętrzną (rdza...) auta, którymi muszę się zająć w pierwszej kolejności.

1
  • #5 05 Maj 2013 11:30
    IzzyMan!
    Red. Komputery FAQ

Myślałem o Aero, ale bardzo ciężko dostać kartę. Trzeba im wpłacić jakąś kwotę, a i tak nie wyślą. Bynajmniej znajomy czeka już 8 miesięcy i nic.. Zdjęcie na pewno zrobię tylko najpierw muszę wybrać coś co się nada. Co do Corsy, to "rudej" nie sposób dobrze zwalczyć. Sam się bije z nią W zeszłym roku ktoś skasował mi tylny bok i nie pomyślałem żeby użyć podkładu novola tylko jakiś szary zwykły kupiłem i muszę poprawiać. O drzwiach nie wspomnę jak je zjada. Taniej wyjdzie kupić inne w dobrym stanie i od środka zabezpieczyć świeżym olejem silnikowym. Tylko podłoga mnie cieszy bo zdrowa, ale podłużnice do przespawania. Sam mam dużo roboty, ale tylko wizualnej mechanika i zawieszenie w dobrym stanie.

Wracamy do tabletów, jest tego dużo na rynku a chciałbym sprawdzony sprzęt. Zastanawiają mnie tablety overmax niedrogie, a mają gps, tv i inne bajery. Modem 3G mam zewnętrzny także mógłbym go wykorzystać. Lub firma Goclever

0
  • #6 05 Maj 2013 14:01
    dt1

Zaprzeczę - mam kartę AERO. Wysłana zgodnie z harmonogramem wysyłek na ich stronie. Być może kolega nie dopełnił wszystkich czynności związanych z nie najłatwiejszą procedurą zamówienia. Ja w skrócie zrobiłem to tak:
    - wypełnienie wniosku na stronie
    - przelew na pierwsze ze wskazanych kont bankowych 20zł (depozyt za kartę)
    - przelew na drugie ze wskazanych kont bankowych 7zł (koszt wysyłki)
    - wydrukowałem wniosek, wydrukowałem potwierdzenie przelewu 1, wydrukowałem potwierdzenie przelewu 2, skserowałem dowód osobisty z obu stron, wysłałem to wszystko listem poleconym ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru.

Problemu nie było.

Co do tabletów - overmaxy to ogólnie tania kicha. Wersje, które spotkałem miały kiepskie wyświetlacze, fatalny dotyk i chodziły nie do końca płynnie. Również różne drobne problemy typu nie łączenie się lub zrywanie połączenia sieciowego sprawiły, że nie polubiłem tych tabletów. GoClevera żadnego nie miałem w ręku, więc nie mogę się wypowiedzieć.

1
  • #7 05 Maj 2013 14:15
    daavid117
    Poziom 42  

Znajomy ma jakiegoś Goclevera i niespecjalnie sobie chwali - niska jakość wyświetlacza, obudowy jeszcze niższa. Teraz będzie odsyłał na gwarancję, bo coś się zaczęło dziać - wyłącza się, rozłącza.

0
  • #8 05 Maj 2013 23:10
    IzzyMan!
    Red. Komputery FAQ

Miałem dzisiaj w rękach kiano 7 pro za 450zł 7" no ale brak gps 3g only wi fi.
    Goclever do mnie przemawia bo (jakiś słabszy model) chwile się nim bawiłem i nawet zgrabnie pracował mimo ze miał 512mb ram i 1ghz procesor. Na necie mozna dorwać w tej cenie dużo lepsze modele tej firmy. Z tego co piszecie musiał bym kupić samsunga tab, a to mi się nie uśmiecha :D

1
  • #9 05 Maj 2013 23:30
    dt1

GPS przez Bluetooth. 3G obsługuje przez zewnętrzny modem. Samsung byłby dobrą, ale nieco drogą opcją. Przy budżecie do 500 nie będzie można niestety mieć wszystkiego :)

0
  • #12 11 Maj 2013 14:26
    biomedyczny
    Poziom 26  

Odejdę od tematu ale jak kogoś interesuje do tira.

Kupiłem właśnie fergusona S3 PLUS
    Jeśli chodzi ci o wszystko w jednym dobry wybór.
    Używany ok 400pln
    Plus ma 2 rdzenie i 1GB.
    Niestety nie ma BT.

Jw nic innego lepszego nie kupisz.
    Nowy kosztuje 500pln.

T76 nie ma wyjścia antenowego. Cena 369 na promocji w.. nie media expert... w avansie chyba. Gnie się jak naciśniesz z boku i pulsuje ekran.

Overmax dual drive jest ok ale jw udało mi się dostać fergusona a ferguson znacznie lepiej wykonany i masz przejściówkę na antenę w zestawie. Używkę dostaniesz za ok 350pln. Nowy w realu na promocji tak 2 razy w roku są po 389 399.

I tak jak ci ktoś pisze aero musi być :)
    Koszt 100pln modem + karta sim.

Ale wiadomo że przy dvb-t musisz mieć antenę zewnętrzną. Dlatego jw to rozwiązanie dla tira.
    Na twoim miejscu to w biedronce były rk3066 za 400pln. Ale nie mam pojęcia czy miały BT.

Zewnętrzny bt i 3g tak naprawdę ma każdy. Jak masz anda 4.0.
    O wewnętrzny jest bardzo trudno. I tu w zasadzie nexus 7 samsung / lenovo. Bo dokładasz niewiele w porównaniu do chińszczyzny.

1
  • #13 22 Sie 2014 06:54
    demeryt
    Poziom 1  

Witam,

Chciałbym zabudować na stałe tablet w samochodzie z pewnymi modyfikacjami. Poszukuje osoby, pasjonata, która pojęłaby się tego zadania. Nie jest to proste ponieważ chciałbym dokonać pewnych dodatkowych modyfikacji. Jeśli ktoś jest zainteresowany, bardzo proszę o kontakt.

Bartek

1