Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hp dv6000 - Brak obrazu przez VGA na monitorze zewnętrznym

04 Maj 2013 23:52 2565 11
  • Poziom 7  
    Cześć!

Jestem tu nowy tzn. wcześniej anonimowo przeglądałem raczej forum i zawsze starałem się dogłębnie poszukiwać rozwiązań ale tym razem już postanowiłem uderzyć wprost do elektrodowych speców od hardweru.

Więc tak. Mam monitor 17" monitor jest jak najbardziej sprawny (sprawdzałem na konsoli) ma wejście VGA. Problem natomiast jest po stronie laptopa. Na początku wszystko było okey ale potem nagle ekran w monitorze zewnętrznym zgasł i pokazuje się "No signal imput" natomiast w laptopie jest ekran widoczny i można zmienić grafikę itp jednak dalej nie ma obrazu. Czasami na krótką chwilę ekran łapie ale po chwili gaśnie, czasem działa na niższej rozdzielczości niż ma rekomendowaną też przez chwilę, kilka razy zadziałał na duplikowanym obrazie. Czasami gdy jest ustawiona rekomendowana rozdzielczość dla ekranu ten mryga i podczas tych mrygnięc można doczytać że laptop wysyła mu różne rozdzielczości które są wręcz wybujałe jak np 512x350 52Hz a czasem na odwrót i nawet 135Hz mryganie pewnie jest uzasadnione tym że laptop pewnie kombinuje a i monitor też walczy i nie chce się spalić (komunikaty są z menu monitora ale wciąż nie ma obrazu) dodatkowo dodam że gdy wyrzucam monitor w menadżerze to po ponownym odnalezieniu we właściwościach komputer potrafi mu przypisywać domyślnie 75Hz podczas gdy monitor działa w 60Hz. Czasem monitor od razu się załącza po wciśnięciu power i od razu działa a potem gaśnie ale częściej jest tak że monitor po prostu nie wyświetla obrazu. Kilka razy się tak zdarzyło że gdy zamieniłem kość RAMu miejscami to obraz na chwile wskakiwał ale to nie może mieć chyba ze sobą związku.

Parametry:
    AMD Turion 64 x2 TL-60 2.00Ghz
    2 gb RAM
    Nvidia Geforce go 7200

czego próbowałem:
    ruszałem gniazdem vga ( - ten się nie rusza ale może) - nic
    odinstalowałem i zainstalowałem sterowniki grafiki - nic
    instalowałem starsze sterowniki - nic
    sprawdzałem jak się zachowa na linuxie - nic
    odwracałem kabel - nic
    przywracałem ustawienia fabryczne na monitorze - nic
    podłączyłem inny monitor lcd tym samym kablem - nic
    skrajnie przeinstalowałem system - też nic
    nie inwestowałem w nowy kabel vga na razie bo jak każdy polak nie lubię wydawać pieniędzy na lewo i prawo

Spoiler:
    monitor jest tym bardziej na bank sprawny ponieważ przed zakupem u poprzedniego właściciela go testowałem na jego komputerze i dział bez zarzutu jak u mnie na konsoli obraz jest czysty bez żadnych wad.

co do instalowania sterowników w ogóle miałem wielki problem bo gdy je odinstalowałem i chciałem zainstalować ponownie to owszem dało się ale nie łapał ekranu laptopa i ignorował je windows potem w ogóle sterowniki po mimo instalacji nie były widoczne nigdzie.

Spoiler:
    na koniec - laptop jest chyba u kresu swojej funkcjonalności i zaczynam odczuwać samozniszczenie stosowane przez HP mianowicie, wszystko było okey a potem nagle w jednym tygodniu padł dysk - wymieniłem dwa tygodnie potem zasilacz się spalił, ten również wymieniłem teraz czasem komputer po włączeniu jest czarny ekran po czym za chwile robi reset i dopiero potem wyświetla się białe logo hp
  • Poziom 33  
    Jak wiadomo w tej serii dv6000 problem z grafiką NVIDIA 7200. Przegrzanie, reballing lub najlepiej wymiana układu na nowy.
  • Spec od komputerów
    Argennto_1 napisał:
    Przegrzanie, reballing lub najlepiej wymiana układu na nowy.

Najlepiej wymiana.
  • Poziom 7  
    jak to... przecież, poza tym ja nie mam żadnych problemów z grafiką na matrycy nigdy nie miałem problemów problem mam tylko z wyjściem.
  • Spec od komputerów
    Jedno drugiego nie wyklucza.
    Lecz bez wykonania pomiarów, diagnostyki to tylko domysły.

• Spec od komputerów
    mjdesign napisał:

jak to... przecież, poza tym ja nie mam żadnych problemów z grafiką na matrycy nigdy nie miałem problemów problem mam tylko z wyjściem.
    "Wypuszczanie" obrazu na matrycę i na zewnętrzny monitor jest realizowane przez osobne bloki funkcjonalne zawarte w chipie grafiki - mogą ulec uszkodzeniu niezależnie.
    Profilaktycznie podmień jeszcze kabel do monitora - nie musisz od razu kupować, możesz pożyczyć. A jak kupisz niepotrzebnie - masz 10 dni na zwrot bez podania przyczyny.
  • Poziom 7  
    wiem, rozumiem ale kurcze... niedługo włożę tyle w ten komputer tyle ile kosztuje nowy wiec no dlatego też poszukuje jakiegoś rozwiązania poza szastaniem pieniędzy
  • Spec od komputerów
    mjdesign napisał:
    wiem, rozumiem ale kurcze... niedługo włożę tyle w ten komputer tyle ile kosztuje nowy wiec no dlatego też poszukuje jakiegoś rozwiązania poza szastaniem pieniędzy

Najprostsze rozwiązanie na początek masz powyżej.
  • Poziom 7  
    to okey, spróbuje gdzieś pożyczyć kabel i sprawdzić.

Dodano po 3 [godziny] 16 [minuty]:

pożyczyłem kabel i po podłączeniu komputer łapie monitor gdy klikam "wykryj" to wykrył monitor jako "inny PnP" ale monitor w ogóle nie wykrył kabla.
  • Spec od komputerów
    mjdesign napisał:
    to okey, spróbuje gdzieś pożyczyć kabel i sprawdzić.

Dodano po 3 [godziny] 16 [minuty]:

pożyczyłem kabel i po podłączeniu komputer łapie monitor gdy klikam "wykryj" to wykrył monitor jako "inny PnP" ale monitor w ogóle nie wykrył kabla.

Jeszcze wskazane było by monitor szczegółowo sprawdzić jak radzi sobie w różnych trybach.
    Jeśli tu ok to problem z grafiką lub drobnicą w okolicy gniazda.
  • Poziom 7  
    monitor sprawdziłem na konsoli - tam miałem do wyboru rozdzielczość i z żadną nie było problemu, dzisiaj wraca mój znajomy wieczorem ze swoim laptopem, podłącze do jego sprzętu i zobaczymy

Dodano po 2 [godziny] 33 [minuty]:

coś jest u mnie nie tak, ekran podłączony do innego laptopa od razu łapie obraz bez jęknięcia
  • Spec od komputerów
    mjdesign napisał:

coś jest u mnie nie tak, ekran podłączony do innego laptopa od razu łapie obraz bez jęknięcia

Jak pisałem wyżej.