Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Galaxy Ace po aktualizacji Jelly Bean nie ma aparatu

reduzjel 05 May 2013 09:48 6207 14
 • #1
  reduzjel
  Level 9  
  Witam wszystkich i proszę o pomoc. Znajomy wgrał mi aktualizację Jelly Bean 4.1.2. na Samsunga Galaxy Ace (1) i nie mogę włączyć aparatu wyświetla się komunikat Błąd aparatu. Nie można nawiązać połączenia z aparatem. Przez aplikację PicsArt również aparat się nie włącza. Czy ktoś wie jak sprawić by działał ?
 • #2
  ado81
  Level 20  
  Dla twojego telefonu nie ma oficjalnej aktualizacji do jelly bean. Dowiedz się dokładnie jakiego custom roma (czyli nieoficjalny soft) wygrał Ci kolega i napisz tutaj to wtedy coś pomyślimy.
 • #4
  blaszka611
  Level 9  
  Samsung Galaxy Ace I miał maksymalnie bodajże Androida 2.3.4. Jelly Bean 4.1.2 to tak jak napisał kolega ado81 nieoficjalny soft,na którym nie musi być np. aparatu.
  W mojej Xperii X8 mam Andka 4.0.4 ale mam aparat VGA zamiast 3.2 i nie działa wideo.


  Zapytaj sie znajomego co wgrał(niech sprawdzi changelog),i wtedy napisz :)
 • #5
  reduzjel
  Level 9  
  Wgrał mi cyanogenmod 9
 • #6
  rtvkce
  Level 29  
  cyanogen9 to nie JB tylko ICS
 • #7
  ado81
  Level 20  
  No to kolega coś spartolił ponieważ CM9 na Ace jest całkowicie sprawny. Oddaj go koledze żeby wgrał ci jeszcze raz rom ale np. z tego LINKA i powinno wszystko działać. Jelly bean nie wgrywaj bo na twój telefon jest jeszcze całkowicie sprawnego nie ma.
 • #8
  rtvkce
  Level 29  
  Wyskakuje jakiś komunikat przy aparacie ? Aplikacja została zamknięta czy coś w ten deseń? czy masz po prostu czarny albo zielony ekran ?
  Po wgraniu softa trzeba zrobić full wipe.
 • #9
  reduzjel
  Level 9  
  Super bardzo dziękuję za pomoc ;] rtvkce tak jest komunikat tak jak pisałam na początku. Po całym dniu zabawy telefonem okazało się że aparat to początek lista wszystkiego co nie działa jest zbyt długa by opisać między innymi nie mogę zmienić dzwonka na inny niż standardowy aplikacje wyłączają się jeżeli za szybko coś zrobię, YouTube - czasem zadziała czasem nie, bateria rozładowuje się w pół dnia. Ztąd moje pytanie kolejne czy podany przez Ciebie rom ado81 będzie na pewno działał mimo tylu błędów?
 • Helpful post
  #10
  ado81
  Level 20  
  Jeśli rom będzie zainstalowany zgodnie z instrukcją czyli będą porobione wszystkie wipe to powinien działać dobrze, ale jeżeli nie zależy Ci na numerku i wyglądzie romu to polecam Cyanogenmod 7.2 z tamtego forum. On jest o wiele szybszym i stabilniejszym romem od innych.
 • #11
  reduzjel
  Level 9  
  ok dziękuję bardzo za pomoc :D
 • #12
  AxelNext
  Level 38  
  Ostatni oryginalny Android na ACE to 2.3.6 i tego polecam.

  Będziesz zainteresowany to napisz to dam ci namiary z opisem instalacji.
 • #13
  reduzjel
  Level 9  
  pewnie że jestem ^^
 • #14
  reduzjel
  Level 9  
  Mam pytanie: jak mogę włączyć recovery mode?.. Naciskam up+home+power i wyskakuje tylko napis samsung a w górze ramdump...
  Ktoś wie o co chodzi?

  Dodano po 36 [minuty]:

  OK poradziłam sobie z tym problemem, lecz teraz natomiast wyświetla się tylko napis "downloading" i tak trwa...
 • #15
  ado81
  Level 20  
  Vol-, home i power to tryb download. Recovery włącza się inaczej. Najpierw wciśnij home potem power i jak ekran zacznie się podświetlać to puść power a home trzymaj aż do włączenia recovery.