Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite - Windows Vista - nie działa żadna opcja przywracania systemu

Yoo! 05 Maj 2013 11:12 5640 17
  • #1 05 Maj 2013 11:12
    Yoo!
    Poziom 15  

Witam, mam następujący problem z laptopem.
    Gdy wlączam komputer wyskakuje mi dwie opcje do wyboru:

Cytat:
    Uruchom narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia (zalecane)
    Uruchom system normalnie

Wybieram opcje 1
    Cytat:
    Trwa ładowanie plików przez system Windows

Po czym ukazuje się pulpit z takim okienkiem:

Po czym wyskakuje mi taki komunikat:
    .....komputer się wyłącza.

Gdy podczas włączania systemu nacisne F8 i wejde w menu niezależne od tego jaką wybiorę opcje wyskakuje mi znana wszystkim niebieska plansza, po czym sprzęt się resetuje.
    Nie działa nawet opcja naprawy.

System był już na laptopie, nie mam płytki z Vista.
    Klucz który był naklejony na laptopie sie odkleił i znikł :P

Skolei gdy podczas uruchamiania nacisne F12 (bottowanie) i wybiore HDD powracam do punktu pierwszego, czyli okienki drvlada.exe i system się wyłącza.
    Z tego co się orientuję system jest wgrany na osobnej partycji, więc powinno działać botowanie z HDD, ale niestety nic nie pomaga.

Nie instalowałem żadnego nowego sprzętu, ani oprogramowania.

0 17
  • #2 05 Maj 2013 12:34
    Phoebus
    Poziom 9  

Witam, jak masz możliwość wyjmij dysk z laptopa i podłącz do innego komputera, najlepiej jako drugi dysk i zrób scandisk. Programem HDTune sprawdź SMART dysku czy nie ma w nim wpisów zaznaczonych na żółto lub czerwono. Jak są to niestety dysk należało by wymienić na nowy. Możesz specjalnym narzędziem wydobyć klucz ze starej instalacji Visty z tym, że aktywację systemu będzie trzeba zrobić telefonicznie. Na komputerze gdzie podłączysz dysk dobrze by było mieć dobry anty wirus ;)

0
  • #3 06 Maj 2013 22:53
    Yoo!
    Poziom 15  

puki co udało mi się uruchomić windowsa, ale zamula strasznie, w ogóle wszystko się pozmieniało w systemie.......mam pytanie jak na razie po za tematem tego wszystkiego, bo nie wiem jak długo podziała system, czy jak wyciągnę z systemu klucz z Visty, to czy mogę zrobić format dysku i przy pomocy ściągniętego systemu z internetu :) i mojego klucza wgrać od nowa system, czy nadal będzie "oryginalny" tak jak jest to teraz ??

......Chyba, że mogę nagrać na płytę mojego windowsa (z tego co wyczytałem) który znajduje się na dysku czy tak ??
    Gdzie dokładnie go szukać ??

Druga sprawa co uruchomić, aby zapobiec kolejnym problemom z systemie ??
    Scandisk i defragmentor dysku pewnie obowiązkowo, jakie jeszcze rady ??

0
  • #4 06 Maj 2013 23:05
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

System będzie oryginalny gdy posiadasz nalepkę na spodzie laptopa z kluczem.
    W innym przypadku będzie to normalnie pirat-mimo iż wyciągniesz klucz ze swojego systemu.
    Czy masz partycję "recovery"?. Daj screena z zarządzania dyskami.
    Jaki to dokładnie model Toshiby?.

0
  • #5 06 Maj 2013 23:17
    Yoo!
    Poziom 15  

RADU23 napisał:
    System będzie oryginalny gdy posiadasz nalepkę na spodzie laptopa z kluczem.
    W innym przypadku będzie to normalnie pirat-mimo iż wyciągniesz klucz ze swojego systemu.

Chodziło mi bardziej o to, czy nie będę miał np. problemu z aktualizacjami ??

Jutro zrobię screeny i wrzucę, dzięki za zainteresowanie :)

0
  • #6 07 Maj 2013 08:26
    RADU23

Jeśli będzie identyczna wersja OS i go aktywujesz to nie będzie żadnych problemów z aktualizacjami.

0
  • #7 08 Maj 2013 21:38
    Yoo!
    Poziom 15  

Jak już wiadomo laptopa udało się uruchomić, lecz strasznie zamula. Wogóle dość długo się włącza.
    Miałbym do Was proźbę, abyście przejżeli programy zainstalowane na dysku (większość od producenta które nie są do niczego potrzebne ) oraz log'a z systemu zrobionego ComboPixem.

W jaki sposób mogę jeszcze pomóż systemowi, aby zapobieć w przyszłości ponownym awariom, scandisk, defragmentor dysku......co jeszcze ??

log -> http://www.wklej.org/id/1034048/

0
  • #9 08 Maj 2013 22:34
    Yoo!
    Poziom 15  

CCleaner uruchamiany na bieżąco, a oto wpisy:

OTL -> http://www.wklej.eu/index.php?id=5afd9016bf
    http://www.wklej.eu/index.php?id=79a437c639&view=nl

Gmer -> http://www.wklej.eu/index.php?id=b7716a592b

CDI -> http://www.wklej.eu/index.php?id=e8204dd212

dodaje również wpis po odpaleniu windowsa, o którym mowa wcześniej:

Cytat:
    Podpis problemu:
    Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen
    Wersja systemu operacyjnego: 6.0.6002.2.2.0.768.3
    Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie:
    BCCode: 24
    BCP1: 001904AA
    BCP2: 8D0D34A4
    BCP3: 8D0D31A0
    BCP4: 8B06E7DE
    OS Version: 6_0_6002
    Service Pack: 2_0
    Product: 768_1

Pliki pomagające opisać problem:
    C:\Windows\Minidump\Mini050613-01.dmp
    C:\Users\Gabi\AppData\Local\Temp\WER-199400-0.sysdata.xml
    C:\Users\Gabi\AppData\Local\Temp\WERFB3F.tmp.version.txt

0
  • #10 08 Maj 2013 22:40
    RADU23

Występuje problem z dyskiem.

0
  • #11 09 Maj 2013 22:08
    727754
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 09 Maj 2013 22:17
    Yoo!
    Poziom 15  

RADU23 bez obrazy, ale nie wniosło to zbyt dużo do tematu :D
    Koleslav nie posiadam partycji recovery........co mnie zdziwiło, jest tylko partycja C:Vista, oraz D: (całkowicie wolna)

Panowie, a co z programami, któe są zainstalowane na dysku (aplikacje od producenta) które można wywalić ??

0
  • #13 09 Maj 2013 23:13
    michal7778
    Poziom 29  

Czy jesteś pewien, że nie masz partycji recovery? Czy laptop był od nowości kiedykolwiek formatowany? Spróbuj wejść do trybu recovery trzymając klawisz F8 a następnie włączając laptop. Pokaż też screen z Zarządzania Dyskami.

0
  • #14 10 Maj 2013 00:42
    rafalinda
    Poziom 24  

Zwykle w Toshibach recovery jest jest na partycji D, katalog HHDrecovery.
    Jeśli usuwałeś katalog, formatowałeś tą partycję to recovery poszło do piachu.
    Zamieść smart dysku, bo nie widzę byś zamieszczał.

0
  • #15 10 Maj 2013 07:03
    linuks
    Spec od komputerów

Masz niestabilny sektor. Kopia posektorowa dysku a potem zerowanie i ponowny odczyt SMART. Pliki obrazu oryginalnego systemu są w toshibach na partycji D w katalogu HDDrecovery. Jeżeli są to nie będzie problemu z przywróceniem oryginalnego systemu ręcznie oczywiście po wykonaniu procedury naprawczej dysku.
    Jeżeli usunąłeś pliki obrazu to nie ma szans na przywrócenie oryginalnego systemu ani na zrobienie DVD recovery.
    Pozdrawiam.

0
  • #16 30 Lis 2013 13:51
    jero8
    Poziom 7  

Yoo! napisał:
    Witam, mam następujący problem z laptopem.
    Gdy wlączam komputer wyskakuje mi dwie opcje do wyboru:
    Cytat:
    Uruchom narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia (zalecane)
    Uruchom system normalnie

Wybieram opcje 1
    Cytat:
    Trwa ładowanie plików przez system Windows

Po czym ukazuje się pulpit z takim okienkiem:

Po czym wyskakuje mi taki komunikat:
    .....komputer się wyłącza.

Gdy podczas włączania systemu nacisne F8 i wejde w menu niezależne od tego jaką wybiorę opcje wyskakuje mi znana wszystkim niebieska plansza, po czym sprzęt się resetuje.
    Nie działa nawet opcja naprawy.

System był już na laptopie, nie mam płytki z Vista.
    Klucz który był naklejony na laptopie sie odkleił i znikł :P

Skolei gdy podczas uruchamiania nacisne F12 (bottowanie) i wybiore HDD powracam do punktu pierwszego, czyli okienki drvlada.exe i system się wyłącza.
    Z tego co się orientuję system jest wgrany na osobnej partycji, więc powinno działać botowanie z HDD, ale niestety nic nie pomaga.

Nie instalowałem żadnego nowego sprzętu, ani oprogramowania.

Witajcie ,mam identyczny problem z moja Toshiba z tym ,że mi od 3 dni nie udaje sie włączyc visty. Próbowałem włożyc do napędu płytę z windows XP,ale też nie chce sie instalować. Co robic...? :|
    Dodam ,że nie jestem komputerowcem , wiec piszcie do mnie jak to powiedział pewien pan z filmu " jak do rabradora" ;-)

0
  • #17 01 Gru 2013 13:42
    Yoo!
    Poziom 15  

hmmm trochę czasu minęło, ale z tego co pamiętam to użyłem płyty (oryginalnej) z Windows 7 i podczas startu sam wskoczył mi scandisk i wszystko wróciło do normy......

0
  • #18 01 Gru 2013 14:07
    jero8
    Poziom 7  

no wlasnie ja nie mam plyty . System mam viste

0