Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Duże obiążenie procesora w Firefox i Flash

05 Maj 2013 11:34 13899 16
  • Poziom 8  
    Witam,
    Mam problem po formacie i zainstalowaniu sterów i wtyczek procesor jest bardzo mocno obciążony m.in firefox pobiera około 80%, wtyczka flasza 100 % filmiki i reklamy klatkują, proste gry też biorą po 100 % procka
    Aktualizacja sterownika grafiki nic nie daje ( radeon 9200 se).

Jaka może być tego przyczyna
  • Poziom 30  
    Podaj pełną specyfikacje komputera.
  • Poziom 8  
    procek celeron 1.7 GHz
    RAM 1,25 GB
    Płyta główna Mercury KOBP4X400 NDSX
    Grafika Ati Radeon 9200 Se

Przed formatem wszytko było w ok.
    Jedyne co zainstalowałem to Firefox, stery, wtyczka flasha i framework 2.0
  • Poziom 14  
    A nie masz przypadkiem pirackiego Windowsa ? Wiem, że osoba której robiłem kiedyś komputer uzyła jakiegoś aktywatora który non stop zjadał po 50% procka ale wystarczyło wylączyć go z autostartu
  • Poziom 8  
    System ten był stawiany już na nie jednym pececie i wszystko było cacy.. Tutaj też jest dopóki nie włączę firefoxa lub gry
  • Poziom 25  
    Czyli pirackie oprogramowanie. Myślę,że temat do zamknięcia.

Wróć jak będziesz mieć legalne oprogramowanie.
  • Poziom 10  
    Witam, uruchom msconfig i w zakładce uruchamianie wyłącz wszystkie zbędnie uruchamiające się usługi i programy. Wyczyść styki ram i grafiki, sprawdź dysk.
  • Poziom 26  
    I taki ktoś ma 13 pomógł?
    Po 1 komp jest słaby na dzisiejsze czasy.
    Obecnie max w Firefox'ie to 3 strony. Niestety tak dużo jest reklam. Wgranie adblocka to raz.

Podaj menedżer procesów. Na 90% ram nie wyrabia. A grafika nie obsługuje HD = ogromne obciążenie proca. Aktualizowałeś sterowniki z menedżera ? Czy wgrywałeś ze strony producenta.
    Tu obstawiam problem.
    Pobierz i wgraj stąd.
    http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

Jeśli nie pomoże prześlij jw menedżer procesów i screen z wtyczek firefoxa.
  • Poziom 36  
    I taki ktoś ma 7 pomógł?

Ram nie wyrabia ? 1,25GB ramu przy czystym XP to jest dużo. Na przeglądanie neta spokojnie starczy to raz. Dwa... po kiego grafika w HD? I jaki związek ma grafika w HD z odciążeniem procka ? Co prawda nowsze grafiki oferują różne przyśpieszenia, ale skoro wcześniej było dobrze to co nagle mogło się stać? Nagle grafika nie wyrabia?
    ...

lanczes zainstaluj takie same drivery jak miałeś wcześniej, albo spróbuj Omega Drivers :arrow: http://files.ngohq.com/omega/ati/rad_w2kxp_omega_38360_7z.exe.

Polecam również zainstalować te wersje programów które miałeś wcześniej, kiedy wszystko działało dobrze :) Podaj również screen z CrystalDiskInfo albo HDTune (zakładka "Health")
  • Poziom 38  
    młody14 napisał:

I taki ktoś ma 7 pomógł?

Ram nie wyrabia ? 1,25GB ramu przy czystym XP to jest dużo. Na przeglądanie neta spokojnie starczy to raz. Dwa... po kiego grafika w HD? I jaki związek ma grafika w HD z odciążeniem procka ? Co prawda nowsze grafiki oferują różne przyśpieszenia, ale skoro wcześniej było dobrze to co nagle mogło się stać? Nagle grafika nie wyrabia?

Dokładnie :D

Do autora - wszystkie sterowniki zainstalowane ?
    Daj screen z HWMonitor.
  • Poziom 38  
    Zainstaluj Chroma na starsze PCety (ale i na nowsze też) to super przeglądarka, znacznie mniej wymagająca i stabilniejsza.
  • Poziom 26  
    Nie mam czasu pisać w komputerowym a potrzebuje punktów bo mi gulson nie chce prezentu wysłać :( Pisze głównie w działach gdzie nie ma punktów a wiec odpowiadając:

Takich głupot jak napisał bravo991 jeszcze nie słyszałem. Nie propaguje się tu piractwa. Ale pirat czy nie nie ma znaczenia. Aktywator zdarza się zepsuty. Ale tak jak ktoś napisał widział by że jakiś dziwny proces obciąża system.

Cytat:
    Ram nie wyrabia ? 1,25GB ramu przy czystym XP to jest dużo.

Czysty XP pobiera minimum 500MB. Dodaj dodatki.
    Film YT HD sam pobiera 300MB ram.
    Nie wierzysz ? Otwórz jakiś dłuższy film potem CTR + ALT + DEL i zobacz ile Flash Player zajął ci ramu.
    Firefox z 20 zakładkami pobiera ok 400MB ramu.

Więc teorię o zapchaniu ramu należy także przyjąć. Autor wciąż nie podał screenow.
    Cytat:

Dwa... po kiego grafika w HD?

W HD grafika do dekompresji. Dlatego atomy sobie nie radzą. I dokupuje się kartę sprzętowej dekompresji HD.
    Cytat:

Ale skoro wcześniej było dobrze to co nagle mogło się stać? Nagle grafika nie wyrabia?

Od ilu lat masz HD na YT? Od 3? Wcześniej było 720p a wcześniej 500. Mało kto wie że 1080p ma ok 4 razy większe wymagania. HD 1080p Potrafi zamulić i3. 2GB ram.

A tak bez wsparcia hardwarowego procesor 1,7 nie wyrobi = nie ma sterowników.
    Jw kolejna teoria.

Jak najbardziej chrom będzie lepszy.
    Ale niestety chrome ma 2 dyskwalifikujące wady.
    a) nie masz wielokrotnego cofnięcia.
    b) Przy większej ilości stron nie ogranicza się w zasobach. I wówczas 40 stron je znacznie więcej niż 40 stron w fx.
  • Poziom 13  
    XP jest oparty o jądro NT - pochądzące od Windowsa 2000 i troszkę wcześniejszych wersji - pomyśl czy ktokolwiek na rynku konsumenckim w 2000 roku miał min.512 MB RAM - z twojej wersji wynika że tak - uprzedzając kontrargument - mój XP pobiera ( a jest trochę używany) 340MB Ram'u - Dwa; Nawet Aktualizacje nie powodują takiego uszczerbku RAM - rodzice posiadają mój poprzedni PC z 1gb ram - podobną grafiką i A64 3000 - internet da się przeglądać spokojnie do 2,3 kart -

W ogóle argument z pirackim Winem jest nie wiem skąd wzięty

Do autora - zainstaluj Omegi 3.8.205 lub Catalyst, 6.11 - Zainstaluj ADblock (jest w Chromie oraz Firefoxie) oraz CCleaner

jaki kolega ma zasilacz?
  • Poziom 26  
    340 + pełno pierdoł znając życie w stylu chomikuj.pl programy typu intel itd jak nie kumaty to tak jest. Więc wybacz ale moje 500MB na czysty windows jest normą.

Dodaj to tego że zamiast ktoś wgrać np gg6.0 wgrywa 10.
    6.0 ile pobierało ? 20MB?
    W tej chwili 10 zaraz ci podam 261MB !!! Mam duże archiwum no ale.
    Duże obiążenie procesora w Firefox i Flash

Tak więc to się nazywa postarzanie produktu. I ktoś znający się na rzeczy jw. Wgra gg6 nie wgra jakichś zasobożernych nowych app itd. I da się starszego kompa spokojnie używać do internetu po usunięciu ramu i racjonalnym użyciu flash playera.

A teraz policz 261MB + 340MB (czysty) + z 300MB na fim na YT + jakieś pierdoły i RAM usmażony.

Autor nie odpowiedział od 15 dni więc temat do zamknięcia raczej.
    Bo bez screenu możemy dumać.
  • Poziom 43  
    biomedyczny napisał:
    nie masz wielokrotnego cofnięcia.
    jakto?
  • Poziom 26  
    W firefox masz wysuwaną tabelę z boku. I możesz cofnąć się o 3 strony w tył np.

W chromi masz tylko jeden krok do tyłu. Więc jeśli przechodziłeś logowanie i chcesz cofnąć o stronę przed logowaniem to się zapętla. W firefox cofasz 2 w tył i po problemie.

Firefox zwalnia co jakiś czas ram. Więc mając np otwartych 40 okien te które nie były otwarte przez dany czas zrzuca na dysk by zwolnić ram.
    W firefox możesz ustawić max ilość zajętego ramu.

A chrom zawsze przechowuje strony w ramie. I zajmuje tyle ile stron otworzysz. I nie możesz go w żaden sposób ograniczyć.
  • Poziom 43  
    klikasz w chromie prawym klawiszem myszy strzałkę w tył i masz listę rozwijaną jak w firefoxie...