Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofon komputerowy - uciążliwy przydźwięk

paczek86 26 Lut 2005 17:06 1293 6
  • #1 26 Lut 2005 17:06
    paczek86
    Poziom 13  

Witam! Mam problem z mikrofonem podłączonym do mojego komputera - w czasie nagrywania np. programem Audiacity oprócz mojego głosu słychać w tle dość głośny przydźwięk o stałej częstotliwości. Po podłączeniu mikrofonu kolegi przydźwięk nie zniknął, tak samo po zmianie karty dźwiękowej. Natomiast mój mikrofon w komputerze kolegi nie stwarza żadnych problemów. Co może być więc przyczyną generowania tego przydźwięku? Dodam, że mikrofon ten jest mikrofonem elektretowym. Konfiguracja mojego komputera: Athlon 1,33, Shuttle AK32A, Karta dźwiękowa zintegrowana AC97 (na VIA 8233)

0 6
  • #2 26 Lut 2005 17:23
    rewik
    Poziom 18  

w opcjach karty , w zakładce odtwarzanie zaznacz "wycisz" przy mikrofonie

0
  • #3 26 Lut 2005 17:55
    paczek86
    Poziom 13  

Mikrofon jest cały czas wyłączony w opcjach odtwarzania i mimo tego przydźwięk występuje nadal.
    Aha, podaję link pod którym jest plik, w którym nagrałem ten przydźwięk. Może to pomoże w rozwiązaniu problemu. http://www.szkoly.edu.pl/gim.zolynia/zaklocenia.wav

0
  • #4 26 Lut 2005 18:57
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

witaj

wygląda to na brak masy, miałem podobny problem - uszkodzona była wtyczka mikrofonu - zły kontakt

spróbuj podczas tego dźwięku, poruszać wtykiem i przewodem przy wejściu do karty, zobacz czy dźwięk ten nie zanika.

druga sprawa - czy nie masz go podłączonego pod np. kartę telewizyjną - ponieważ jeżeli wyciszysz (wyłączysz) mikrofon we właściwościach audio komputera, dźwięku tego nie powinno być.

pozdrawiam

aaaa - wyłączony we wlaściwościach odtwarzania - oczywiście to nic nie zmieni, dopóki nie wyłączysz go we właściwościach nagrywania

0
  • #5 26 Lut 2005 19:35
    paczek86
    Poziom 13  

kasprzyk napisał:
    spróbuj podczas tego dźwięku, poruszać wtykiem i przewodem przy wejściu do karty, zobacz czy dźwięk ten nie zanika.

próbowałem, niestety nic to nie dało - przydźwięk pozostawał taki sam
    kasprzyk napisał:

druga sprawa - czy nie masz go podłączonego pod np. kartę telewizyjną

nie, jest podłączony bezpośrednio do dźwiękówki.

Dodam jeszcze, że po odłączeniu mikrofonu od karty i próbie nagrania wtedy przydźwięku nie ma.

0
  • #6 26 Lut 2005 19:58
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

dziwne
    podstawiałeś karte, mikrofon... szczerze mówiąc nie wiem...
    czy na podstawionej karcie podłączałeś równocześnie inny mikrofon??
    może spróbuj użyć innego programu do nagrywania, wyłącz w czasie nagrywania głośniki - odłącz je fizycznie i odstaw od komputera - chociaż to mało prawdopodobne, że będą miały związek

możliwe, że sam komputer wprowadza te zakłócenia
    mikrofon w tym czasie trzymasz w ręku ?? czy leży na biurku lub w innym miejscu, spróbuj oddalić się z nim jak najdalej od kompa

0
  • #7 27 Lut 2005 00:19
    dbd
    Poziom 15  

Włącz "Regulacje głośności" (w WIN XP) i wycisz któryś z tych: głośność AUX, wejście liniowe, audio CD - może to pomoże :) - mnie pomogło ale u mnie był przydźwięk podczas ruszania myszką

0
  Szukaj w 5mln produktów