Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung NP355E5C-A04PL brak możliwości regulacji jasności ekranu

05 Maj 2013 13:08 12921 13
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich. Mam problem z moim laptopem. Kupiłem go 2 miesiące temu i przeinstalowałem Windows z 8 na 7 bo po prostu dla mnie był za bardzo skomplikowany i wszelkie uwagi dot. tejże zmiany proszę zachować dla siebie. Więc po tej zmianie nie mogę zmienić jasności ekranu. Cały czas jest na full jasność. W ustawieniach się nie da, w planach zasilania też nie, FN+F2 też nie działa. To jest problem który chcę rozwiązać najpierw. Drugi problem polega na tym, że cały czas chodzi wiatraczek chłodzący. Non stop go słyszę. No i 3 problem to bardzo słaby zasięg Wi-Fi ale to już na Ósemce też było. 3metry od routera i już 2 kreski. Router to TENDA W150D. Nowy kupiony 2 tyg. temu. Proszę o pomoc! Pozdr.G.
  • Poziom 11  
    |Ale chodzi o to, że wszystkie sterowniki są zainstalowane! W menadżerze urządzeń wszystko jest OK...
  • Poziom 43  
    Przywróć bios do ustawień domyślnych jak to nie pomoże reset CMOS.
    Tyle na razie na początek możesz zrobić.
  • Poziom 11  
    Nie wiem za bardzo o co chodzi... A czy zainstalowanie Windows 8 pomoże? Bo na początku była Ósemka i wszystko było OK!
  • Poziom 43  
    grafitowy777 napisał:
    A czy zainstalowanie Windows 8 pomoże?

Możesz spróbować.
    Najlepiej zrobić tak jak pisałem wyżej.
  • Poziom 11  
    A co to za program i skąd go pobrać?

Dodano po 1 [minuty]:

@adamdi33... a jak przywrócić ten bios ? i jakie skutki tego mogą być ?
  • Poziom 43  
    grafitowy777 napisał:
    a jak przywrócić ten bios ? i jakie skutki tego mogą być ?

W ustawieniach w biosie w ostatniej zakładce powinno być przywracanie.
    Po przywróceniu nadal problem będzie występował, to oznaczać będzie problem sprzętowy (usterka).
  • Poziom 11  
    Ale na windows 8 wszystko było OK! Spróbuje zainstalować 8ke
  • Poziom 39  
    Aby działała regulacja jasności, potrzebny jest właściwy sterownik graficzny (Catalyst). Potrzebna jest paczka Beta, która obsługuje najnowsze chipy z serii HD 7000.
    Poza tym należałoby zainstalować wszystkie sterowniki od APU.
    Dodam że kontrola prędkości procesora i wydajności jest ukryta w panelu ustawień Catalyst...
    Sprawdź ustawienie mocy nadawczej w routerze.
  • Poziom 11  
    a skąd ten sterownik wziąć? I jak sprawdzić ustawienie mocy nadawczej w routerze?
  • Poziom 11  
    Pobieram właśnie ale nie wiem czy dobre. Pobieram:
    AMD Catalyst 13.3 Beta3 for Windows

Dodano po 40 [minuty]:

OK wszystko już jest OK! :) :) tylko mam jeszcze prośbę, możecie mi powiedzieć które programy mogę odinstalować ? Bo ja nie wiem skąd tyle się wzięło. Chcę zostawić tylko te niezbędne sterowniki i takie programy jak Bittorrent i Ipla. Screen: Samsung NP355E5C-A04PL brak możliwości regulacji jasności ekranu