Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programator czasowy- przegrzewające się styki.

05 Maj 2013 13:18 2022 8
  • Poziom 7  
    Poszukuję zewnętrzny (do kontaktu) programator czasowy. Obecny model Auraton 100 przegrzał się a konkretnie nadpaliły się styki w gnieździe przyłączeniowym na wtyczkę. Programator załączać będzie rano i wieczorem jedno urządzenie, zasobnik 200 litrowy firmy ACV na wodę użytkową. Na pewno pobór Wat jest spory gdyż obecny 3680W sfajczył się. Żaden za tak zwane małe pieniądze nie wytrzyma, więc proszę o wskazanie mi modelu dość solidnego ?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 33  
    Ta wielkość obciążenia jest maksymalna dla zabezpieczeń 16A i to max obciążenia dla gniazda.
    Zastosuj stycznik lub przekaznik którym będzie sterował zegar
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 30  
    Widocznie niedostosowana aparatura do odbiornika. Wcale nie po pieniądze tu chodzi. Kupisz kolego drogi a niewłaściwy programator i też ci się spali.
    Podaj moc odbiornika i jaki to jest odbiornik.
  • Poziom 7  
    Znalazłem takie parametry: Zastosowana grzałka elektryczna 2,2kW. Nominalna moc cieplna c.w. 45 stopni Celsjusza – 53 kW.
  • Poziom 27  
    ARCHAIK2013 napisał:
    ...a konkretnie nadpaliły się styki w gnieździe przyłączeniowym na wtyczkę. ...Na pewno pobór Wat jest spory gdyż obecny 3680W sfajczył się...

Witam!
    Z reguły w programatorach czasowych wtyczkowych producent podaje deklarowaną maksymalną moc obciążenia 3 600W dla obciążenia mocą czynną, tj. grzejniki, bojlery, czajniki itp.
    Często może to być wartość przesadzona (no cóż - żyłowanie parametrów :cry: ).
    Wina jednak może także być po stronie gniazdka (mało sprężyste styki, słabo dokręcone przewody). Warto to sprawdzić!
    W przeciwnym razie radzę rozkręcić programator i sprawdzić styki przekaźnika, jeśli są wypalone, programator wymienić na inny.
    Obciążenie 2200W, to nie jest tak dużo, i jest duża szansa, że trafi się na programator z dobrym przekaźnikiem za nieduże pieniądze (25-35PLN).
  • Poziom 31  
    Równie dobrze, może być gówniate gniazdko w ścianie, słaby docisk i też się wytopi wszystko. Bolce z wtyczki ładnie przenoszą ciepło
  • Poziom 10  
    Żaden programator wtyczkowy się do tego nie nadaje. Choćby pisało na nim że jest na 100kW. Tylko i wyłącznie stycznik (nie przekaźnik!) sterowany przez programator czasowy. Wszystko ładnie na jednej szynie i masz spokój na lata.
  • Poziom 27  
    traction napisał:
    Żaden programator wtyczkowy się do tego nie nadaje. Choćby pisało na nim że jest na 100kW...

To nie tak!
    Od ok. 3 lat mam programator wtyczkowy do załączania bojlera 1,5 kW w taryfie nocnej, i jak dotyczas nie miałem żadnych problemów. Myślę, że i z obciążeniem 2,2 kW, jak podaje ARCHAIK2013, też by sobie spokojnie poradził.
    Kilku moich znajomych też stosuje takie programatory i problem czasem mają tylko w ich zaprogramowaniu, bo instrukcje do nich są często bardzo lakoniczne i pisane niezbyt zrozumiałym językiem dla przeciętnego użytkownika, lub też je gdzieś zapodziali.
  • Poziom 7  
    Dziękuję wszystkim za uwagi i porady, teraz jestem znacznie mądrzejszy w tym temacie. Pozdrawiam.