Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra G X20DTL '99 - Wymiana oleju- co wlać?

05 Maj 2013 13:45 2724 5
  • Poziom 19  
    Witam, chcę wymienić olej i filtry w mojej Astrze, rocznik 1999, silnik X20DTL 82 KM, na liczniku 206 tys. km. Kupiłem ją w grudniu z przebiegiem 198 tys. Jaki olej powinienem wlać? Nie mam żadnych informacji dot. poprzedniej wymiany ani jej terminu... Silnik chodzi dobrze, nie dymi, pali od strzała, także myślę, że jest w dobrej kondycji. W czasie mojej kadencji dolewałem oleju, myślę, że razem mogło być około 400-500 ml. Jaki teraz wlać? Półsyntetyk 10W40? Jakiś inny? Czy może już minerał? Nie znam się zbytnio na takich sprawach, więc proszę o wyrozumiałość.. Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    10W-40 będzie odpowiedni i bezpieczny
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Przychylam się do odpowiedzi kolegi wyżej Olej 10W-40 będzie odpowiedni. nie zapomnij wymienić także filtra oleju.
    Sam miałem kiedyś taka astrę z silnikiem 1.4 16v i lałem do niej olej Mobil 10W-40. Platinium jest także dość tani i w miarę dobry.. a te 400-500ml o których piszesz to norma też mi tyle brała. Kilku znajomych ma taką astre to każda właśnie bierze olej w tych granicach.
  • Poziom 19  
    No to utwierdziłem się w moim przekonaniu. Dziękuję za info :) Teraz jeszcze jedno: ile litrów oleju wchodzi w tego dwulitrowego diesla? Ponoć 5.5 litra, czy to prawda?
  • Poziom 14  
    Tak. Około 5,0-5,5 litra
  • Poziom 19  
    Już po wymianie. Wlany Mobil 10W40, filtry również wymienione. Dziękuję za pomoc :)