Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IBM T40 - Brak obrazu na wew matrycy i brak napięcia na inwerterze

05 Maj 2013 15:16 2232 2
  • Poziom 17  
    Dzień dobry,

Mam takie pytanie dotyczące laptopa IBM T40 (grafika ATI, Intel Pentium M 1300) i inwertera. Wpierw opisze problem.

Laptop uruchamia się poprawnie na zewnętrznym monitorze, tzn. wszystko widać poprawnie bez artefaktów itp.

I teraz gdy podłączymy matrycę tzn inwerter + przewód 30 PIN to laptop uruchamia się tylko na sekundę po czym wyłącza się.
    Gdy podłączymy dodatkowo zewnętrzny monitor to działa poprawnie ale obraz jest tylko na zewnętrznym monitorze.

Gdy podłączymy sam inwerter + przewód do świetlówki laptop się uruchamia ale matryca nie jest podświetlana i obraz też na zewnętrznym. Diody na inwerterze świecą. Gdy podłączymy sam inwerter + świetlówkę bez zewnętrznego monitorze to nie uruchamia się.

Ogólnie laptop nie uruchomi się gdy nie podamy mu zewnętrznego monitora w żaden sposób. Gdy w BIOS-ie wymusimy obraz tylko na wew matrycy to laptop nie uruchomi się dopóki nie zresetujemy ustawień BIOS-u.

Przewód do inwertera/matrycy był wymieniany bez efektu.
    Ale zauważyłem taką przypadłość, że na wyjściu 2PIN z inwertera nie jest podawane napięcie w żadnej konfiguracji wyżej opisanej.
    Zastępczego inwertera nie mam.

Gdy podłączyłem inną matrycę 30 PIN to nie daję to efektu. Nawet nie jest podświetlana.

Moje pytanie brzmi.

Czy może to wskazywać to na uszkodzenie inwertera albo matrycy?

Czy na wyjściu 2PIN z inwertera jest zawsze napięcie czy jednak to jest prawidłowy objaw, że nie jest tam podawane napięcie? Może to wynika z tego, że po prostu nie jest używana matryca więc napięcie nie jest podawane?

Wiem, że w tym laptopach są problemy z grafiką ale zależy mi bardziej na odpowiedzi na drugie pytanie gdyż nie wiem czy kupić inwerter.

Dziękuje za odpowiedź,
    Krystian
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 43  
    Odłącz wtyk zasilania inwertera i sprawdź na wtyku na pinie 2 jakie jest napięcie.
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 17  
    adamadi33 napisał:
    Odłącz wtyk zasilania inwertera i sprawdź na wtyku na pinie 2 jakie jest napięcie.

Jeśli chodzi o przewód, który idzie od płyty głównej do inwerter to niestety nie jestem w stanie tego zrobić.

Wygląda tak on:
    http://i00.i.aliimg.com/wsphoto/v0/702750792/...M-T23-LCD-Cable-inverter-27l0588-invc571b.jpg

Z płyty głównej do matrycy i inwertera idzie jeden przewód.
    Na płytce inwertera nie ma dostępu do pinów a dodatkowo jest on opleciony ten przewód.