Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kupić wzmacniacz do kolumn tonsil alton 110

05 Maj 2013 16:04 3126 17
  • Poziom 7  
    Witam mam problem z dobraniem wzmacniacz do kolumn tonsil alton 110 mam na oku yamaszke ax-700 ale czytałem tutaj, że ona nie jest do techno,electro,dubstep itp więc prosze o podpowiedź od was bo jestem dopiero początkującym. Do wydania mam od 300-400
  • Poziom 22  
    Będzie ok, fajnie się zgrywa z Altonami.
  • Poziom 7  
    A będzie pasował bo moich wymagań tzn. techno electro dubstep house itp
  • Poziom 22  
    Techno to rodzaj muzyki a nie wymaganie. AX-700 to dobry wzmacniacz.
  • Moderator Akustyka
    Bez przesady. Nie ma takich widełek, które określają który wzmacniacz do jakiej muzyki. Po prostu z doświadczenia wiadomo jak brzmi dany sprzęt i do jakiej muzyki to brzmienie jest najlepsze, jednak nie oznacza to że z inną będzie grało to źle. Muzyka elektroniczna to bardzo szerokie pojęcia. Jest to muzyka całego pasma, więc trudno określać które pasmo najlepszej powinno być eksponowane.
    Ta Yamaha to dobry sprzęt i z Altonami się dobrze zgra.
  • Poziom 24  
    Ta Yamaha to bardzo dobry model ale prawda jest taka, że na kolumnach typu Alton nie usłyszysz większych różnic między nią, a nawet najgorszym modelem tej marki. Jedyną różnicą mogą być co najwyżej kwestie mocowe, ten model akurat poradziłby sobie i z dwiema parami Altonów bez kłopotu.
  • Poziom 7  
    ok to wybieram ten wzmacniacz. Teraz drugie pytanko jak poznać czy membrany itp są orginalne czy nie (bo tak jak w temacie jestem początkujący)
  • Moderator Akustyka
    Oryginalna membrana ma charakterystyczny garbek przy rancie.
  • Poziom 7  
    a takie jak te są orginalne bo chyba na moje oko tak Jaki kupić wzmacniacz do kolumn tonsil alton 110
  • Poziom 12  
    Witam,
    To nie są oryginały. Oryginalne głośniki niskotonowe i średnio tonowe wyglądają jak na tym zdjęciu: Jaki kupić wzmacniacz do kolumn tonsil alton 110
  • Poziom 22  
    MlodyPet napisał:
    a takie jak te są orginalne bo chyba na moje oko tak

A nie jest zawieszenie przypadkiem na zewnętrzną stronę membrany naklejone?
  • Poziom 7  
    no coś mi nie pasowało kurde teraz musze szukać inne kolumny ;/

Dodano po 3 [minuty]:

a tutaj też jest chyba zawiezenie naklejone na membrane http://allegro.pl/unitra-tonsil-alton-110-i3220037348.html

Dodano po 3 [minuty]:

aha i jak by te nie były orginalne (chyba na 100%) to mógłby mi ktoś podać do 400 zyla kolumny orginalne ??
  • Poziom 22  
    Jakie masz pomieszczenie do nagłośnienia? Bo za 400zł to można coś lepszego niż Tonsile wyrwać.
  • Poziom 7  
    15,16m2

Dodano po 1 [minuty]:

Ja słucham dubstep,techno,electro itp z bassem niekiedy regge itp

Regulamin p.3.1.13. Proszę poprawić niechlujną pisownię! [P.]
  • Poziom 22  
    To Altony/Mildtony 110 są za duże! Z kolei 80-ki nie mają zbyt nisko schodzącego dołu pasma. Jeśli chcesz, że tak powiem dobrego i nie dudniącego dołu w takim pomieszczeniu, to na twoim miejscu poszukałbym kolumn w obudowie zamkniętej, nie b-r.
  • Poziom 7  
    Tzn jakie bo jestem zielony w temacie

Dodano po 1 [minuty]:

Mógłbyś podać np.konkretne kolumny i więcej o tych zamkniętych kolumnach

Regulamin p.3.1.13. Jaką literą rozpoczynamy zdanie? Proszę poprawić niechlujną pisownię! [P.]
  • Moderator
    Ze względu na to, że autor założył nowy temat - zamykam.