Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nescafe Dolce Gusto Piccolo, Pompa

superantek24 05 Maj 2013 17:53 8844 7
  • #1 05 Maj 2013 17:53
    superantek24
    Poziom 9  

Witam!
    Ja w sprawie ekspresu nescafe dolce gusto piccolo. Mam go od wczoraj, i dzisiaj robiąc kawę przestała lecieć woda (w pojemniku było dużo). Wyłączyłem ekspres, wyrzuciłem tą kapsułkę (przy otwieraniu coś trzasneło). To prawdopodobnie była pompa (prawdopodobnie, przestała pracować, bo po uruchomieniu woda nie leciała, sama para). Co mam zrobić??

2 7
  • #3 05 Maj 2013 21:14
    markoz7874
    Poziom 31  

Czyściłeś dyszę? W zestawie powinien być taki drucik do przetykania.
    Jeżeli to nie to - lepiej oddać na gwarancji i nie majstrować - bo można ją utracić.

0
  • #4 05 Maj 2013 23:16
    superantek24
    Poziom 9  

@up Nie jestem głupi, dysze czyściłem bo kapsułka się rozkleiła w ekspresie i przy otwieraniu wyleciało pełno fusów. Ekspres nie buczy i temu stwierdzenie, że pewno pompa spalona.

0
  • #5 06 Maj 2013 00:35
    markoz7874
    Poziom 31  

superantek24 napisał:
    @up Nie jestem głupi, dysze czyściłem bo kapsułka się rozkleiła w ekspresie i przy otwieraniu wyleciało pełno fusów. Ekspres nie buczy i temu stwierdzenie, że pewno pompa spalona.

Miałem podobny przypadek.
    Ekspres coraz wolniej parzył mu kawę, wiec ten zaczął się mu przyglądać, grzebać, w końcu przestał działać ("buczeć").
    Wtedy przyniósł mi ekspres rozebrany. Sprawdziłem wszytko, ale u mnie działał("buczał"). Przeczyściłem dyszę, skręciłem częściowo i okazało się, że ekspres nie pompuje wody. Po krótkiej analizie okazało się, że wnęka na szufladkę do kapsułki ma czujnik.(bez kapsułki nie "buczy")
    Wystarczyło zamknąć kapsułkę i ekspres działał bez problemów.
    Tak więc zawsze trzeba sprawdzać wszystko od spraw najprostszych.
    Nikt nie twierdzi, że jesteś głupi (nie znam Ciebie), po prostu zanim się zacznie grzebać sprawdza się rzeczy najprostsze (wtyczka w gniazdku, włączone zasilanie, przeczyszczona dysza, włożona kapsułka, nalana woda, itd.)
    Włóż wiec kapsułkę i sprawdź jeszcze raz, czy na pewno pompka nie działa?

Nie takie usterki widziałem, wiec wolę zapytac o rzeczy oczywiste..

0
  • #6 06 Maj 2013 07:25
    superantek24
    Poziom 9  

markoz7874 napisał:
    superantek24 napisał:

Miałem podobny przypadek.
    Ekspres coraz wolniej parzył mu kawę, wiec ten zaczął się mu przyglądać, grzebać, w końcu przestał działać ("buczeć").
    Wtedy przyniósł mi ekspres rozebrany. Sprawdziłem wszytko, ale u mnie działał("buczał"). Przeczyściłem dyszę, skręciłem częściowo i okazało się, że ekspres nie pompuje wody. Po krótkiej analizie okazało się, że wnęka na szufladkę do kapsułki ma czujnik.(bez kapsułki nie "buczy")
    Wystarczyło zamknąć kapsułkę i ekspres działał bez problemów.
    Tak więc zawsze trzeba sprawdzać wszystko od spraw najprostszych.
    Nikt nie twierdzi, że jesteś głupi (nie znam Ciebie), po prostu zanim się zacznie grzebać sprawdza się rzeczy najprostsze (wtyczka w gniazdku, włączone zasilanie, przeczyszczona dysza, włożona kapsułka, nalana woda, itd.)
    Włóż wiec kapsułkę i sprawdź jeszcze raz, czy na pewno pompka nie działa?

Nie takie usterki widziałem, wiec wolę zapytac o rzeczy oczywiste..

Piccolo raczej nie ma zabezpieczenia, że trzeba mieć kapsułkę, bo na start, trzeba było lać wodą (samą) przez 60 sekund ;-).

1
  • #7 06 Maj 2013 08:18
    markoz7874
    Poziom 31  

Skoro twierdzisz, że dysza jest czysta, czujnika nie ma, ekspres jest włączony, wiec nie pozostaje Ci nic tylko serwis.
    Chyba ze mimo gwarancji chcesz go rozebrać samemu - wiec zrób to.
    Zmierz napięcia na silniku pompki i elektronice sterującej- będziesz wiedział więcej.

0
  • #8 07 Maj 2013 08:18
    superantek24
    Poziom 9  

Oddałem na gwarancje, lecz nie wiem co z tego będzie.

0