Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

co kupić?jaka karta i płyta główna z SLI

05 Maj 2013 17:57 2118 19
  • Poziom 10  
    Witam
    Chce wymienić bebechy w moim PC.
    Oto mój obecny sprzęt:
    -karta graficzna MSI GT630 4GB DDR3
    -procesor intel core i3 540 3.7GHZ
    -płyta główna AsRock H55M-LE
    -RAM 2razy4GB GoodRam DDR3
    -zasilacz HEDY EU 400W EuP Redy
    -dysk twardy HD 500 GB
    Chce zmienić płytę główną najlepiej też AsRock tylko z obsługą SLI i kartę graficzną nvidi również SLI (nie chce słyszeć o AMD Radeon bo jest mało wydajna.
    Co proponujecie??(nie za drogie)
  • Poziom 23  
    Nie za droga?
    Znaczy jaki budżet?
  • Poziom 28  
    Najpierw zmień zasilacz na markowy bo zjara całą resztę.Odnośnie tego że amd nie dorównuje nvidi mógłbym się kłócić.
  • Poziom 10  
    A jak zmienię zasilacz to co dalej?Ile watów?
  • Poziom 23  
    Zależy czy chcesz w przyszłości jakoś rozbudowywać komputer mocniej, jeśli tak to np Corsair 650W, XFX... To dobre zasilacze.

Karty AMD są wydajne, choć ja moge zrozumieć autora po przygodach z R6950 wolę karty nvidii.
  • Poziom 10  
    zgf1 napisał:
    Zależy czy chcesz w przyszłości jakoś rozbudowywać komputer mocniej, jeśli tak to np Corsair 650W, XFX... To dobre zasilacze.

Karty AMD są wydajne, choć ja moge zrozumieć autora po przygodach z R6950 wolę karty nvidii.

A więc problem z zasilaczem rozwiązany.A co z płytą i kartą graficzną(SLI)?
  • Poziom 23  
    Jesteś pewny, że chcesz dokładać do 1156?
    Może lepiej pomyśleć nad 1155, większe pole manewru w przyszłości, lepsze procesory itp.

Podaj więcej szczegółów, dlaczego koniecznie chcesz SLI, w jakie gry grywasz itp.
    Podstawowe informacje co chcesz robić na komputerze.

No i kwotę jaką chcesz wydać na całe zmiany.
  • Poziom 10  
    Grywam w nowe gry:Bf3,BF3,FIFA13 obrabiam filmy a SLI daje większą wydajność graficzną i przedłuża żywotność karty graficznej.Myślałem o GTS450
  • Poziom 23  
    BF3 i nowe gry często lubią procesory cztero-rdzeniowe, rozważ to, czy chcesz dokładać do starszej platformy czy przejść na 1155. Testy

Co do grafiki o jakiej myślisz to chyba nie ma sensu, lepiej jedną mocniejszą np 650 Ti boost, w przyszłości możesz właśnie taką dołożyć drugą, wtedy to będzie miało sens. 650 Ti Boost
  • Poziom 15  
    Nie byłbym taki przekonany co do technologii SLI. Niedawno ledwo pozbyłem się komputera z takim właśnie rozwiązaniem i mogę powiedzieć, że to była katorga. Mostek SLi bardzo się nagrzewa, co sprawia, że karty wcale nie są żywotniejsze. Moim zdaniem lepiej zrobisz kupując jedną porządną kartę. Najwyżej kiedyś wymienisz.

Co do zasilacza, to rzeczywiście, nie warto pchać się w tanie skrzyneczki z mocą 10000W, bo spalą się raz-dwa, a to może zagrozić reszcie sprzętu. Zainwestuj w coś przyszłościowego.

Płyta główna powinna mieć socket na i7, na razie włożysz jakiegoś Core 2 Duo czy inną budżetówkę, a gdy za rok - dwa stanieją te procki z serii "i" zakupisz i7.

Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    @PawelMajda
    Nie wiem o czym piszesz, socket na i7 i włożenie c2d?

Do autora, napisz ile chcesz przeznaczyć na modyfikację sprzętu, to najważniejsze.
  • Poziom 43  
    damian1311 napisał:
    nie chce słyszeć o AMD Radeon bo jest mało wydajna.

Która konkretnie karta ? Bo ja mogę to samo zupełnie otwarcie i świadomie powiedzieć o GT640
  • Poziom 10  
    damian1311 napisał:
    Grywam w nowe gry:Bf3,BF3,FIFA13 obrabiam filmy a SLI daje większą wydajność graficzną i przedłuża żywotność karty graficznej.Myślałem o GTS450

Lepiej zainwestować w amd 7750 jest wydajniejsza i pobiera mniej energii
  • Poziom 43  
    GT220 od którego radeona ? Bo GT220 w momencie premiery miała wydajność starej 8600GTS czyli karty z przed 6 lat. Dziś dobra do starych gierek i oglądania filmów.
  • Poziom 22  
    damian1311 napisał:
    Nvidia gt220 jest bardziej wydajna niż radeon.a SLI podwaja możliwości.

Gt220 jest mniej wydajny niż radeon 7990.
    Bez sensu prawda?
    Tak samo jak to ,że SLI podwaja możliwości...otóż nie :)
    Znajdź mi grę w której 2 karty obojętnie jakiej firmy marki modelu oznaczeń,będą dawały idealnie 2x tyle pkt FPS,czy w benchmarkach,zostaniesz moim bogiem.

Bez urazy,ale autor tematu nie wie czego chce i o czym mówi,naczytał się bzdur w reklamach na necie i myśli,że wie wszystko...

Dalsze prowadzenie tego tematu jest bez sensu bo autor i tak złączy 2x GT 610 z 2gb pamięci w SLI i będzie mu chodzić Crysis 5 na full detalach...

Tak wogóle to zachęcam do lektury reszty postów Pana szanownego autora tematu :).
  • Poziom 23  
    Otóż czasem jest to blisko dwa razy większa wydajność, SLI sporo poprawiono pod tym względem, oczywiście nie we wszystkich grach działa to tak dobrze, ale wystarczy przeglądnąć testy Testy 460 SLI

Im większa rozdzielczość tym zysk fps większy.
  • Poziom 22  
    1.Zarówno SLI jak i CrossFire jest "opłacalny" tylko i wyłącznie w konkretnych grach,przy konkretnych konfiguracjach i ustawieniach...
    2.Zyskujemy BLISKO a więc ciągle nie pełną podwojoną wydajność kosztem:
    -Zwiększonego poboru prądu.
    -Zwiększenia temperatur w obudowie
    -Wzrostu ryzyka awarii,bo w końcu mamy drugą kartę ,która też się może zepsuć
    -MIKROPRZYCIĘCIA...

Nie lepiej zaoszczędzone pieniądze zainwestować po prostu w 2x lepszą/nowszą kartę?
    W dodatku na rynku istnieją już karty ,które i tak zapewniają już płynną grę na maksymalnych detalach...
    SLI czy CrossFire to według mnie totalny bezsens,ponieważ w każdym przypadku tego zastosowania istnieje alternatywa...kupno lepszej karty...

Gdyby SLI czy CrossFire działał tak jak dyski połączone w Raidzie to wtedy dopiero bym się nad tym zastanawiał...

3.Lekki offtop ale jednak:
    -To ATI pierwsze wykorzystało coś podobnego do SLI czy CrossFire...
    4.Stwierdzenie,że AMD jest lepsze od Nvidii jest tak samo głupie i bezsensowne jak stwierdzenie,że Nvidia jest lepsza od AMD,obydwie marki miały swoje wzloty i upadki...

Sorki za "hejt" ale jeszcze raz odniosę się do tego co napisał autor tematu.
    W pierwszym poście padł taki zwrot: "nie za drogie"...
    SLI i "nie za drogie"...moim zdaniem jedno wyklucza drugie...
  • Poziom 43  
    termit202 napisał:

W pierwszym poście padł taki zwrot: "nie za drogie"...
    SLI i "nie za drogie"...moim zdaniem jedno wyklucza drugie...

No i to by było na tyle w tym temacie. Dla mnie koniec tematu. Nie da się z G.. ukręcić bata.
  • Poziom 23  
    Cytat:
    3.Lekki offtop ale jednak:
    -To ATI pierwsze wykorzystało coś podobnego do SLI czy CrossFire...

Na szeroką skalę pierwszy był 3dfx ze swoim SLI w Voodoo2, chyba, że mówisz o Rage Maxx(ah poluję na tą kartę)

Cytat:
    4.Stwierdzenie,że AMD jest lepsze od Nvidii jest tak samo głupie i bezsensowne jak stwierdzenie,że Nvidia jest lepsza od AMD,obydwie marki miały swoje wzloty i upadki...

Widzisz wszystko rozbija się o to na czym komu zależy, ja od lat posiadałem karty ATI jednak 6950 zniechęcił mnie do AMD, poza tym Nvidia wprowadziła Adaptive Vsync co jest kolosalną zaletą.

Jeśli chodzi o mikroprzycięcia w SLI to już w znacznym stopniu jest to wyeliminowane, kiedyś był to poważny problem, teraz sterowniki są poprawione. Oczywiście mając pieniądze lepiej zawsze mieć jedną kartę, jednak czasem chcemy poprawić wydajność nikim kosztem i tu właśnie SLI może mieć zastosowanie, oczywiście nie ma sensu łączyć kart takich jakie chciał autor postu połączyć to mija się z celem.
    Minimum do łączenia to karty pokroku GTX460/Radeon6850...
  • Poziom 15  
    Popieram Variato, poza tym SLi często nie jest obsługiwane przez dużą ilość gier, pamiętam, że nawet GTA IV miało problem ze SLi w mojej Toshibie X205 Satellitte (nie kupuj tego, co miesiąc pali mostek SLi).