Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cheetah i centralny zamek-jak podłączyć

reada 26 Feb 2005 17:42 2375 6
 • #1
  reada
  Level 11  
  Witam.Mam problem z alarmem Cheeteh.Zalozylem cantralny zamek,wszystko jest OK jak otwieram z kluczyka.Centralny sterowany jest poprzez 2 przewody(jeden-otwieranie,drugi-zamykanie).Ale nie mam sterowania z alarmu.Alarm podaje tylko na jednym wyjściu jak załączam alarm "-".Ale na pozostalych nie podaje podczas wylanczania alarmu sygnalu"-".Tak wiec nie wiem jak to zrobic zeby otwieralo i zamykało.Moze podłączam nie pod to wyjscie co trzeba?Moze ktos dokladnie wie jak to zrobić.
  reada
 • #2
  yasiu.brzeg
  Level 29  
  Jaki model tego chetah-a? A jak nie wiesz opisz jakie wychodzą z niego przewody ile ma wtyczek bo inaczej nie pomogę. POZDRAWIAM
 • #3
  reada
  Level 11  
  Wlasnie nie wiem jaki model.Wychodza z niego luzem 4 przewody.Czerwony-"+", Czarny-"masa", dwa nie podłączone biale.
  Jedno gniazdo ma 4 piny, nastepne długie(niepamietam na ile przewodow-napewno cos kolo 8 lub wiecej, w tym dwa wolne piny),nastepne gniazdo 3 lub 4 pinowe(zajete), nastepne 3 pinowe -wolne, i na koncu chyba 4 pinowe-zajete.
 • #4
  yasiu.brzeg
  Level 29  
  Wygląda mi to na model AE-Random +. Poniżej głównego złącza. masz wtyczkę na 2 przewody brązowy i fioletowy. One odpowiadają za sterowanie zamkiem centralnym. POZDRAWIAM

  Sczegółowe schematy znajdują się tutaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=1161859#1161859
  musisz sprawdzić który pasuje do twojego bo ciężko będzie zgadyawć.
 • #5
  reada
  Level 11  
  Sciągnąlem schemaciki, ale tak prawde mowiac to nic mi nie pasuje,ja nie ma zadnego wyjscia z 2 pinami.mam 3,4 i wiecej pinowe.Żadnych 2 pinowych.
 • #6
  versago
  Level 12  
  Witam.

  Jeśli masz wyjście z centralki alarmowej sterowane masą kiedy jest uzbrojony, to aby podlaczyć do sterownika zamka wystarczy przekażnik.

  Cewkę podłączamy do +12v i przewodu białego a kabelki zamka podłączamy do styków no/nc przekażnika a styk C do masy. Powinno to zadziałać, gdyż większość sterowników zamka centralnego pozwala na sterowanie masą NA STAŁE. Jeśli po otwaciu/zamknięciu drzwi siłownik będzie cały czas trzymał, będzie konieczna zmiana sterownika centralnego zamka. Ale raczej tak nie będzie.

  Aby sprawdzić na sucho, podłącz jeden z przewodów sterownika zamka na stałe do masy. Jeśłi po krótkim czasie siłownik puści - to można stosować moje rozwiązanie.

  PAMIĘTAJ O WLUTOWANIU DOIODY W KIEUNKU ZAPOROWYM NA STYKI CEWKI, ABY UNIEMOŻLIWIĆ USZKODZENIE TRANZYSTORA STERUJĄCEGO !!!
 • #7
  aijk
  Level 10  
  Witam alarm który posiadasz to starszy model s-supercop szara obudow a dwa piloty z klapką beez antenki z tego co wiem pierwsze złącze 4-pinowe odpowiada za sterowanie ale tam pojawiają się + przy załączeniu i wyłączeniu więc trzeba podpiąć bezpośrednio do siłownika. Wcześniej sprawdz miernikiem:)