Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cheetah i centralny zamek-jak podłączyć

reada 26 Feb 2005 17:42 2375 6
    reada
    Level 11  
    Witam.Mam problem z alarmem Cheeteh.Zalozylem cantralny zamek,wszystko jest OK jak otwieram z kluczyka.Centralny sterowany jest poprzez 2 przewody(jeden-otwieranie,drugi-zamykanie).Ale nie mam sterowania z alarmu.Alarm podaje tylko na jednym wyjściu jak załączam alarm "-".Ale na pozostalych nie podaje podczas wylanczania alarmu sygnalu"-".Tak wiec nie wiem jak to zrobic zeby otwieralo i zamykało.Moze podłączam nie pod to wyjscie co trzeba?Moze ktos dokladnie wie jak to zrobić.
    reada
    yasiu.brzeg
    Level 29  
    Jaki model tego chetah-a? A jak nie wiesz opisz jakie wychodzą z niego przewody ile ma wtyczek bo inaczej nie pomogę. POZDRAWIAM
    reada
    Level 11  
    Wlasnie nie wiem jaki model.Wychodza z niego luzem 4 przewody.Czerwony-"+", Czarny-"masa", dwa nie podłączone biale.
    Jedno gniazdo ma 4 piny, nastepne długie(niepamietam na ile przewodow-napewno cos kolo 8 lub wiecej, w tym dwa wolne piny),nastepne gniazdo 3 lub 4 pinowe(zajete), nastepne 3 pinowe -wolne, i na koncu chyba 4 pinowe-zajete.
    yasiu.brzeg
    Level 29  
    Wygląda mi to na model AE-Random +. Poniżej głównego złącza. masz wtyczkę na 2 przewody brązowy i fioletowy. One odpowiadają za sterowanie zamkiem centralnym. POZDRAWIAM

Sczegółowe schematy znajdują się tutaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=1161859#1161859
    musisz sprawdzić który pasuje do twojego bo ciężko będzie zgadyawć.
    reada
    Level 11  
    Sciągnąlem schemaciki, ale tak prawde mowiac to nic mi nie pasuje,ja nie ma zadnego wyjscia z 2 pinami.mam 3,4 i wiecej pinowe.Żadnych 2 pinowych.
    versago
    Level 12  
    Witam.

Jeśli masz wyjście z centralki alarmowej sterowane masą kiedy jest uzbrojony, to aby podlaczyć do sterownika zamka wystarczy przekażnik.

Cewkę podłączamy do +12v i przewodu białego a kabelki zamka podłączamy do styków no/nc przekażnika a styk C do masy. Powinno to zadziałać, gdyż większość sterowników zamka centralnego pozwala na sterowanie masą NA STAŁE. Jeśli po otwaciu/zamknięciu drzwi siłownik będzie cały czas trzymał, będzie konieczna zmiana sterownika centralnego zamka. Ale raczej tak nie będzie.

Aby sprawdzić na sucho, podłącz jeden z przewodów sterownika zamka na stałe do masy. Jeśłi po krótkim czasie siłownik puści - to można stosować moje rozwiązanie.

PAMIĘTAJ O WLUTOWANIU DOIODY W KIEUNKU ZAPOROWYM NA STYKI CEWKI, ABY UNIEMOŻLIWIĆ USZKODZENIE TRANZYSTORA STERUJĄCEGO !!!
    aijk
    Level 10  
    Witam alarm który posiadasz to starszy model s-supercop szara obudow a dwa piloty z klapką beez antenki z tego co wiem pierwsze złącze 4-pinowe odpowiada za sterowanie ale tam pojawiają się + przy załączeniu i wyłączeniu więc trzeba podpiąć bezpośrednio do siłownika. Wcześniej sprawdz miernikiem:)