Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

samsung RF711 pinowowa linia na ekranie

Arrekin 05 May 2013 22:49 2484 9
    Arrekin
    Level 2  
    Witam.

Ostatnio po odpaleniu laptopa moim oczom ukazała się pionowa linia o szerokości jednego piksela po prawej stronie. Jest koloru niebieskiego i nie zmienia się przy otwieraniu/zamykaniu czy też dociskaniu ekranu/zawiasów.

Wygląda to chyba na matrycę, jednak co dziwne reaguje na kolor który wyświetla.
    Mianowicie linia zanika w kontakcie z jasnymi kolorami i pokazuje się tylko na tle ciemnych( jeżeliby ustawić na niej obrazek z czarno białymi kwadratami to będziemy mieć linie przerywaną )

Jakieś pomysły? I jeśli to matryca to opłaca się ją wymieniać( już nie mam gwarancji )?
    RADU23
    Moderator of Computers service
    Zrób zdjęcie obrazujące sytuację i wrzuć tutaj.
    yang32
    Level 36  
    Jest to klasyczny objaw uszkodzenia matrycy, a dokładnie odlepienia się elektroniki od matrycy.

Za 200 już kupi matrycę do tego laptopa, zatem wg mnie opłaca się naprawić.
    Arrekin
    Level 2  
    samsung RF711 pinowowa linia na ekranie

Tu widać jak na białym tle nie ma niebieskiej linii
    yang32
    Level 36  
    Jest wyraźna i widoczna, i to jest to co pisałem.
    Arrekin
    Level 2  
    No trudno jak trzeba wymienić to trzeba, popatrzyłem i z tego co widzę faktycznie do 300 zł da się taka matryce dostać, z tym że praktycznie nic w Krakowie. Najbliżej Wrocław.

Samodzielna wymiana matrycy jest ryzykowna?
    Czy lepiej np zamówić matrycę i pójść do serwisu by zamontowali?
    yang32
    Level 36  
    Sam mozesz to zrobić jak masz troszkę wprawy. Koniecznie wyjąć baterię i odłaczyć zasilacz podczas wymiany matrycy. Inaczej mozesz uszkodzić nową matryce. Co do ceny to mogę Ci załatwić matryce taką za jakieś 240 z przesyłka kurierem.
    Arrekin
    Level 2  
    240 już łącznie z kurierem? jeśli tak to byłbym chętny
    yang32
    Level 36  
    Tak z kurierem. Mam dostęp do takich części w cenach hurtowych. Napisz do mnie na PW