Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens Logo Wejścia - Dziwnie zachowujące się wejścia

05 Maj 2013 22:52 2448 2
  • Poziom 2  
    Witam,

Drodzy forumowicze! Posiadam 3 sterowniki Siemens LOGO wersję z Ethernetem i do tego po 3 moduły rozszerzeń we/wy (te z przekaźnikami).

Wszystko ma sterować inteligentnym domem i wszystko narazie działa jak należy poza jednym, dziwnym zjawiskiem. Otóż, w każdym ze sterowników kilka wejść i wyjść obsługuje załączanie oświetlenia w domu. I tu pojawia się problem. Na niektórych wejściach to po prostu nie działa. Przy najprostrzej konfiguracji w stylu: WEJŚCIE -> multiswitch -> WYJŚCIE sterownik załącza np. przekaźnik, ale już nie chce go wyłączyć. Jak ponaciskam kilka razy przycisk który zwiera dane wejście, przekaźnik w końcu zwolni pozycję. I tak non stop. Jak zmienie wejście na inne, problem ustępuje.

Na początku myślałem, że problem dotyczy wejść I7 i I8, bo w tych sterownikach mają one dwie funkcje (analog i cyfra). Ale problem pojawił się też na wejściu I5 w jednym sterowniku.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Czy może to być awaria wejścia?

Pozdrawiam i liczę na podpowiedzi :)
  • SterControlSterControl
  • Specjalista Automatyk
    Może to być problem drgających styków - myślisz, że jednokrotnie naciskasz klawisz, a na wejściu pojawia się ciąg impulsów?!. Trzeba "odczulić" wejścia programowo.
  • Poziom 2  
    Dokładnie, rozwiązałem problem już kilka dni temu :) Problem polegał na tym, że użyłem skrętek do sterowania impulsami, a te zachowywały się jak cewki na takich dystansach. Prosty układ programowy (RC) załatwił sprawę i wszystko działa jak należy :)