Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MAXICAR - zamykanie - nie do końca jak powinno.

mak270 05 May 2013 22:58 3360 12
    mak270
    Level 17  
    Witam
    Golf 3 + centralka zamka MAXICAR 686. Podłączone wszystko wg. schematu, przy pompce i w zasadzie działa wszystko dobrze ale... Instrukcja podaje 1 naciśnięcie zamknięcia powinno zamykać zamki a rzadko tak jest. tzn: najczęściej muszę 2 razy nacisnąć zamykanie i wtedy ładnie się zamyka.

Otwieranie jest bezproblemowe, jedno wciśnięcie i otwiera. Próbowałem działa z 30 metrów, dalej nie szedłem :D

Ktoś spotkał się z czymś takim ? Czy antenka sterownika powinna być w jakiś szczególny sposób zamontowana? Teraz jest pod wygłuszeniem bagażnika tak po prostu rozciągnięta i przykryta.
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Czasy dobrze ustawione? Powinny być dłuższe dla zamków pneumatycznych.
    Z kluczyka od razu zamka, czy też trzeba chwilę poczekać?
    mak270
    Level 17  
    Próbowałem na obydwu czasach (ustawiane zworką) - rezultat był taki sam. Z kluczyka inicjacja procedury zamykania jest w momencie przekręcenia (przyciski zaczynają opadać, pompka pompuje) czyli bezproblemowo.

Acha, dodam że raz mi się zdarzyło tak że wysiadłem z auta i chciałem zamknąć przyciskiem - kierunki zaczęły migać zamki ani drgnęły - czyli załączył się tryb "gdzie jest auto". Tylko że ten tryb powinien się załączać wg. instrukcji po naciśnięciu "zamknij" gdy zamki są już zamknięte.
    SKRZYNIA
    Level 23  
    Jak podasz czystego +12V na zielony i szary ( bez stera) to działa normalnie??
    mak270
    Level 17  
    SKRZYNIA wrote:
    Jak podasz czystego +12V na zielony i szary ( bez stera) to działa normalnie??

Tak. Otwiera/zamyka.
    User removed account
    User removed account  
    mak270
    Level 17  
    norbert.s. wrote:

Podkreślam po raz kolejny, że w Golfie III przy sterowaniu plusem wystarczy krótki impuls.

To prawda. Działa na krótkim impulsie. Natomiast co do podwójnego impulsu, ja chyba tego nie mam. Kluczykiem jedno przekręcenie zawsze wywołuje żądany efekt. Podobnie jednorazowe podanie 12V na zielony przewód lub szary powoduje zadziałanie zamka :|

Załączam schemat podłączenia. Tam gdzie kropka długopisem - linia podłaczona również do +12V. Kierunkowskazy idą przez diody (brak tylko na schemacie)

U mnie podłączone:
    -Czerwony i czarne - zasilanie + i -
    -Fioletowy przez diody na kierunkowskazy
    -Niebieski i żółto/czarny do +12V
    -Brązowy i zielony odpowiednio do szarego i zielonego zamknij/otwórz

Reszta nie podłączona.
    User removed account
    User removed account  
    mak270
    Level 17  
    Jeśli dobrze pamiętam drugi pilot zachowuje się tak samo. Autko wolne będę mieć dopiero jutro więc rozbiorę chyba i wezmę na stół. Przekaźniki chyba tam są standardowe normalnie otwarte ? Na obwód sterowania przekaźnika podawane jest w momencie załączania otwierania/zamykania 12v ?
    User removed account
    User removed account  
    mak270
    Level 17  
    Podłączyłem dokładnie na stole jak w aucie czyli 3 napięcia +12, masa. Przekaźniki załączają się wszystkie jak powinny, natomiast nie wiem czy to normalne ale jeśli podłącze miernik z pomiarem max. wartości napięcia (sanwa) do wyjścia sterownika odpowiadającego za zamykanie a nacisnę na pilocie OTWIERANIE to zarejestrowana maksymalna wartość napięcia to ok. 1V ...

I na odwrót -pomiar wyjścia otwierającego, naciskam na pilocie ZAMKNIJ i wynik podobny - ok. 1V. Czy to jest w porządku?
    Właściwe napięcia +12V na właściwych wyjściach pojawiają się w porządku (czyli naciskam otwórz, mierzę wyjście sterujące otwieraniem i na odwrót)

Na czas pomiarów wydłużyłem oczywiście czas trwania impulsu do 3 sekund zworką.Skąd biorą się napięcia na niewłaściwych wyjściach przekaźników ? Czy nie powinno być albo +12V albo wcale w momencie wybrania drugiej funkcji z pilota ?
    mak270
    Level 17  
    Okazało się że źle odczytuje zachowanie miernika, ot człowiek uczy się całe życie...

Napięcia są ok, problem tkwi w tym jak sugerował kolega Norbert szwankuje przekaźnik zamykający. Cyka, ale czasem nie podaje napięcia :D
    mak270
    Level 17  
    Po wymianie przekaźnika jest OK :D Temat do zamknięcia.