Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault laguna 1,8 94 rok wybija wsteczny bieg

Maniu0 06 May 2013 11:18 2610 6
    Maniu0
    Level 9  
    Witajcie szukałem na waszym forum ale nie znalazłem takiego problemu a mianowicie mam renault lagunę z 94 roku 1,8 manualna skrzynia i to właśnie z nią mam problem a głównie z wstecznym bo go wybija znajomi mówią że może być to wodzik wszystkie biegi wchodzą bez problemu żadnych zgrzytów tylko ten wsteczny wyskakuje i na wyłączonym jak i na włączonym silniku możecie coś podpowiedzieć cóż to może być i jak się ewentualnie do tego samemu zabrać ażeby mechanik nie naciągną finansowo. Pozdrawiam was i dziękuję .
    box.mann
    Level 23  
    W pierwszej kolejności trzeba by było zająć się regulacją linek. By wyeliminować luz na cięgnach spróbuj włączyć bieg wsteczny przy skrzyni ręcznie mając ustawione auto np. na stromym podjeździe (na hamulcu ręcznym!!!). Włącz bieg i wtedy wyłącz hamulec. Napisałeś że bieg wyskakuje nawet na wyłączonym silniku więc sposób o którym mówię zdiagnozuje luzy na linkach. Jeśli bieg nie wyskoczy - do regulacji bądź wymiany linki.
    Maniu0
    Level 9  
    auto jest z 94 roku nie posiada linek a wybieraki
    Golf90
    Level 23  
    Może to trochę czarny scenariusz, ale skrzynia biegów do remontu lub do wymiany.
    Maniu0
    Level 9  
    chyba czass na zmiane auta zastanawiam sie nad mazda 323 F z 2001 w benzynie z gazem
    maniutex
    Level 11  
    kolego najszybciej i najtaniej szukaj drugiej skrzyni używanej na allegro około 300zł + wymiana nie baw sie czasem w remonty bo może sie nie skończyć na 1500zł regulacja wodzików może tu tylko pogorszyć problem jest w wytartych zębach na choinkach wymień skrzynke i po problemie
    maniutex
    Level 11  
    kolego najszybciej i najtaniej szukaj drugiej skrzyni używanej na allegro około 300zł + wymiana nie baw sie czasem w remonty bo może sie nie skończyć na 1500zł regulacja wodzików może tu tylko pogorszyć problem jest w wytartych zębach na choinkach wymień skrzynke i po problemie