Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mam problem z Komputerem.

06 Maj 2013 13:11 6756 36
  • Poziom 9  
    Witam!
    Ostatnio mój komputer został zaatakowany przez wirusa, który próbował pobierać z internetu kolejne wirusy (ze strony port10.com [czy jakoś tak]), ale mój antywirus - Kaspersky - blokował to i w końcu naliczył około 6700 zablokowanych ataków (szkodliwych adresów URL) i komputer nagle zaczął wolno chodzić. Zrobiłem format dysku C i dysku D i komputer na początku chodził normalnie, a potem znów zaczął mulić. Proszę o pomoc i o szybką odpowiedź. :cry: :cry: :cry:

Dodano po 1 [godziny] 40 [minuty]:

Odpisze ktoś?
  • Poziom 21  
    Zamieść logi OTL i Extras wg instrukcji podanej tutaj KLIK
  • Poziom 21  
    Coś chyba lewy masz ten system, ale malware tutaj nie widzę
    Własne opcje skanowania / skrypt i wklej
    Cytat:

:OTL
    O4 - HKU\S-1-5-19..\RunOnce: [mctadmin] C:\Windows\System32\mctadmin.exe File not found
    O4 - HKU\S-1-5-20..\RunOnce: [mctadmin] C:\Windows\System32\mctadmin.exe File not found
    O4 - HKU\S-1-5-21-4188438528-2683883849-1404975581-1003..\RunOnce: [mctadmin] C:\Windows\System32\mctadmin.exe File not found

:COMMANDS
    [emptytemp]

wykonaj skrypt

Liczne modyfikacje plików, sprzawdź czy nie masz wirusa. Wyłącz ochronę rezydentną antywirusa systemowego i uruchom dr. WEb Cure it i wykonaj szybki skan, jeśli coś znajdzie napisz co.
    Jeśli nic też napisz
    Zrób też pełny skan Malwerbytes Antymalware nic nie usuwaj raport daj na forum
  • Poziom 9  
    A mógłbyś mi wyjaśnić, jak to się robi, bo nie orientuję się w tym za bardzo.
  • Poziom 9  
    A jak wyłączyć tą ochronę rezydentną?
    Odpisz, bo nie mam pojęcia.

Dodano po 4 [godziny] 48 [minuty]:

No odpiszcie bo ja chce to jeszcze dzisiaj zrobić.
  • Poziom 9  
    Dobra teraz tak szybki skan Dr.Web CureIt! znalazł jedno zagrożenie:
    nazwa pliku- Hosts
    Zagrożenie- Prawdopodobnie DFH:HOSTS.corrupted
    Ścieżka- C/Windows/system32/drivers/etc/hosts

Mam go zneutralizować czy poczekać??
    jeszcze raport z cureit!
  • Poziom 9  
    Pomocy! komputer po tym skanowaniu chodził dobrze a teraz znowu muli i musiałem właczyć tryb awaryjny, żeby coś napisać. Idzie go jakoś ręcznie usunąć?
    Proszę o szybkąp odpowiedź.
    Zamieszczam logi po tych skanowaniach:
  • Poziom 9  
    No odpiszcie.

Dodano po 1 [godziny] 35 [minuty]:

No proszę was odpiszcie mi.
  • Poziom 21  
    Witam proszę zneutralizować infekcję i przeskanować dr. Web Cure it jeszcze raz zobacz czy infekcja się powtórzy

Dodano po 5 [minuty]:

Ściągnij programSystemLookx64 i wklej
    Cytat:

:dir
    C:\Windows\System32\drivers\etc

Raport podaj na forum

Dodano po 1 [minuty]:

Skorzystaj również z tej porady:
    http://support.microsoft.com/kb/972034/pl i sporóbuj naprawić plik hosts
  • Poziom 9  
    Dr. Web CureIt nic nie wykrył. Zaraz zobacze z tym systemlookx64.

Dodano po 8 [minuty]:

A ten systemlookx64 to jest program? bo nie moge w necie go znaleźdź.
  • Poziom 9  
    no tak tylko komu? nie dam do serwisu komputerowego bo oni przeskanują najsłabszym, darmowym antywirem, który nic nie wykryje i powiedzą, że komp czysty. A żadnego komputerowca nie znam.

Dodano po 8 [minuty]:

A to jest możliwe, że Kaspersky spowalnia komputer? Bo mi tu tak gościu napisał:
    http://www.mpcforum.pl/topic/938893-mam-problem-z-wirusem/
    :|
  • Poziom 21  
    Ok, teraz wejdź w menu start -> i wpisz w Uruchom
    Cytat:

c:\WINDOWS\system32\drivers\etc

Otworzy się okienko i będzie tam plik hosts dajesz otwórz za pomocą notatnik i zawartość zamieść na forum

Jeśli chodzi o Kasperskiego to na pewno każdy antywirus z rezydnetną ochroną wraz np z firewallem w jakimś stopniu pobiera zasoby pamięci RAM i generalnie systemu operacyjnego co przy wolniejszych parametrami komputera się to przejawia w spowolnienie działania aplikacji i systemu operacyjnego.
  • Poziom 9  
    Trzymaj. Kurde nie wiem czy to przez tego wirusa czy przez cos innego mi internet szwankuje :cry: pisze, że jest dostęp do internetu, ale jak wchodze to pisze, że nie można połączyć się ze stroną.
  • Poziom 9  
    I u mnie wydaje mi się, że Kaspersky nie powinien spowalniać bo ja mam 4gb ramu.
  • Poziom 21  
    Plik wygląda na prawidłowo zneutralizowany, nie widzę niczego niepokojącego. Skoro nie masz dostępu do internetu to wyłącz zaporę w Kasperskym i wtedy spróbuj się połączyć
  • Poziom 9  
    No tak ale w awaryjnym siedzę i kaspersky wyłączony.
    Więc co może być przyczyną, że komputer tak wolno chodzi?
  • Poziom 21  
    Infekcji nie masz, może być tak że nie masz zainstalowanego jakiegoś sterownika, bądź sterowniki są niekompatybilne, spróbuj wykonać czysty rozruch wg porad
    http://support.microsoft.com/kb/331796/pl
    " target="_blank" rel="nofollow" class="postlink ">
    http://support.microsoft.com/kb/331796/pl

I czy po wykonaniu czystego rozruchu również jest problem z wolnym działaniem Windows

Dodano po 10 [minuty]:

Jeszcze co mogę doradzić to wykonać pełny skan dr. Web Cure it, proszę ściągnąć ze strony np dobreprogramy, w przypadku jakichś błędów lub komplikacji napisz
  • Poziom 9  
    No uruchomił się teraz normalnie :D, a wcześniej musiałem 5 minut czekać po włączeniu i czasami się też zacinał.
  • Poziom 21  
    Czyli problem jest w uruchamianych aplikacjach wykonaj teraz pełny skan dr. web cure it
  • Poziom 9  
    a jak to sie robi ?? :D bo u mnie jest tylko opcja uruchom skanowanie a jak to włacze pisze, że szybkie i mam włączyć TRO opcje TRO?
  • Poziom 9  
    nie wiem ale pisze jeszcze wybierz obiekty do skanowania.
  • Poziom 21  
    Tak włącz TRO i kontynuuj dalej wybierz elementy skanowania i zaznacz wszystkie i wykonaj skan