Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuje schematu wzmaka 2x120lub150w oceńcie moje propozyc

fredka 26 Lut 2005 18:29 963 6
  • #1 26 Lut 2005 18:29
    fredka
    Poziom 11  

Poszukuje schematu wzmacniacza 2x 120w albo 2x 150 w o dobrych parametrach i na mocy około 110 w albo 135 w i zeby pracowac 8 do 10 godzin bez przerwy z zapewnionym dobrym chłodzeniem i cyrkulacją [/color]powietrza . zastanawiam sie nad wzmacniaczem na stk 4241

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=1267998#1267998

ale cięzko dostać orginał scalaka stk 4241 i dlatego poszukuje alternatywy

Więc jesli ktos posiada taki schemat wzmacniacza z opisem to będe wdzięczny

0 6
  • Pomocny post
    #2 26 Lut 2005 20:10
    micho a
    Poziom 35  

na ile om ta moc ???

domyślam asie żę to do dyskoteki więc żadnego stk !!!!!!! tylko tranzystorowy bipolarny albo mos co do schem,atu użyj szukaj jedyne co radze żadneo stk lm tda itd :D

0
  • #3 26 Lut 2005 20:27
    fredka
    Poziom 11  

jesli znajde to git ale znowu musze pytać czy to warte czegoś czy poprostu ładny opis ale to i tak kicha a jesli kicha to od nowa . A tu ludzie sie znają na rzeczy i wiedzą o co chodzi więc jak by ktos miał to podesłał by i po sprawie a wtedy miał bym pewność ze to nie jest jakaś kicha i niemartwił bym sie tym że sie przegrzeje i że nie będzie grac dobrze .

0
  • #5 26 Lut 2005 22:48
    fredka
    Poziom 11  

no nawet fajny ten wzmak poswięce temu więcej uwagi

0
  • #6 27 Lut 2005 02:34
    Tremolo
    Poziom 43  

kup moze lepiej jakiś używany wzmacniacz estradowy... te zestawy były badane i konstruowane z myślą o takiej pracy. Mają wbudowane wiatraki... i zabezpieczenia.

Ważne abyś miał dobre chłodzenie czyli porzadny radiator... po za tym kondensatory, tez porządne mniejsze łaczone równolegle dla uzyskania lepszych parametrów... ale najlepiej, poszukaj coś na elektrodzie jesli chodzi o schemat i my Ci to ocenimy czy to bedzie dobre czy nie. Teraz powinno CIę interesowac to co jest zwiazane z chłodzeniem... czyli podkładki, silikon, i radiatory, im większe tym lepsze.

W Twoim pzypadku zastanowiłbym się nad minimalizacją kosztów - czyli zbudowanie wzmacniacza impulsowego o wysokiej skutecznosci. Miałbys większa sprawnosć 80% nawet - skoro to musi tak długo grać. (są takie kostki klasy T - Tripath).
    dobrze Ci mówią żadnych TDA, LM, mostkow na tych układach, lubią siadac z powodu przeciążenia czy tez rozlacznenia kabla głośnikowego podczas grania. Takie układy generalnie cięzko się chłodzi gdyż mają skomasowaną w jednym miejscu całą strukture.

przy odpowiednio dużym radiatorze, albo małych stratach wentylator i jakas wymuszona cyrkulacja moze być zbędna.

fredka: Myslisz, że znajdziesz kompletny opis i juz zrobione... Trzeba coś włożyć do tej pracy jesli chodzi o inzynierie. Popatrz jak wyglądają sklepowe takie konstrukcje...

0
  • #7 27 Lut 2005 11:30
    fredka
    Poziom 11  

Masz słusznosc co do wkładu pracy to wiem coś o tym . Schemat opis to niewszystko mi jest potżebny sam schemat wzmaka ale tez trzeba go wykonac dokładnie . A resztą zajmie sie pulpit mikserski , a co do wzmaka chodzi tylko o jakośc i odpowiednią siłę

a co do wzmacniaczów orginalnych estradówek to mam estradówke i wiem co to znaczy to Sansui 2x120 ale 2/3 mocy to max bo sie tynk na głowe spada

Zastanawiam sie nad wzmacniaczem na MOSFET IRF9530
    SCHEMAT POD SPODEM OCENCIE ILE TO JEST WARTE

sorki za prowizje ale sama wskoczyła

a jesli ten sie nadaje ale na przyszłośc to chciał bym taki zrobic tylko pracował by na 8 ohm

http://www.elektroda.net/audio/mosfet400w.html

0
    Załączniki: