Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW polo 95 skrzynia biegów głosno pracuje i samochód nie rusza.

06 Maj 2013 13:36 2394 8
  • Poziom 8  
    Witam! Mam pytanie czy ktoś miał już taki problem. Odpaliłam samochód i chciałam ruszyć podczas puszczania sprzęgła skrzynia biegów głośno pracuje i samochód nie rusza? Nie wiem czy to wina sprzęgła czy też skrzyni biegów najgorsze to, że i naprawa sprzęgła i skrzyni jest poważna. Zwariuje proszę o pomoc.
  • Poziom 23  
    A czuć spod samochodu jakikolwiek dziwny zapach podczas ruszania?
  • Poziom 8  
    nie

Dodano po 31 [sekundy]:

Olej był wymieniany wycieków też nie zauważyłam
  • Poziom 23  
    Najprościej było by zdjąć skrzynię i sprawdzić łożysko i tarczę. Jeśli wszystko było by ok - ponownie zamontować sprawdzając mechanizmy zmiany biegów. Jeśli tu będzie też ok - pozostanie skrzynia. Kilkanaście tygodni temu właśnie w taki sposób umarło moje sprzęgło. Odpalam auto - włączam big - ruszam - zgrzyt, pisk i ani centymetra do przodu. Zacząłem od sprawdzenia linek - skończyłem na tarczy. Powiedz jeszcze jedno: gdy już włączysz bieg, puścisz sprzęgło i próbujesz ruszyć to, czy w chwili zwiększania obrotów silnika hałas ze skrzyni narasta??
  • Poziom 8  
    Tak. Jak trzymam sprzęgło i włączam 1 bieg jest cisza jak puszczam jest głośny hałas

Dodano po 1 [minuty]:

Jeszcze sprawdzę te obroty silnika
  • Poziom 23  
    Sprawdź jeszcze bez włączania biegu, czy na włączonym silniku gdy puszczasz i wciskasz sprzęgło słychać jakieś dziwne dźwięki z okolic skrzyni.
  • Poziom 23  
    A ja bym zaczą od sprawdzenia przegóbów i półosi, zdaża się że zerwie frez w przegóbie.
  • Poziom 8  
    Dziękuję.