Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

linde h35t - błąd t235 nie jedzie do tyłu

matsikelo 06 May 2013 13:41 5751 4
    matsikelo
    Level 1  
    Witam. Mam problem z wózkiem widłowym linde h35t zasilany gazem. Po zmianie pozycji joisticka na jazdę w tył wyświetla usterkę elektryczną, bład t235 i nie chce ruszyć. Jazda w przód nie stanowi problemu. Ma ktoś może wykaz kodów błędów i może podrzucić rozwiązanie. Z góry dziekuję
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    mmiodas
    Level 11  
    Blad dotyczy mikrowlacznika pedalu hamulca. W
    tym modelu sa dwa zamontowane przy hydraulicznym zaworze odcinajacym. Prawdopdobnie jeden z nich nie odbija . Oba musza byc wylaczone ale zalanczaja sie po koleji najpierw jeden pozniej drugi. Podnies podloge i sprawdz ich ustawienie. Mozliwe ze jeden nie odbija.
    TomasAGC
    Level 16  
    Witam
    Mam ten sam problem linde h20 391 2007r raz na jakiś czas szczególnie rano przy pierwszym odpaleniu zimnego potrafi wyświetlić błąd T235 może ktoś podpowiedzieć czego szukać?
    tomason2
    Level 16  
    BŁĄD T235

Możliwe przyczyny:
    1. Przełącznik kierunku jazdy (1S2) uszkodzony.
    2. Złącze kodujące (1X3) uszkodzone.
    3. Połączenie pomiędzy płytą (N1:36, N1:37, N1:56, N1:72) a złączem kodującym (wersja 2-pedałowa) lub przełącznikiem kierunku jazdy (wersja 1-pedałowa) nieprawidłowe.
    4. Duże pole magnetyczne w połączeniu z wózkami w wersji 1-pedałowej może powodować generowanie niewiarygodnych sygnałów na stykach kontaktronu przełącznika kierunku jazdy.
    TomasAGC
    Level 16  
    Dziękuje za podpowiedz jak na razie podmieniłem przełącznik kierunku jazdy, zobaczymy co będzie dalej ale to raczej on, bo był w kiepskim stanie skorodowany cały.