Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyłącznik serwisowy w alarmie ALCATRAZ AC 300 HC new

26 Lut 2005 18:42 4582 10
  • Poziom 11  
    Gdzie można znalexć wyłącznik serwisowy (alarm ALCATRAZ AC 300 HC new). Chciałem wkodować nowy pilot no i piszą żeby przytrzymac wyłącznik serwisowy ale gdzie ja mam go znalexć to nie wiem.Firma gdzie był alarm montowany już nie istnieje...:(
  • Spec od samochodów
    gdzies ukryty wychodza przewody z centralki niestety lokalizacji nikt niejest w stanie ci podac
  • Poziom 12  
    Najlepiej dostań się do centralki i znajdz gniazdo z dwoma czarnymi przewodami .To będzie twój szukany wyłącznik serwisowy.A tak na marginesie to nie oczekuj od kogoś takich informacji bo tylko montażysta wie gdzie ukrył wyłącznik i powinien Cię o tym miejscu poinformować.
    Ja przynajmniej o takich faktach swoich klientów informuję i jestem pewien że moi koledzy po fachu też to robią.
    Powodzenia !!!!!!!!!
  • Poziom 25  
    cypis001 napisał:
    powinien Cię o tym miejscu poinformować.

Moje zdanie jest inne nie powinno sie mówić klientowi gdzie jest wyłącznik serwisowy, nie raz miałem że ludzie się dowiedzieli gdzie się znajduję zaczeli kopać, naciskać, a potem wracali że alarm nie działa i proszę usterkę usunąć iż alarm posiada jeszcze gwarancje, a ty człowieku siedz i programuj to.
  • Poziom 21  
    Wyłącznik serwisowy ma służyć właścicielowi pojazdu w celu odpalenia samochodu w przypadku awarii alarmu lub pilota. Klient musi być poinformowany o miejscu ukrycia przełącznika. A co ma zrobić w sytuacji kiedy będąc przykładowo 2000km od domu zgubi albo np zaleje wodą pilota? Powinien mieć możliwość odpalenia pojazdu. Jeżeli mi klient rozprogramuje alarm to go kasuję za to niech ma nauczkę i nie wpycha łap tam gdzie nie trzeba. A swoją drogą w dobrych alarmach nie ma wył serwisowych , a samochód awaryjnie można odpalić wprowadzając ze stacyjki pin kod znany tylko klientowi. No ale na forum króluje Forteca :sm15: .
  • Poziom 11  
    Dzięki za rady poszukam może w okolicy gdzieś jakiegos serwisu od alarmu ale nie wiem czy znajdzie ktoś bo jesli tylko ten co zakładał wie gdzie to jest..

A propos ja wygląda ten wyłącznik bo nawet nie wiem czego szukam.;) Jakis wyłącznik przycisk czy co..
  • Poziom 22  
    poszukaj centralki alarmu powinno byc tam gniazdo z dwoma (przeważnie czarnymi) przewodami. na koncu tego jest taki grybek. niekturzy fachmeni wogóle nie instaluja tego przycisku a czaami instaluja tylko obrywaja lepek tak zeby nie dalo sie nacisnąć. i zabezpieczaja sie w ten sposob przed rozprogramowaniem alarmu przez klienta. co w rzeczywistości jest niedożeczne. bo gdy chcesz własnie sobie zaprogramowac nowego pilota musisz juz jechac do nich i placic im za to!!! co możesz zrobic sam. wtedy to musisz zgodnie z instrukcja wprowadzania nowego pilota zamiast naciskac wylącznik musisz zwierac piny tego gniazda.
  • Poziom 11  
    Przycisk serwisowy jak sama nazwa wskazuje jest do serwisowania. I nie tylko chodzi tu o serwisowanie alarmu ale przede wszystkim o serwisowanie auta.
    Oddając auto do mechanika wciskamy "serwis" i nie musimy zostawiać mu pilotów (które mógłby sobie skopiować i wczytać do naszej centralki).

Jeśli nie wiesz gdzie jest przycisk (o ile on istnieje) to szkoda czasu na szukanie. Zrób tak jak radzili przedmówcy na forum - centralka i dwa kable. Jak jesteś uparty to idź za tymi kablami, a znajdziesz przycisk, lub coś co go zastępuje, np gniazdo do wpięcia zworki lub po prostu końcówki kabli.
  • Poziom 11  
    a przy głośniku jest jakies zamknięcie na kluczyk tyle że nie wiem czy ono wyłącza tylko sygnał syreny czy to może to w końcu ten wyłącznik serwisowy...
  • Poziom 22  
    ten przełącznik w syrenie służy jedynie do wyłaczenia samej syreny.
  • Poziom 11  
    Witam

Poszukaj tak jak mówili moi poprzednicy, tych kabelków, po nitce do kłębka. Znajdź centralkę i potem juz po przewodach szukaj

pozdrawiam