Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Inca Spartan (50ccm) nie pali, moduł zapłonowy się grzeje

06 Maj 2013 17:31 1410 3
  • Poziom 10  
    Witam!!
    Podczas ostatniej przejażdżki moją Inca Spartan (50ccm dwusów) nagle zaczęła tracić moc i nagle zgasła.
    Po długich próbach odpalania odpaliłem ale po przejechaniu 10 km znowu mi zgasł i już nie chciał odpalić.Wyjąłem świecę i świeca była mokra.Po przyłożeniu do bloku silnika zauważyłem,że iskra jest tylko kiedy nacisnę i puszczę przycisk rozrusznika w sumie jest od 4 do 5 iskier.Zauważyłem też,że po próbie odpalania zagrzał się moduł zapłonowy. Czy to może być wina modułu czy to coś innego >? Proszę o pomoc.
    Z góry dzięki za odp.
  • Poziom 30  
    Sprawdź dokładnie, czy któreś kable nie są uszkodzone, sprawdź kostki czy nie są zaśniedziałe. Sprawdź połączenie klem akumulatora.
  • Poziom 10  
    ok posprawdzam wszystkie połączenia,szczególnie te przy module ponieważ kiedyś miałem podobną sytuację i wystarczyło przeczyścić styki na module. Dodam,że styki terqaz też były czyszczone ale może wina leży ze strony kabla.Mam jeszcze jedno pytanie: czy możliwe ze przyczyną może być zbyt oddalony impulsator od magneto ?
  • Poziom 30  
    Tak,
    Impulsator musi być ustawiony na około 0,3 mm. Ustaw jak najbliżej magnesu na magnecie.