Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor Compaq MV920 - proszę o pomoc.

26 Lut 2005 19:14 846 3
  • Poziom 15  
    Monitorek trafił do mnie z dziwnymi objawami ;
    - po załączeniu zasilania powinien wyświetlić osd "no signal" - nierobi tego.

- gdy podłącze kompa to bez zmian - czarny ekran.

- nierozmagnesowuje się na starcie ( niecyka przekaźnik połączony z pozystorem , sterowany z procesora.

- po rozjaśnieniu potencjimetrem "screen" na trafie; widoczny jest pionowy pas oszerokości 1-2 cm na środku ekranu.

*Zasilania cyfrówki 5V są.
    *Zasilanie 80V,12V,200V jest.
    Zimnych lutów nima. Elektrolity wymieniłem.

POMOCY KOLEDZY POMOCY KOLEDZY POMOCY KOLEDZY[/quote]
  • Relpol
  • Poziom 24  
    Ten poziomy pasek może sugerować że usterka może znajdować sie w bloku odchylania,tam skierowałbym się w celuszukania usterki.Sprawdź układ sterowania odchylaniem,tranzystorek i kondensatorki,oraz zasilanie tego bloku.

Pozdrawiam.
  • Relpol
  • Poziom 15  
    Zasilanie jest zgodne z podanym na schemacie ( od bardzo podobnego ). Tranzystory na miernik sprawne. Kondziory właśnie podmieniłem i bez zmian. Pozatym dziwi mnie to że się nie rozmagnesowuje - w tym modelu to cyknięcie przekaźnika na starcia, a tu ciasza. Po podłączeniu kompa na pasku żadnych zmian. Czy to może być jakaś usterka cyfrówki ( np. pamięć). Może ktoś z Panów dysponuje wsadem do tegoż monitorka.
  • Poziom 15  
    Wracam do tematu - Compaq MV920 z pionowym pasem na środku ekranu zaraz po złączeniu bez sterowania z komputera. Przemierzyłem wszystkie elementy które mogłem miernikiem. Brakuje mi schematu do tego ustrojstwa - jak ktoś ma to proszę na emaila : bastercom@poczta.onet.pl Moim zdaniem uszkodzony jest któryś z układów scalonych niemający bespośredniego związku z układem odchylania ( ew. zasilanie wspólne ). Monitorek nie reaguje na kawiaturkę z przodu tzn. można naciskać i bez zmian. W jakiś sposób zblokowany jest procesor. Mam też podejrzenia do pojemności w ukł. odchylania pozomego ale tych kondków jest tam masa i wymieniał na pałę nie będę, na miernik pojemności są sprawne, niewiadomo jak pod napięciem. W związku z architektórą tego monitora za każdym razem trzeba go składać i wtedy pomiary utrudnione, jak pisałem schemat mile widziany. Proszę o pomoc, każda sugestia cenna, napewno wykorzystam.

Pozdrawiam; Marcin