Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana głośnika w kolumnie

koperrrr 06 Maj 2013 19:46 1740 8
  • #1 06 Maj 2013 19:46
    koperrrr
    Poziom 2  

Witam serdecznie,
    mam kolumnę estradową wharfedale Lx 15 w której siadł głośnik basowy.
    Muszę go wymienić ale nigdzie nie ma tego samego modelu głośnika więc pozostaje mi zamiennik. Teraz pytanie jaki? Chcial bym sie zamknac w 350-400zl wiec pomyslalem o głośniku "SW.STX.15.3.800.8.F.S.MC woofer" ale nie wiem czy takie cos można tam zamontować. Czy ktoś może podesłać mi jakiś link lub model głośnika, który będzie pasował do tej kolumny?

Nie mogę wstawiać linków więc mode głośnika z kolumny to Wharfedale D-615 do znalezienia bez problemu w grafice google - pierwszy obrazek)

• #2 06 Maj 2013 20:18
    wyrokulicy
    Poziom 23  

Ten STX napewno odpada z racji iż to głośnik subniskotonowy nadający się do budowy subwoofera a nie do paczki szerokopasmowej :)

Popytaj u polskiego dystrybutora tej firmy czy taki głośnik jest do dostania.

• #3 06 Maj 2013 20:29
    koperrrr
    Poziom 2  

Bardzo dziekuje za odpowiedz,
    a czy w zwiazku z tym mogl bys mi podrzucic jakis link z allegro z pasujacym glosnikiem? Bo szczerze mówiąc korzystając z okazji wymienił bym go chętnie na coś "lepszego" - tamten nie grał szałowo ...

• #4 07 Maj 2013 12:00
    Shadowix
    Poziom 25  

Jeśli chcesz wymieniać głośniki, to w obu kolumnach naraz. Bo bez sensu aby siedziały w nich dwa zupełnie inne przetworniki. Razem ze zmianą głośnika wiążą się modyfikacje w zwrotnicy. Moim zdaniem nieopłacalne i czasochłonne...

• #6 07 Maj 2013 20:55
    DjMapet
    Poziom 42  

Ew. rozejrzyj się po okolicy, być może trafisz kogoś, kto Ci ten głośnik naprawi.

Pablo1964 napisał:
    ie istnieje nic takiego jak "zamiennik" głośnika. Było o tym wielokrotnie mówione na forum.

Słusznie Pablo, ale widać kolega na forum od niedawna, więc pewnie jest przekonany że do każdego pudła można wsadzić obojętnie jaki głośnik i będzie hulało. :-)

Pozdrawiam.

• #7 13 Maj 2013 15:31
    koperrrr
    Poziom 2  

Cytat:
    Słusznie Pablo, ale widać kolega na forum od niedawna, więc pewnie jest przekonany że do każdego pudła można wsadzić obojętnie jaki głośnik i będzie hulało. Smile

Szczerze? Mniej więcej tak właśnie jest :D
    Nie znam się na tym kompletnie, dlatego szukam porady wśród specjalistów ;)
    Czyli mam rozumieć, że albo ten sam model albo mogę kolumnę wywalić przez okno? :D Nie mogę w Polsce znaleźć tego samego głośnika, dlatego pomyślałem o czymś o tych samych parametrach ale nie koniecznie tej samej firmy...

• #8 13 Maj 2013 16:29
    DjMapet
    Poziom 42  

koperrrr napisał:
    albo ten sam model albo mogę kolumnę wywalić przez okno?

Coś w tym rodzaju, ale pożyteczniej było by ją spalić w piecu, ale tu znowu może się przyczepić ochrona środowiska :-)

koperrrr napisał:
    Nie mogę w Polsce znaleźć tego samego głośnika

Pytałeś dystrybutora tej marki (np. Mega Music) o dostępność głośnika ew. jego serwis?
    Poza tym, jak napisałem wyżej:
    DjMapet napisał:
    rozejrzyj się po okolicy, być może trafisz kogoś, kto Ci ten głośnik naprawi.

Pozdrawiam.

• #9 20 Cze 2013 23:15
    CorbenDallas84
    Poziom 7  

Dragons head naprawia takie rzeczy od ręki. Poszukaj w necie, a znajdziesz. Taka naprawa to koszt około100zł.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME