Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Espace IV 2,2 dci schemat

06 Maj 2013 20:03 8883 25
  • Poziom 11  
    Witam, potrzebuję schemat instalacji elektrycznej silnika. Renault Espace IV 2,2 DCI '03 r.
    z góry dziekuję
  • Poziom 11  
    Szukaj pakietu schematów Renault VISU, ewentualnie zapraszam na forum Espacepl.org
  • Poziom 11  
    Witam, ze schematem sobie poradziłem. Problem jest następujący. Samochód odpala i jeździ do momentu gdy prędkość obrotowa jest w granicach 2,5-3 tys. n 4, 5 biegu. Wchodzi w tryb awaryjny- wył. doładowanie. Po diagnozie błąd P1815 .Zawór ciśnienia zamieniony, okablowanie sprawdzone, waku w normie. Egr czysty. Lecz po wyjęciu z korpusu dolotu przy dodawaniu gazu brak reakcji trzpienia w zaworze. Błędu związanego z EGR brak. Proszę o jakieś wskazówki.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    wojtoo napisał:
    Po diagnozie błąd P1815

Po czym? Diagnoza to nie tylko czytanie błędów lecz czytanie parametrów pracy silnika.

Na postoju niekoniecznie EGR będzie pracował. Clip prawdę powie.

wojtoo napisał:
    Zawór ciśnienia zamieniony

A dobrze podłączony? Może przeładowuje turbina? No ale tu trzeba umieć czytać parametry....
  • Poziom 11  
    Nie mam dostępu do CLIPA. Zawór podmieniony i podpięty prawidłowo. Działanie sprawdziłem VACUmetrem. W czasie jazdy zawór jakby stał, w danych nie wiele się zmienia.
    Jakie ciśnienie doładowania? Sztanga turbiny pracuje gdy pompkę podłączysz?
  • Poziom 11  
    Ciśnienie w granicach 1300hpa, sztanga pracuje
    Cały czas takie? No rozgadaj się chłopie, jak na spowiedzi, o wszystko trzeba z język Cię ciągnąć?
  • Poziom 11  
    1300 max w czasie spoczynku 900 z groszami

Dodano po 1 [minuty]:

W chwili pojawienia się komunikatu na desce ciśnienie doładowania spada. Po zgaszeniu i skasowaniu błędu jedzie dobrze prze jakiś czas.

Dodano po 1 [minuty]:

Odpięcie zaworu doładowania wywołuję błąd na stałe. Turbina z tego co wiem była jakiś czas temu wymieniana.
  • Poziom 11  
    Sprawdziłem KTS-em bląd: P1125
  • Poziom 11  
    Witam, raz jeszcze sprawdziłem parametry w czasie jazdy. 4 lub 5 bieg obroty 3 tys.ciśnienie doładowania 2450hpa. Zauważyłem, że wejście w tryb awaryjny częściej występuje na rozgrzanym silniku niż na zimnym.
    Czyli ciśnienie doładowania można zostawić w spokoju. Szukaj dalej.
  • Poziom 11  
    Zastanawiam się czy nie drożność w puszcze dolotowej(tam gdzie EGR) będzie miała wpływ na takie zachowanie.Ale pewnie zatkanie, czujnik ciśn.turbodoładowania zgłaszałby jego brak.
  • Poziom 11  
    Czy aby napewno ładowanie rzędu 2,5 bara jest właściwe?
  • Poziom 11  
    Witam, podmieniony EGR, przepływomierz, czujnik ciśnienia doładowania, zawór ciśn.doładowania. Przetkany katalizator, założony inny sterownik i problem nadal występuje. Przeładowanie turbiny wejście w tryb awaryjny i brak doładowania.
    To teraz pomyśl, co powoduje że jest doładowanie, raz większe raz mniejsze, co za to odpowiada.
  • Poziom 11  
    Zastanawia mnie fakt, że tylko jeden człowiek udziela się w tym temacie. Wielkie dzięki dla Przemo... ale czy musimy "badać" temat tak kolokwialnie?
    Turbina jest po regeneracji jak wcześniej pisałem.
    Sztanga pracuje płynnie? Nie ma zacięcia przez moment jak wakuometrem ją wciągasz?
  • Poziom 11  
    Idzie płynnie, zacięcia nie widoczne. Po odpaleniu wozu grucha wciąga równo sztangę. Po dodaniu gazu widać dodatkowo jej pracę.
  • Poziom 11  
    Dla próby, wydłużona sztanga aby turbina mniej ładowała.Doładowanie spadło. Problem nadal występuje.
    Trzeba znaleźć w parametrach, co powoduje wejście w tryb awaryjny. Brak doładowania to skutek trybu awaryjnego.
  • Poziom 11  
    Przemo, spotkałeś się z problemem wolnych obrotów w 2,2 dci? W Espace podczas zmiany biegów obroty spadają bardzo powoli. Daje to efekt jakby dodawania gazu. Na postoju podczas wciśnięcia pedału przyspieszenia i puszczenia obroty spadają bardzo anemicznie.
    Tak, takie coś występowało przy zabitej "puszce" w którą wchodzi EGR.

Wyciągałem, czyściłem, składałem, wężyki od podciśnień tylko raz źle poskładałem :D

Co do problemów, klapki w dolocie są?
  • Poziom 11  
    Puszka EGR czysta. Przewody podciśnienia do klapy gaszącej ktoś wcześniej pozamieniał. Wyjście z zaworu podłączył do atmosfery. Oczywiście podczas gaszenia rzucało silnikiem. Problem rozwiązałem. O które klapki w dolocie pytasz?
    Klapki zawirowania powietrza w dolocie, poznasz po tym że ma gruszkę podciśnienia przy kolektorze dolotowym.
  • Poziom 11  
    Tak też myślałem, gruszki brak. Sprawdziłem cały dolot z przodu i nic niema.