Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Żelazko Braun 4690/si 18895 - Wymiana kabla zasilającego

ufok79 06 Maj 2013 20:10 4851 3
  • #1 06 Maj 2013 20:10
    ufok79
    Poziom 8  

Witam,

Dzisiaj przepalił mi się kabel w żelazku Braun 4690/si 18895. W serwisie oficjalnym wycenili wymianę na 185zł, czyli wg mnie bardzo dużo - ok połowę ceny nowego.

Próbowałem szukać takiego kabla w internecie, ale nic nie znalazłem. Inne pobliskie serwisy sugerują przywiezienie żelazka w godzinach porannych, czyli wtedy, kiedy pracuję.

Jestem w kropce, bo nie wiem, czy jest szansa na tańszą wymianę poza oficjalnym serwisem, a jak nie, to czy warto płacić te 185zł. Czy może ktoś na forum kojarzy ten model żelazka i jest w stanie stwierdzić, czy jest do naprawienia na częściach niefirmowych?

Będę wdzięczy za odpowiedź.

Pozdrawiam
    W

0 3
  • #2 06 Maj 2013 21:11
    Robert 1960

Poziom 32  

Witam !
    W sklepach z częściami do AGDkupisz bez problemu nowy przewód ( taki w oplocie bawełnianym) z wtyczką, potem troszkę cierpliwości żeby rozebrać i wymienisz sam !

1
  • #3 06 Maj 2013 23:27
    nioop

Specjalista AGD

A właśnie ze nie.
    Lipa jest tutaj z wymianą przewodu.. owszem , można zrobić prowizorkę by jako tako się trzymało, jednak by było to eleganckie i porządne wykonane jest to nierealne..
    Pozostaje kupno nowego oryginalnego przewodu z wtyczką do stopy..

I niestety, mam zła wiadomość.. Przed chwilą sprawdziłem u producenta przewód ten kosztuje 144zł netto, także cena 185zł wydaje się wrecz atrakcyjna..

0
  • #4 07 Maj 2013 00:01
    ufok79
    Poziom 8  

Kurcze to nie najlepsza wiadomość. Żelazko ma już ponad 5 lat więc zastanawiam się, czy warto w nie tyle inwestować. Aktualnie nic innego mu raczej nie dolega, ale za chwilę może się okazać, że padnie inny komponent...

Chyba spróbuję mimo wszystko w jakichś mniejszych serwisach popytać o jakieś mniej estetyczne, ale tańsze rozwiązanie. No chyba, że te żelazka słyną z bezawaryjności i jednak warto dokupić oryginalny kabel? W sumie i tak mnie zaskakuje jego długowieczność.

0