Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Focus I 1.8 TD 2001r - Stacyjka

06 Maj 2013 21:10 1845 2
  • Poziom 14  
    Witam. Jak w temacie problem z wyciągnięciem wkładki. Problem jest taki, że pan sam chciał ją wyciągnąć i rozwiercił bolec zabezpieczający, oraz rozwiercił miejsce wkładania kluczyka przez co wkładka wychodzi, ale tylko na kilka centymetrów i dalej ją blokuje. Teraz pytanie do forumowiczów: Czy da się ją wyciągnąć bez uszkodzenia tej aluminiowej obudowy stacyjki? Co blokuję wkładkę (czyżby źle rozwiercony bolec)?
    Co mogę jeszcze zrobić?
    Oczywiście przekręcenie kluczyka w I pozycję nie wchodzi w grę.
    Dziękuje i Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    rylik91 napisał:
    Czy da się ją wyciągnąć bez uszkodzenia tej aluminiowej obudowy stacyjki

Pewno sie da ale to loteria, ja bym spać spokojnie nie mógł wiedząc że znów sie zablokuje gdzieś na wypiz.......

Kup obudowe wkładki i po problemie.
  • Poziom 11  
    Wkładka wychodzi tylko w pozycji I, wyjecie w innej pozycji skutkuje trwałym zablokowaniem blokady kierownicy - ćwiczyłem kiedyś na fabrycznie nowej stacyjce jak działa blokada i jak już załączyłem i przestawiłem w pozycję 0 ....... to musiałem ją rozbebeszyć do końca by ponownie przeszła w położenie 1. Jeśli już to próbuj rozwiercić gniazdo kluczyka tak by dała się stacyjka obrócić pierścienie blokujące mają około 10 mm średnicy i takim wiertłem musisz atakować stacyjkę od czoła lub ... szukaj "nowej" blokady kolumny kierowniczej.