Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

box gsm - BOX GSM kilka pytań

Adsun 06 May 2013 22:06 2382 13
    Adsun
    Level 9  
    Chciałbym zakupić boxa gsm, na początek jeden, głównie do ściągania simlocków po znajomych i na własny użytek. W związku z tym mam kilka pytań.

1) Znalazłem na allegro 3 propozycję (każdy BOX używany), która oferta będzie najlepszym wyborem?

a) MICRO UFS HWK, bez kabli, aktualizowany 240zł
    b) UFS-3 TORNADO, z kompletem kabli 200zł
    c) UFS HWK TORNADO, obudowa klejona, w komplecie 50kabli RJ. 190zł

2) Jaki kabel służy do podłączenia boxa do PC?
    3) Który kabel lepszy RJ45 czy USB i dlaczego?
    4) Dlaczego w niektórych boxach są kredyty?
    (kredyty są w tych w których przeliczany jest IMEI?)
    5) Jak w ogóle działa box serwisowej (tak prostej informacji nie mogłem się doszukać)?
    6) tą 'końcówkę' od kabla wkłada się w miejsce baterii, tak?
    Jak coś mi jeszcze przyjdzie do głowy to postaram się zadać.

Przepraszam Was, że pytam o takie podstawy ale jak by była książka poświęcona tematyce stricte gsm to bym chętnie kupił i przeczytał. W internecie też ciężko coś też na ten temat wykopać. Pozdrawiam!
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    siudziu
    Level 27  
    Jak myślisz że kupisz sobie jeden "box" do wszytskich telefonów za 200 zł to musze cię rozczarować nie mam jednego do wszystkiego. HWK które chcesz kupić nadaje się tylko do starych telefonów, nie zczytasz nim żadnej noki do przeliczenia simlocka nie zrobisz żadnego androida. Na początek można kupić np. Best bb5 lub jeśli masz kase ATF (myśle że to aktualny nr. 1 w kwesti nokii) + Setool który robi wszystkie Sony + wiekszość samsungów. Tyle że cena jest sporo wyższa niż stare hwk za 200 zł. Niestety nie wyglada to tak że za 200 zl kupisz sobie sprzęt którym bedzie cykał wszystkie simlocki po 10 zl :P.
    Moderated By jever 23:

Pomagamy na forum - nie poprzez PW lub GG.

Adsun
    Level 9  
    No ja dokładnie zdaje sobie z tego sprawę. Wiem, że nowszych nie obsługuje ale lista modeli jest długa, a od czegoś chciałbym zacząć dlatego prosiłem o wybranie według was najlepszego.
    JALA
    Level 28  
    Nie ma najlepszego. Najlepszy jest ten, który robi telefon który masz aktualnie w ręku. Liczysz, że ktoś z Twoich znajomych będzie chciał zdjąć simlocka z jakiegoś zabytkowego telefonu? Co z tego, że lista jest długa jak 99% tych telefonów nie zobaczysz już na oczy. Jak chcesz coś taniego, to zerknij na cyclone key - sporo robi jak za te pieniądze i masz nowy sprzęt, z aktualizacjami co obsługuje też aktualne telefony. Link na priv.
    Adsun
    Level 9  
    No dobra, a może mi ktoś chociaż odpowiedzieć na pytania zadane w pierwszym poście? Sam czasem mam u siebie telefony starsze do zrobienia więc nie w tym rzecz.
    tele_sim
    Level 33  
    Kup sobie do starszych samo tornado :)
    A do nowszych wystaczy Ci i fenix na początek:)
    To co napisalem tyczy się nokii.
    Adsun
    Level 9  
    Jak to wygląda z kablami? To są te podpinane pod styki czy normalnie podłączane do wejścia telefonu?
    tele_sim
    Level 33  
    Adsun wrote:

Jak to wygląda z kablami? To są te podpinane pod styki czy normalnie podłączane do wejścia telefonu?

Kup sobie kable uniwersalne :)
    siudziu
    Level 27  
    Czemu ma sie ładować w fenixa który nie mam aktualizacji od ponad roku podobnie jak HWK moim zdaniem fenix to nie jest dobry pomysl za 100 wiecej ma best bb5 który bez porównania ma sporo wieksze możliwości, ale rzeczywiście nie pomyślałem o cyclone box który ma interfejs i ma aktyalizacje na bieżąco więc cyclone jak najbardziej fenixa zdecydowanie odradzam sam ma i używam tylko jak mi się nie chce szukać kabla do starych noki np. 6500c żeby zrobić simlocka :)
    Adsun
    Level 9  
    Faktycznie Cyclone wygląda ciekawie, będzie kompatybilny z Windowsem x32?
    Możecie podesłać linka do tych kabli uniwersalnych?