Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

whirpool arc 5520 - nie mrozi

yahman 06 Maj 2013 22:11 948 0
  • #1 06 Maj 2013 22:11
    yahman
    Poziom 16  

Witam

Mam problem z lodówką jak w temacie. A mianowicie zauważyłem dziś, ze lodówka nie mrozi, a wręcz nie chodzi (zero odgłosów), paliło się tylko światełko w środku. Oczywiście wyłączyłem i załączyłem ponownie i zero reakcji, więc odrzuciłem opcje uszkodzonego czujnika, termistora itp.
    Krok 2 - rozkręciłem panel przedni i zobaczyłem, że termostat nie przekazuje napięcia na kabelek idący do agregatu, nawet jak pokrętło było ustawione na max. Odczepiłem więc kabelki i złączyłem je "na żywca" omijając termostat. Agregat się niby włączył, (zaczęło charakterystycznie dla lodówek burczeć) kratka z tłu lodówki się nagrzała ale, po 3 h nie ma wielkiej zmiany w temperaturze w lodówce. (tak jakby chodziła na ćwierć gwizdka)

Teraz pytanie, czy to może być coś innego jak termostat? Jeśli tak to proszę o wskazówkę w czym może być problem.

Potrzymam jeszcze do rana lodówkę tak uruchomioną i zobaczę czy są jakieś postępy w chłodzeniu.

Edit.

Przez całą noc lodówka wychłodziła się, wolno bo wolno, ale na razie się jeszcze wstrzymam z decyzjami. Podłączyłem ją rano na zegar czasowy i poobserwuję. Tak więc na razie pytanie wstrzymuje.

0 0