Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Speedport W 503V - jakie domy郵ne has這?

drogba_37 06 May 2013 23:13 11775 52
SterControl
    drogba_37
    Level 13  
    Zakupi貫m ten modem ale nie wiem jakie jest has這 do niego (Router-Passwort Eingabe)?
  • SterControl
    drogba_37
    Level 13  
    Dzi瘯i wlaz貫m do niego :)
    Mo瞠 kto mi doradzi, jak go ustawi (skonfigurowa) pod internet w dialogu? Wszystko mam po niemiecku a nie znam w og鏊e tego j瞛yka :(
    Pod陰czy貫m kabel sieciowy z karty sieciowej RJ45 do jednego z 4 wej嗆 LINE
    a kabel (chyba to RJ11) z gniazdka telefonicznego, pod DSL na modemie
    i ca造 czas mam po wpisaniu has豉 i loginu - "kein DSL verfugbar".
    CHACA
    Level 43  
    Dalej ci ju nie pomog bo tak jak ty nie znam niemieckiego. Mo瞠 kolega fritz master co zaradzi?
    orinek
    Level 17  
    Internet z Dialogu masz na ich 陰czach czy innego operatora? Nasuwa si pytanie jak specyfikacj 陰cz obs逝guje ten router: Annex A czy Annex B. Z tego co wiem, to Dialog korzysta z Annex B.
    drogba_37
    Level 13  
    To 陰cza Dialogu bez TPSA. Modem ma annex b i dialog te annex b.
    orinek
    Level 17  
    Wybacz, ale wsz璠zie gdzie nie szukam to podaj, 瞠 ten modem ma Annex A, chyba, 瞠 Tw鎩 ma jakie inne oprogramowanie wgrane. Wrzu kilka screen闚, po zalogowaniu do modemu.
    drogba_37
    Level 13  
    tak, bo 豉two go przerobi na annex A a wi瘯szo嗆 陰cz u nas takie annexowanie wymaga, ale ten m鎩 z ca陰 pewno軼i jest na "B", po zalogowaniu si wygl康a to tak:

• SterControl
    freetz_master
    Level 31  
    Witam Panow,

(prosze moderatorow o wyrozumialosc - NIE MAM POLSKICH ZNAKOW TU, GDZIE PISZE. Inna alternatywa jest nie pomagac wcale).

Wiec tak:
    1. W503V jest od firmy AVM (ubozsza wersja 7270v1 bez USB)
    http://www.wehavemorefun.de/fritzbox/Speedport_W_503V
    2. Standardowe (czytaj badziewne) firmware Deutsche Telekom/Congstar (jak na obrazku powyzej) obsluguje wylacznie Annex B
    3. Mozna do niego wymodzic skryptami freetza firmware na bazie tej, co jest w modelu 7270v1 z dowolnym Annexem A lub B, ktore to bije na glowe firmware od Deutsche Telekom/Congstar.

Moje zdanie do tego sprzetu:

calkiem niezly, ma szybki wlan, jak ktos nie potrzebuje USB to jest OK. Obowiazkowo trzeba wgrac modzony firmware z pasujacym Annexem (trzeba sie zdecydowac ALBO A ALBO B, bo oba nie pasuja jednoczesnie na nosnik pamieci.

Jak jestes zainteresowany, to poslij mi na priva adres mailowy, podrzuce ci gotowy firmware z Annexem (Jaki chcesz, do dialogu chyba B?). Nalezy go wgrac w sposob jak opisalem na mojej stronie (link w stopce).

EDYCJA: Acha jeszcze jedno -> KABEL
    Do szarego gniazdka musisz miec spreparowany (najlepiej) rj45/rj11 - do obu dwie srodkowe zyly, ALBO najzwyklejszy rj11/rj11 (tez pasuje do gniazdka rj45 w speedporcie).
    drogba_37
    Level 13  
    @freetz_master
    dzi瘯uje za tak wyczerpuj帷e informacje

Zapytam sie jeszcze, czy to znaczy 瞠 je郵i mam Dialog z Annexem B i tak jak piszesz firmware Deutsche Telekom/Congstar obs逝guje ten 瞠 Annex B to czy musze wgrywac inne firmware ?

Co do kabla to do szarego gniazdka mam w這穎ny kabelek standardowy - rj11/rj11
    freetz_master
    Level 31  
    Zle wiesci

http://www.congstar.de/fileadmin/files_congst...omplett_Box_Drei_Bedienungsanleitung_lang.pdf

1. Jezeli tego firmware sie nie da zmienic (bo to niejest W503V --> typ A), to nie wgrasz innego opragromawania, bo to nie jest skrzynka od AVM

2.Na stronie 32 instrukcji jest menu logowania
    <uzytkownik>@congstar.de

gdzie '@congstar.de' jest na stale! -> nie dopasujesz nazwy do Dialogu -> nie zalogujesz sie

3. Jezeli nie da sie zmienic firmware, to nie zmienisz na Annex A, o ile masz Annex A od dostawcy

Jedyna nadzieja w tym, tak jak na stronie 32 instrukcji, ze <Provider-Auswahl> czyli Wybor operatora pozwala na cos wiecej niz Congstar.

Zasada jest taka: subwencjonowane skrzynki blokuje sie do dzialania u innych operatorow.

Rozwin ten punkt w przegladarce i zrob screena, jaki inny oparator jest mozliwy, najlepiej jakby bylo <andere> czyli inny, to moze mozna wszystkie parametry skonfigurowac z reki.

Nie mialem nigdy takiej skrzynki, bo zawsze szukalem bialych Typu A.
    Co cie skusilo na takie dziwactwo???

Edycja: podaj numer seryjny skrzynki.
    drogba_37
    Level 13  
    ale ja jeszcze raz powt鏎z, 瞠 potrzebowa貫m modemu z annexem B a nie A
    bo mam operatora dialog i wcze郾iejsze modmy/routery dzia豉ja u mnie tylko na annex B

dlatego mowy nie ma o zmienianiu annexu, musi zosta "B"

w konfigurowaniu routera jest mo磧iwo嗆 wyboru innego operatora niz Congstar
    i mozna te wpisa login i password dowolny

Numer skrzynki podam p騧niej bo jestem teraz w pracy
    freetz_master
    Level 31  
    No to jezeli mozna wpisac dowolny, to powinno dzialac.
    drogba_37
    Level 13  
    no w豉snie wpisa貫m i nie dzia豉, teraz mi do g這wy przychodzi 瞠 mo瞠 trzeba jeszcze DNSy powpisywa bo tam by這 wolne miejsce w kt鏎e nic nie wpisa貫m
    freetz_master
    Level 31  
    Moze pokaz ta maske, jak wyglada to logowanie.
    drogba_37
    Level 13  
    wyglada to tak:
    po wpisaniu 192.168.2.1 mam

1)

2)

3)

4)

5)

6)po ruchu nr 5 pojawia si magiczna ramka z kt鏎ej nic nie rozumi

7)

8)
    freetz_master
    Level 31  
    Komunikat z 6) oznacza, ze nie ma DSL-u i pyta czy kable jest dobrze podlaczony. Na speedportach i fritzach standardowo po konfiguracji jest sparawdzane, czy istnieje polaczenie DSL.

Z praktyki wiem, ze przyczyn moze byc wiele, nie tylko kabel:
    - (kabel) ? -> na 100% OK? czy faktycznie na rj11 2 zyly srodkowe po obu stronach zacisniete?
    - haslo/dane dostepowe dobrze wpisane?
    - modem w urzadzeniu padniety?
    - masz na 100% Annex B?

EDYCJA: Trzeba jeszcze to u ciebie ustalic
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9010137#9010137
    drogba_37
    Level 13  
    Czyli tak:
    Has這 i login oraz kabel na 100% sprawne, bo jak ten Spedport W503V nie zadzia豉 to pod陰czam przez zwyk造 dialogowy modem (Callisto 821) i net jest od razu.

Dialog to annex B na 200% bo modem dialogowy (ten Callisto 821) ma pod spodem 瞠 jest annex B, zreszt dzwoni貫m do znajomego z dialogu i potwierdzi 瞠 musz mie annex B bo takie s 陰cza dialogu.

Czyli pozostaj problematyczne 2 kwestie kt鏎e teraz z pomoc google i Twojej pr鏏uje ustali:

1. Mo瞠 ten Speedport W 503V jest jednak na annex A ....??? i tu pytanie bo sporo teraz czytam, i wszystkie artyku造 m闚i 瞠by zmieni w nim oprogramowanie. Czy m鏬豚y doradzi co mog do niego wgra (firmware) ? 瞠by mie ju pewno嗆 瞠 siedzi w nim Annex B ?

2. kabel ?? Jest owszem na 100% sprawny bo Callisto na nim hula 鈍ietnie, wi璚 mo瞠 to cudo niemieckie potrzebuje innego rodzaju kabla...??

no bo istnieje jeszcze mozliwo嗆 瞠 sprz皻 jest uszkodzony, tego te nie mog wykluczy bo dosta貫m go od forumowicza z elektrody z zapewnieniem 瞠 na 100% jest sprawny i z Annexem B

Mam mega pecha w tej sprawie, bo najpierw sie po酥ieszy貫m i bezmyslnie kupi貫m TP Linka z annexem A, potem skapn掖em si 瞠 mam Annex B i kupi貫m tego "niemca" a teraz obawiam sie 瞠 b璠 zmuszony kupic kolejny 3 modem/router..... :(
  • Helpful post
    freetz_master
    Level 31  
    drogba_37 wrote:
    Czyli tak:
    Has這 i login oraz kabel na 100% sprawne, bo jak ten Spedport W503V nie zadzia豉 to pod陰czam przez zwyk造 dialogowy modem (Callisto 821) i net jest od razu.

Haslo OK.

drogba_37 wrote:

Dialog to annex B na 200% bo modem dialogowy (ten Callisto 821) ma pod spodem 瞠 jest annex B, zreszt dzwoni貫m do znajomego z dialogu i potwierdzi 瞠 musz mie annex B bo takie s 陰cza dialogu.

Masz Annex B. OK

drogba_37 wrote:

1. Mo瞠 ten Speedport W 503V jest jednak na annex A ....??? i tu pytanie bo sporo teraz czytam, i wszystkie artyku造 m闚i 瞠by zmieni w nim oprogramowanie. Czy m鏬豚y doradzi co mog do niego wgra (firmware) ? 瞠by mie ju pewno嗆 瞠 siedzi w nim Annex B ?

Nie, Branding Congstar ma na 100% Annex B, bo jest/byl rozprowadzany tylko w Niemczech.
    Na Annex A zmienia sie, jak ktos ma neostrade. ALE w tym modelu co ty masz NIE DA SIE zmienic na firmware od avm, bo to jest de facto inny box, nie Typ A, wiec zmienic nic sie tu nie da. W linku powyzej na stronie wehavemorefun jest to dokladnie opisane (niestety po niemiecku). Na innym forum znalazlem, ze po wgraniu na sile firmware od avm do tego modelu nie dziala voip (telefony).

Wniosek taki: ten modem powinien u ciebie na 100% z tymi niemieckimi parametrami - tak jak jest - chodzic.

Ewentualnie moznaby grac firmware od Deutsche Telekom, ale jak mowie, dopoki nie znam numeru seryjnego, nie wiem, co mozna wgrac.

drogba_37 wrote:

2. kabel ?? Jest owszem na 100% sprawny bo Callisto na nim hula 鈍ietnie, wi璚 mo瞠 to cudo niemieckie potrzebuje innego rodzaju kabla...??

Pisze po raz kolejny: rozne modemy maja rozne sploty zyl, nie mam pojecia jak to musi byc dla callisto. Chociaz oba moga miec rj11, to w W503V MUSZA byc polaczone 2 srodkowe zyly (przynajmniej w tej wtyczce, kroea idzie do speedporta).
    Najlepiej byloby zrobic cos takiego
    http://router-faq.de/index.php?id=kabel&kabel=tae_rj45_kabel
    z jednej strony rj45 (speedport) a z drugiej rj11 (zamiast TAE jak na rysunku) z kawalka dobrego kabla sieciowego. w rj11 (do niazdka dsl) musisz miec polaczone tak, jak do tej pory.

drogba_37 wrote:

no bo istnieje jeszcze mozliwo嗆 瞠 sprz皻 jest uszkodzony, tego te nie mog wykluczy bo dosta貫m go od forumowicza z elektrody z zapewnieniem 瞠 na 100% jest sprawny i z Annexem B

Tego nie wiemy.

drogba_37 wrote:

Mam mega pecha w tej sprawie, bo najpierw sie po酥ieszy貫m i bezmyslnie kupi貫m TP Linka z annexem A, potem skapn掖em si 瞠 mam Annex B i kupi貫m tego "niemca" a teraz obawiam sie 瞠 b璠 zmuszony kupic kolejny 3 modem/router..... :(

Tja, jakbys u mnie kupil, to poszloby od razu.
    drogba_37
    Level 13  
    freetz_master wrote:

Pisze po raz kolejny: rozne modemy maja rozne sploty zyl, nie mam pojecia jak to musi byc dla callisto. Chociaz oba moga miec rj11, to w W503V MUSZA byc polaczone 2 srodkowe zyly (przynajmniej w tej wtyczce, kroea idzie do speedporta).
    z jednej strony rj45 (speedport) a z drugiej rj11 (zamiast TAE jak na rysunku) z kawalka dobrego kabla sieciowego. w rj11 (do niazdka dsl) musisz miec polaczone tak, jak do tej pory.

Wiem o co chodzi, sprawdz po powrocie do domu, tak czy siak zacisn kable tak jak piszesz:

gniazdo DSL - po staremu (RJ11), drugi koniec (modem) RJ45 - 2 鈔odkowe 篡造
    krakarak
    Level 41  
    Autor pyta o has這: jest to 8 cyfr ( w tym przypadku 88332481 ) po napisie "Router password" na etykiecie boxa a nie 0000.
    W sprzedanym boxie wcze郾iej wgra貫m firmware od 7270 v1 na 篡czenie kupuj帷ego, kt鏎y jednak zrezygnowa z zakupu ( VoIP w tej wersji nie dzia豉 ).
    drogba_37
    Level 13  
    [quote="drogba_37"]
    freetz_master wrote:

sprawdzi貫m ten kabel, ma wype軟ione wszystkie 篡造, zar闚no z jednej jak i drugiej strony

Dodano po 3 [godziny] 39 [minuty]:

edit:
    wgra貫m 7270 v1 (Speedport W503V)...i zn闚 wsio po niemiecku...: da sie jako zmieni na eng ?

po zalogowaniu tym razem przez http://192.168.178.1/ trzeba poda jakie dane (poni窺zy screen), wpisa貫m has這 z nalepki spod spodu skrzynki ale to nie to)

freetz_master
    Level 31  
    drogba_37 wrote:

wgra貫m 7270 v1 (Speedport W503V)...i zn闚 wsio po niemiecku...: da sie jako zmieni na eng ?

Wyglada na to, ze masz jednak typ A.
    Nie, nie da sie po angielsku, bo ten firmware jest na bazie 7270v1 a ten jest TYLKO po niemiecku.

Wpisz prosze adres
    http://fritz.box/html/support.html

i przepostuj plik supportowy, to zobaczymy wreszcie wiecej danych tej skrzynki.
    krakarak
    Level 41  
    drogba_37 wrote:
    ...wgra貫m 7270 v1 (Speedport W503V)...i zn闚 wsio po niemiecku...: da sie jako zmieni na eng ?

po zalogowaniu tym razem przez http://192.168.178.1/ trzeba poda jakie dane (poni窺zy screen), wpisa貫m has這 z nalepki spod spodu skrzynki ale to nie to)...

Po wgraniu tej wersji firmware domy郵nie oba pola do logowania do routera s puste, nic si nie wpisuje. Ze screenu wida, 瞠 jeste ju zalogowany do skrzynki a to co usi逝jesz wpisa to ustawienie i zapisanie nowego has豉 dost瘼u do Menu routera.

Rozpiska pin闚 w gnie寮zie DSL/TEL:

1 - ISDN
    2 - ISDN
    3 – Analog
    4 - DSL
    5 - DSL
    6 - Analog
    7 - ISDN
    8 - ISDN

i spos鏏 wykonania kabla, czynne tylko 鈔odkowe piny w obu wtyczkach.

Zdj璚ie routera kolegi drogba_37 b璠帷ego przedmiotem tematu:

oraz przyk豉dowe zdj璚ie Speedport W 503V typ C w kolorze bia造m, by obali b喚dne pog這ski, 瞠 kolor bia造 jest przypisany wy陰cznie boxom typ A. Dlatego zawsze nale篡 to sprawdzi na tabliczce znamionowej urz康zenia.

drogba_37
    Level 13  
    Tak jak Moderator przykazuje zamieszczam zdj璚ia routera:

By貫m te w sklepie 瞠by cz這wiek zacisn掖 mi taki kabel jak na w/w schemacie, i niestety ca造 czas bez zmian :(

Bardzo prosze koleg @freetz_master o pomoc
    freetz_master
    Level 31  
    Czarodziejem nie jestem.

Poprosze plik supportowy

O ile nie jestes w stanie tego wykonac, to nic nie moge pomoc.