Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Inne] Jaką drukarkę kupić ??

07 Maj 2013 02:26 2532 8
  • Poziom 8  
    Witam

Chciałbym się spytac o poradę jaką drukarkę kupić.
    Potrzebuje drukarki laserowej z funkcją DUPLEX ( Drukowanie dokumentów)
    Oczywiście wystarczy monochromatyczna.

Niezbędne jest aby drukarka była tania w eksploatacji . Średnio drukuje się min. 10000 stron miesięcznie
    Nie musi być to toner oryginalny

Ostatnia drukarka Ricoh ( nie pamiętam modelu) padła po 6 miesiącach użytkowania

Z góry dziękuje za radę
  • PCBway
  • Poziom 27  
    Przy takiej ilości dokumentów, zastanów się nad kupnem ksera z funkcją drukowania.
    Można używane kupić za małą kasę, tanie w eksploatacji.
  • PCBway
  • Poziom 8  
    Właśnie używaną ostatnio kupiłem za 700 zł

Teraz poszukuje czegoś ekonomiczniego do 2 tysięcy z gwarancją
  • Poziom 17  
    witam
    nie chcę zakładać nowego tematu i zaśmiecać - mam pytanie czy warto kupić takową drukarkę
    http://allegro.pl/brother-hl-5250dn-duplex-lan-podajnik-kable-fvat-i3231349395.html

sprzedający deklaruje że przebiegi to około 20000-30000 stron. nie wiem czy na taką drukarkę to dużo, po prostu nie za bardzo się orientuję w takim sprzęcie. pamiętam tylko że SHARP AR-5320 z którego korzystałem w pracy miał na liczniku 110000 stron i zaczął się sypać - lustro do wymiany. może ktoś ma jakieś doświadczenie z tym brotherem?

ewentualnie może ktoś może coś doradzić? chodzi o używkę w mniej więcej cenie z aukcji, laser mono, najlepiej LAN, nie będę drukował dużo, raczej sporadycznie. drukarka ma między innymi służyć do drukowania płytek PCB.
    dzięki z góry i pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    pojawiła się też inna opcja - Lexmark e352DN. niestety tonery z chipami ale podobno to nie problem. eksploatacja wygląda nie za drogo. czy ktoś miał styczność z tymi drukarkami?

niestety brothery 5250 za tą cenę okazały się mieć dość spore przebiegi...
  • Poziom 17  
    a jednak. udało mi się kupić Lexmarka e352DN z przebiegiem uwaga 406 stron total i pełnym tonerem 9k za 250 zł. pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. na prawdę szybka drukarka, choć przy graficę i drukowanu płytek widać że brzegi ścieżek mają odrobinę nierówne krawędzie, ale nie planuję drukować płytek pod SMD więc nie będzie to problem. ogólnie polecam drukarkę, o wiele wydajniejsza od brotherów a refill z chipem kosztuje tyle samo co do innych więc zero problemu.