Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tranzystor MOSFET w technologii Super-Junction z dodatkowym złączem

jacu007 07 Maj 2013 07:29 1872 0
 • Tranzystor MOSFET w technologii Super-Junction z dodatkowym złączem Firma STMicroelectronics zaprezentowała pierwszy tranzystor MDmesh V wykonany w technologii Super-Junction. Dzięki wyposażeniu go w obudowę nowej technologii, zwiększa sprawność obwodów zasilania w urządzeniach takich jak sprzęt AGD, telewizory, komputery, sprzęt telekomunikacyjny oraz zasilacze impulsowe serwerów.

  Nowa 4-wyprowadzeniowa obudowa TO-247-4 posiada dodatkowe bezpośrednie złącze do źródła, używane wyłącznie do kontroli kluczowania, podczas gdy tradycyjne obudowy wykorzystują jedno złącze zarówno do kluczowania i zasilania. Dodatkowe złącze zwiększa wydajność kluczowania, co pozwala na ograniczenie strat energii i umożliwia stosowanie wyższych częstotliwość pracy dla uzyskania bardziej kompaktowych zasilaczy.

  ST opracowało nową obudowę wspólnie z firmą Infineon, która również wprowadza swój nowy produkt w technologii Super-Junction, z elastycznością „podwójnego źródła”.

  Obudowa TO-247-4 cechuje się wewnętrzną konstrukcją, która posiada mostek Kelvina do źródła. Połączenie to omija induktancję wspólnego głównego złącza zasilania, co pozwala na 60% eliminację strat związanych z kluczowaniem. Nawiązując do słów firmy, pozwala to na korzystanie z wyższych częstotliwości kluczowania, które wymagającej mniejszych elementów filtrujących. STW57N65M5-4 pozwoli na zwiększenie sprawności energetycznej w aktywnych obwodach poprawy współczynnika mocy (Power-Factor Correction) oraz półmostkowej lub pełnomostkowej przetwornicy do zastosowań w szerokiej gamie urządzeń elektroniki konsumenckiej i przemysłowej.

  http://www.ecnmag.com/product-releases/2013/0...-control-input-increased-switching-efficiency

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  jacu007
  Poziom 22  
  Offline 
  Specjalizuje się w: systemy mikroprocesorowe, raspberry pi
  jacu007 napisał 688 postów o ocenie 73, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Dąbrowa Górnicza. Jest z nami od 2007 roku.