Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony STR-DE505 - + Genius 5.1

Crisbee 07 Maj 2013 10:45 1179 2
  • #1 07 Maj 2013 10:45
    Crisbee
    Poziom 6  

Witam , mam wzmacniacz Sony STR-DE505 i ostatnio kupiłem zestaw głośników Genius 5.1 i tutaj moje pytanie czy da się podłączyć głosniki z subwooferem do wzmacniacza i to wszystko do kompa. Jak sam próbowałem to albo nie gra głośnik centralny albo subwoofer. Z góry dzięki za pomoc i porady.

0 2
  • #2 07 Maj 2013 11:08
    Polon_us
    Poziom 41  

Hmm, obawiam się, że będą tu kłopoty :(

Wzmacniacz jest trochę starszawy i wg dokumentacji, którą przejrzałem przystosowany jest do Dolby Pro Logic tylko. Jest to system analogowy używający odpowiednio przygotowanego sygnału - stereo + "zakodowane" analogowo sygnały pozostałych kanałów. Tego systemu juz nie używa się.
    Także użycie tego wzmacniacza do obecnej techniki cyfrowej dźwięku przestrzennego jest raczej wątpliwe. Oczywiście można wykorzystać go do klasycznego stereo i/lub jakiś "pseudo" przestrzenny system.

Nie wiem, ale w instrukcji nie zauważyłem w instrukcji gniazda pod subwoofer. Czy ten wzmacniacz posiada takowe?

0
  • #3 07 Maj 2013 12:32
    anmedia
    Poziom 39  

Polon_us napisał:
    Wzmacniacz jest trochę starszawy

To ze starszawy to niczego nie zmienia. To ze posiada Dolby Pro Logic rowniez nie poniewaz amplituner to inny "system" a glosniki to tylko glosniki ze wzmacniaczem. Oczywiscie kolega Crisbee nie uznal za stosowne podac jaki model (najlepiej umiescic zdjecia) jest tych glosnikow genius bo przeciez wszyscy musza miec taki sam model ....

Kolego @Crisbee jaki sens jest tej kombinacji ktora chesz zrobic? Dublowanie wzmacniacza? Przeciez ten sony jest pelnowartosciowym zestawem surround i jak kolega Polon_us napisal systemem analogowym. Zestaw glosnikow nadaje sie wylacznie do komputera i kompatybilnego odtwarzacza DVD/Bluray (poszukaj na fórum, temat byl poruszany kilka razy i zaledwie wczoraj pytano o prawie to samo.)

Dlatego tez bezsensowne jest laczenie do wzmacniacza. Laczysz wszystko bezposrednio z komputerem o ile komputer posiada odpowiednie wyjscie (dla uzyskania 5.1). W innym przypadku gdy posiadasz urzadzenia wylacznie z wyjsciem na 2 kanaly, lepszym rozwiazaniem jest korzystanie z amplitunera.

Crisbee napisał:
    Jak sam próbowałem to albo nie gra głośnik centralny albo subwoofer

Podaj model plyty glownej. Bo z tego co piszesz to albo mozna/nie mozna podlaczyc lub mozna/nie mozna skonfigurowac karty dzwiekowej.

0