Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VBA - Wyszukiwanie, wyświetlanie i wybranie arkusza.

jezy 07 Maj 2013 11:57 1971 2
  • #1 07 Maj 2013 11:57
    jezy
    Poziom 8  

Witam

Poszukuje wsparcia w wyszukaniu, wyswietleniu i wybraniu arkusza z którego będę chciał skopiować dane do drugiego arkusza.

Posiadam dwa skoroszyty. W pierwszym znajdują się dane w wielu arkuszach " około 25". Teraz w skoroszycie drugim po wybraniu opcji kopiuj chcę mieć możliwośc wybrania z którego arkusza ze skoroszytu pierwszego kopiuje ustalony zakres danych do skoroszytu 2 w arkuszu np: "Zbiorcze" w kolejny wolny wiersz.

Wykożystuje tu kopiowanie danych między skoroszytami które wykorzystałem w innym przypadku i dzięki pomocy adamas_nt działa ono perfekcyjnie.

Znalazłem na internecie opcje wyswietlania arkuszy lecz nie wiem jak ja dostosować:

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Teraz chciał bym to adoptować do mojego makra:

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0 2
  • Pomocny post
    #2 07 Maj 2013 12:44
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Tak po prostu się nie da. Chyba, że znasz na pamięć nazwy wszystkich arkuszy ;)
    Gdzieś tę listę trzeba wyświetlić i przekazać do zmiennej nazwę wybranego arkusza...
    W załączniku przykład z wykorzystaniem do tego celu formularz(yk)a. Zwróć uwagę na dwie zmienne publiczne (muszą być zadeklarowane w module).

0
  • #3 08 Maj 2013 11:04
    jezy
    Poziom 8  

Dzięki za szybką odpowiedź. Program działa bez zarzutów. Tego właśnie szukałem.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo