Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SCX - Gniazdo EDI (External Device Interface)

r.10 07 Maj 2013 13:02 867 0
    r.10
    Poziom 14  
    Z tyłu niektórych modeli SCX znajduje się gniazdo USB oznaczone na obudowie urządzenia jako EDI (czyli External Device Interface). W pierwszej chwili myślałem, że jest to gniazdo jedynie do podłączenia opcjonalnego interfejsu równoległego (z drukarki jest dodatkowo wyprowadzone gniazdo zasilania 5 Volt do ewentualnego interfejsu), ale być może da się podłączyć do tego gniazda USB (nie mylić z osobnym gniazdem USB z przodu urządzenia na pendrajwy!) wiele innych sprzętów (przykładowo dysk twardy)? W szczególności czy da się tam skutecznie podłączyć i uruchomić dongla WiFi, żeby uzyskać drukarkę bezprzewodową (na zdrowy rozum nie, bo skąd system i sterowniki do tego dongla, no ale na wszelki wypadek pytam - w menu drukarki sieciowej jest opcja do włączenia 802.1x)?
    Przy okazji drugie pytanie: W sprzęcie jest gniazdo pod pamięć 200pin SODIMM DDR2 (sprawdzałem fizycznie pasuje rozmiarem). Czy pójdą tam standardowe moduły DDR2, czy są potrzebne jakieś specjalne dedykowane przez Samsunga?
    Starsze instrukcje podają, że rozbudowa tej wewnętrznej pamięci jest możliwa o 512MB (z 256MB do 768MB), ale Samsung teraz produkuje do drukarek moduły pamięci 2GB, więc jakby co 2GB DDR może by pasowały (idzie do mnie taki oryginalny moduł 2GB Samsunga, ale gdyby pasowały typowe DDR2 to taka informacja przydałaby się wielu serwisantom).
    Pytanie, po co taka duża pamięć w małej kserodrukarce? Odpowiedź: przykładowo gdy kserujemy większy plik dokumentów z opcją "Collate" (czyli kolejność kopii strony 1234-1234-1234-1224 zamiast 1111-2222-3333-4444) to dodatkowa pamięć bardzo się przyda.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.