Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Partner 2200 - Elektryczna piła łańcuchowa Partner 2200 - brak smarowania łańcuc

07 Maj 2013 13:44 11841 6
  • Poziom 16  
    Witam.
    Posiadam od dłuższego czasu elektryczną piłę łańcuchową Partner 2200 ES. Generalnie ze sprzętu jestem bardzo zadowolony. Piła jest mocna i wytrzymała.
    Ale mam problem ze smarowaniem łańcuch. Zauważyłem ostatnio że oleju ze zbiorniczka nic nie ubywa. Chciałbym to naprawić. Szukałem już kilkukrotnie w sieci materiałów związanych z tą piłą w siecie ale bezskutecznie.

Będę wdzięczny za wszelkie rady lub materiały dot. piły Partner 2200 ES (schematy serwisowe, budowa, zdjęcia, porady itp.).
    Z góry dzięki.
  • Poziom 16  
    Super, dzięki.
    Piłę rozebrałem i wszystko wskazuje na awarię pompki oleju.
    I tu kolejne pytanie: gdzie mogę zamówić wysyłkowo pompkę oleju do piły Partner 2200?
  • Poziom 23  
    Musisz poszukać w sklepach z częściami do pilarek. Nie wiem, czy o taką pompkę chodzi. Ale na przykład tu-Link
  • Poziom 16  
    Dzięki, właśnie o taką pompkę chodzi.

A czy orientujecie się czy można taka pompkę próbować naprawić?
    Partner 2200 - Elektryczna piła łańcuchowa Partner 2200 - brak smarowania łańcuc
  • Poziom 22  
    Takie pompki są stosowane w wielu innych pilarkach elektrycznych nawet tych "targowych" , więc jeżeli nie odpowiada Ci cena HQ lub zakup u nich , to szukaj w warsztatach naprawiających narzędzia oraz u sprzedawców sprzętu tzw."niższej jakości".
    Tak apropo ceny części zamiennych to horror dla właścicieli firmowych uszkodzonych narzędzi.
    pozdrawiam Sławek
  • Poziom 16  
    Wymieniłem pompkę oleju na nową.
    Dodatkowo także musiałem przeczyścić zawór zwrotny powietrza w pojemniku z olejem (odpowietrznik). W górnej części pojemnika na olej od strony przodu piły jest taki gumowy "wentyl" o średnicy 2-3 mm. Miałem go także zatkanego (być może to była pierwotna przyczyna awarii pompki oleju). Olej przez to nie spływał do pompki.
    Po tych zabiegach piła śmiga aż miło...
    Sam demontaż obudowy piły i pompki oleju to tylko parę śrubek - nic strasznego. Konstrukcja piły jest przemyślana i nie ma z tym problemów.
    Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc i zainteresowanie.
    Temat zamykam.