Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór zasilacza oraz kilka pytań dla znawców

07 Maj 2013 15:18 909 4
  • Poziom 14  
    Witam, z racji tego iż pisałem już całkiem nie dawno o tym, że mam problemy z moim obecnym zasilaczem "MODECOM LOGIC 550W" padła decyzja, że zasilacz wymienię ponieważ po opinii po części waszej oraz moich testach wygląda na to, że ten zasilacz generuje za małą moc jaka jest mi potrzebna. Udało mi się znaleźć jakiś kalkulator, który w przybliżeniu pokazuje moc jaką wykorzystuje nasz Pc. Wyszło na to, iż mój sprzęt w pełni pracy potrzebuje 380-400 Watt mocy poborowej. Obecny zasilacz, który aktualnie posiadam jak wyżej wspomniałem ma na lini +12, -12 łączną moc bagatela 300 Watt. Natomiast zasilacz, który mam zamiar kupić czyli:

Cytat:

Generuję moc +12,-12 rzędu 465 Watt. I teraz pytanie, czy dobrałem zasilacz adekwatny co do mojego sprzetu ? I czy faktycznie sam takowy zasilacz "MODECOM LOGIC 550W" Może wpłynąć niekorzystnie na działanie mojego komputera ? "Zacinki" w grach lub przy sporym obciążeniu ? Zaledwie 2 tygodnie temu kiedy posiadałem Geforce 8800 GT takowego problemu nie było lecz tamta karta miała ponad 5 lat i z pewnością nie wykorzystywała takiego poboru prądu jak ta obecna. Mogę się mylić, dlatego piszę tutaj może ktoś zorientowany będzie miał czas i podzieli się ze mną swoimi spostrzeżeniami.

Moja specyfikacja:
    Procesor - AMD 4170 Black Edition
    RAM - 8 GB RAM DDR3 1600 MHZ
    Grafika - ASUS RADEON HD7770 OC v2
    Dysk - Samsung
    Zasilacz - Modecom Logic 550W
    Płyta główna - Gigabyte GA-970A-DS3
  • Moderator na urlopie...
    Kalkulatory trochę przekłamują faktyczną moc.
    Korsarz będzie odpowiednim zasilaczem (z zapasem), lub inny o zblizonych parametrach.

Oprócz mocy podawanej przez zasilacze, niemarkowe produkty potrafią nie trzymać stabilnie napięć, powodując tzw. piki, które nie dość, że nie pozwalają na stabilną pracę, to potrafią uszkodzić trwale sprzęt. Logic do wymiany koniecznie, bo nie jesteś w stanie go sprawdzić w 100% - nikt nie będzie 24h/dobę siedział z miernikiem i rejestrował nagłych wahań napięć.

RADU23 napisał:
    Podany przez ciebie OCZ będzie wystarczający i o niebo lepszy od Modecom-a.
    Edukacyjnie:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Tak, ale to Corsair (Korsarz) nie Ocz.
  • Moderator - Komputery Serwis
    swiercm napisał:

Tak, ale to Corsair (Korsarz) nie Ocz.

Przepraszam,moje niedopatrzenie.
  • Poziom 14  
    Otóż właśnie chodzi bardzo podobnie pomyślałem. Z tym zasilaczem jest tak, zę godzina jest okej potem nagle komputer zaczyna działać niestabilnie. Kolejnym razem jest fakt gdzie komputer po 10 minutach działa niestabilnie. Za kazdym razem ten nagły skok, zanik napięcia jest bardzo rozbieżny i ciężko mi zdiagnozować kiedy dobrać się do niego z miernikiem.

Tym też sposobem zasilacz wymienię i nie wiem czy w ogóle pokuszę się by go komuś sprzedać. Zasadniczo jest nowy (4 miesiące) Ale bałbym się, że osoba, która nie zna się na tym (tak jak wcześniej ja) zrobi ten sam błąd i kupi bombę zegarowa a nie życzę tego absolutnie nikomu bo sam pół roku temu miałem to samo kiedy w zasilaczu(CoolerMaster) rozsadziło kondensatory straciłem płytę główną, ram i karte graficzną(którą później udało mi się zregenerować).

Najbardziej ubolewam nad faktem, że polecił mi ten zasilacz "Modecom Logic 550W" Informatyk ze stażem 15,20 lat w branży, podobno jest do "demon" za niską cene.