Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy ten schemat zadziała (Prosty schemat)

07 Maj 2013 18:13 1479 10
  • Poziom 9  
    Hej nie mam akurat żadnego tranzystora pod ręka a nie będę wymontowywał z działających urządzeń.

Chciałem się zapytać czy ten układ będzie załączał przekaźnik.

Wiem możecie mnie wyśmiać, ale wole się upewnić że na pewno tak.

• Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 9  
    Hmm to jak mam zrobić aby przekaźnik się załączał wtedy kiedy dioda będzie dobrze podłączona (chodzi o dobrą biegunowość)
  • Specjalista elektronik
    Schemat jest OK. Tylko brakuje diody (anodą do masy) równolegle do przekaźnika.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 38  
    Tylko tu nie ma żadnego sterowania. Podajesz napięcie = łapie przekażnik . Równie dobrze będzie działał sam przekaznik . :D
  • Poziom 9  
    Może być np taka?
    1N4007

@wiem że nie ma sterowania, sterowanie mam już zrobione chodzi mi tylko o podłączenie diody do tranzystora.
  • Specjalista elektronik
    Tak może być 1N4007.
  • Poziom 39  
    mateo193 napisał:
    wiem że nie ma sterowania, sterowanie mam już zrobione chodzi mi tylko o podłączenie diody do tranzystora.

Ale w jakim celu? Przecież to bez sensu...
  • Poziom 9  
    Dziękuje za dobre rady, ale chodziło mi tylko o schemat czy jest dobrze
    Układ się załączy tylko wtedy kiedy będzie dobra biegunowość inaczej przestanie działać.

Temat do zamknięcia
  • Poziom 39  
    mateo193 napisał:
    Dziękuje za dobre rady, ale chodziło mi tylko o schemat czy jest dobrze
    Układ się załączy tylko wtedy kiedy będzie dobra biegunowość inaczej przestanie działać.

Człowieku, to po co do tego tranzystor? Zawsze używało się do tego celu zwykłej diody:

Edytuj
  • Spec od sprzętu Unitra
    kybernetes napisał:

Człowieku, to po co do tego tranzystor? Zawsze używało się do tego celu zwykłej diody:
    Kolego a jaki sens ma Twój schemat? Czy Dioda led będzie na odwrót czy jej wcale nie będzie to przekaźnik się zawsze włączy. A tu chodziło autorowi o to:
    mateo193 napisał:
    Hmm to jak mam zrobić aby przekaźnik się załączał wtedy kiedy dioda będzie dobrze podłączona (chodzi o dobrą biegunowość)
  • Poziom 39  
    Aha, chyba, że chodzi o tego LEDa, ja miałem wrażenie że mowa o właściwej biegunowości zasilania.