Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar PFL 1005 - Pracuje pompa i zapala się serwis.

07 Maj 2013 18:16 2061 2
 • Poziom 22  
  Po włączeniu programu pracuje pompa i zapala się serwis, pralka nie pobiera wody. Czy winą takiej sytuacji jest grzałka? bo czytałem na forum że pralka nie włączy się bez sprawnej grzałki, grzałka jest przepalona nie wykazuje wcale oporności ściśle mówiąc miernik wykazuje przerwę. Dodatkowo duży opór dla powietrza stawia wężyk od hydrostatu wdmuchując powietrze do bębna od końcówki hydrostatu. Było dwóch mechaników i stwierdziło uszkodzenie programatora.
 • Poziom 14  
  Na jakiej podstawie stwierdzili uszkodzenie modułu?Wyczyść dyfuzor,plastikowy pojemnik do którego dochodzi wężyk hydrostatu,podłącz dobrą grzałkę i sprawdż.Czy tak robili fachowcy?
 • Poziom 22  
  Niestety nie wiem jak wykonywali diagnozę panowie serwisanci, ale grzałki to żaden nie sprawdzał. Jutro zdemontuję grzałkę i udam się do sklepu. Zdam relację po powrocie.
  ---
  Dziś był znów Pan serwisant tym razem z grzałką i po zainstalowaniu nowej grzałki (niestety nie wiem czy był to odpowiednik czy zupełnie inna grzałka) okazało się że nie ma na niej napięcia, stwierdził iż jest to wina sterownika. Dostałem sterownik do obejrzenia. Brak śladów zniszczeń oznaczenie na pcb Whirlpool L1782.