Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lanos 16.16v - Grzeje sie

07 Maj 2013 19:09 3021 10
 • Poziom 8  
  Witam mam problem poniewaz temperatura rosnie nie całe 90c i wyrzuca płyn termostat otwiera bo chlodnica jest goraca wiatraki na krótko dziąłaja podłaczałem . bezpieczniki ok . ostatnio sie właczyły wiatraki ale wolno sie kreciły bardzo co moze byc ??
 • Poziom 40  
  Być może nieodpowietrzony układ lub wypalona uszczelka pod głowicą.
 • Poziom 8  
  uszczelka nowa juz 2 . odpowietrzony uklad .
  moze byc ze walniety czujnik temperatury ? i dlatego nie włacza wentylatorów? bo teraz odpaliłem i chodził a wentylatory ani drgna .

  Dodano po 1 [minuty]:

  płyn wyrzuciło a wentylatory nic . a wskazówka niecałe 90 pokazała
 • Poziom 40  
  Druga uszczelka a głowicę planowałeś? Czemu wymieniałeś uszczelki?
 • Poziom 8  
  zieniałem pierscienie i panewki.
 • Poziom 25  
  1. Sprawdz ręką czy wentylator lekko obraca się (przy wyłaczonym zapłonie);
  2. Zapala się lampka check na tablicy podczas pracy silnika? Jeśli tak odczytaj błędy)
  ECU otrzymuje sygnał od czujnika temperatury (w Lanosie 1,6 16V pod kolektorem ssącym dwupinowy) i steruje przekaźnikami low i high w układzie wentylatora(ów) - jeśli pojawi się niesprawność zapala się lampka check na desce. Przekażniki sa dwa w skrzynce bezpieczników pod maską silnika, sterują małą lub dużą predkością wentylatora (wentylator dwubiegowy), lub oddzielnie dwoma wentylatorami.
  W celu wykonania symulacji pracy i sprawdzenia całego układu zasilającego wentylator chłodnicy, mostkujesz kolejno piny (30 i 87) po wyjęciu przekaźników low i high i włączasz zapłon. Jeśli wentylator pracuje wolniej na (low) a szybciej na (high) to na pewno masz cały układ sprawny.
  3. Ostatnim zabezpieczeniem przed przegrzaniem jest korek zbiorniczka płynu chłodzącego. Jeśli układ wentylatora jest sprawny i wyrzuca płyn, wówczas wina może być po stronie korka (ma dwa zaworki nad- i podciśnieniowy).
 • Poziom 8  
  korek ok. nontrolka zaswieci sie czasem jak jakis czas pochodzi na postoju .mostkowałem w przekaznikach i chodza moze byc ten czujnik ???

  Dodano po 3 [godziny] 13 [minuty]:

  pomózcie prosze
 • Poziom 8  
  ok ale te mrugnieciabeda pokazywane gdzie bo nie rozumiem
 • Poziom 25  
  lampką check (żółta z konturem silnika). Trzy pierwsze "12" jest początkiem sczytywania, następne to już są kody błędów, sekwencja kończy się również kombinacją "12". Jeśli nie ma błędów w pamięci komputera wyświetla się cały czas kod "12".