Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wrozamet - Bezpiecznik termiczny

07 Maj 2013 20:27 4263 5
  • Poziom 16  
    Witam,

Jestem posiadaczem kuchenki elektrycznej do zabudowy firmy Wrozamet.
    Jej oznaczenie to Typ 8302 moc 6,5kW. Kuchenka z roku 1999.

Otóż od jakiegoś czasu nie załączał się piekarnik i musiałem stuknąć kilka razy drzwiczkami aby zaskoczył. Dziś w końcu zebrałem się i rozkręciłem ją. Usterkę od razu znalazłem, otóż przepalony jest na wejściu bezpiecznik termiczny.

Problem w tym że próbowałem coś znaleźć w necie i nic nie ma. Jego oznaczenie to L95C 9919-148 U5/99. Jest on wkręcany w obudowę (gwint).

Będę wdzięczny za każdą pomoc. Gdzie mogę znaleźć ten bezpiecznik, lub czym go zastąpić. Bo rozumiem że na sztywno zewrzeć te 2 przewody raczej odpada.
  • Poziom 42  
    No tam gdzie linka pokazałeś. Albo w każdym sklepie z częściami do AGD
  • Poziom 16  
    Byłem dziś w sklepie AGD i koleś mi pokazał taki ogranicznik z tym że inny w montażu bo przykreca się go do obudowy za pomocą dwóch śrubek. Jednak cena mnie powaliła bo aż 45zł. Jutro będę szukał w drugim mieście, bo w tym pierwszym cena wynika raczej z tego że jest tylko jeden taki sklepik więc nie mają konkurencji.

Weekend się zbliża więc trzeba się spieszyć, bo piekarnik musi być sprawny, aby ciasto piec ;)
  • Poziom 16  
    Niestety odwiedziłem sklepy w drugim mieście i nie było takiego ogranicznika :(
    Był jeden ale na temperaturę 78C.

Nie pozostaje mi nic innego jak szukać w necie. Jeśli ktoś z Was wie gdzie mogę to dostać będę bardzo wdzięczny. Ma on być na 95C i montowany przez przykręcenie do obudowy za pomocą gwintu.