Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

linksys - router nie chce się łączyć z internetem.

07 Maj 2013 21:27 2244 16
  • Poziom 8  
    Witam,
    mam problem z routerem Linksys. Stało się to po przywróceniu ustawień fabrycznych (myślałem, że ten przycisk to taki reset co przy kompie, a się okazało to co się stało). Ustawiłem ponownie ustawienia wg tego:
    http://www.lanpolis.pl/2008/01/27/konfiguracja-neostrady-i-netii-na-routerach-linksys/

ale się nic nie zmieniło. Mam internet z Neostrady. Lampka DSL świeci na zielono, a lampka internetu czasem świeci na czerwono, a czasem gaśnie.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Masz wpisane złe hasło lub login.
    Wpisz hasło do notatnika i wklej do konfiguracji routera.
  • Poziom 39  
    W WAN wybierasz (powinieneś te ustawienia mieć od tepsy)
    PPoA lub PPoE (spróbuj obydwa) - nie podałeś jaka to neostrada (parametry)
    W DNS 194.204.152.24 i 194.204.159.1 (choć powinny być na auto)
    Sieć będzi Ci się synchronizować nawet jeśli masz zły login i hasło do neostrady, ale wtedy nie połączysz się z innymi stronami - więc sprawdź jeszcze raz login/hasło

LAN masz najprawdopodobniej skonfigurowany dobrze - skoro się łączysz z routerem.

Jeśli nadal nie będziesz miał dostępu do neta dzwoń do tepsy
  • Poziom 43  
    Daj screeny z ustawien tego routera.
  • Poziom 8  
    Ok, wszystko się wyjaśniło - TPSA zmieniło po prostu hasło - było inne niż na papierach, co dostałem. Na infolinii się to wyjaśniło. Mam jeszcze jeden problem. Otóż, od kilku dni z serwera nie można się połączyć z internetem (poprzez ten router, lecz WiFi chodzi dobrze) i z serwera nie mogę dostać się do innych komputerów w sieci LAN. Do komputerów dostaję się poprzez komendę "\\nazwa_kompa\c$" wcześniej wszystko było normalnie a teraz już nie. Wyświetla się komunikat "komputer jest nieosiągalny" czy coś podobnego. Ikona połączenia "www" na pasku zadań pokazuje że połączono, a w szczegółach jest adres IP i inne dane podane. ikona połączenia "LAN" także pokazuje na stan połączono. Z serwera także nie mogę dostać się do bramki domyślnej routera - ustawienia musiałem ustawiać z innego komputera z pracowni (zamiast głównego lana, podpiąłem kabel od routera). Wszystkie karty sieciowe w menedżerze urządzeń się normalnie pojawiają. Nie mam już pojęcia co się z tym serwerem stało. Czy miał ktoś podobne problemy?

Dodam, że LAN działał przez trzy lata normalnie, a tu nagle niespodzianka.
  • Poziom 39  
    1. Musisz karty w kompach ustawić na auto-config

2.
    CHACA napisał:
    Daj screeny z ustawien tego routera.

3.
    HMostowiak napisał:
    ...od kilku dni z serwera nie można się połączyć z internetem...
    Jakiego serwera :?:
  • Poziom 8  
    1. jak?
    2.z jakiej karty?
    3. Serwera no normalnego, w sieci LAN.
  • Poziom 39  
    1. Tak:
    ustawienia karty, którą się łączysz z siecią

2. Zrzut ekranu z ten sposób: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html

3. Jaki to serwer - NAS, serwer domeny, serwer wyłącznie plików? Czy ma Active Directory?

4. Pokarz screen z kompa, z cmd: IPconfig/all
  • Poziom 8  
    1. zrzut: linksys - router nie chce się łączyć z internetem.

serwer domeny
    jest active directory
  • Poziom 39  
    1. Jak to serwer domeny to pokaż jego konfigurację.
    2. Wyłącz Hamachi
  • Poziom 8  
    1. chodzi o mój komputer->system-> to coś o domenie, czy o co?
    2. wyłączyłem hamachi no i nic :(
  • Poziom 39  
    HMostowiak napisał:
    1. chodzi o mój komputer->system-> to coś o domenie, czy o co?
    Skoro ustawiłeś serwer domeny z AD to pokaż jego ustawienia: WINS, DNS, DHCP, gateway
    HMostowiak napisał:
    serwer domeny
    jest active directory
    Czy wiesz co to jest domena i AD?Jeśli tak, to ustawienia serwera są podyktowane m.in. ustawieniami routera

HMostowiak napisał:
    2. wyłączyłem hamachi no i nic :(
    Zrestartowałeś kompa i router. Odłączyłeś serwer?

Pokaż sceena z właściwości komputera i serwera (prawy klawisz na ikonę komp.)
  • Poziom 8  
    Ok, problem z serwerem został rozwiązany, bo dziś po drukowaniu się wyłączył i już za każdym razem jak się włącza, to po 0,1 sek. się restartuje i tak w kółko. zasilacz jest sprawny (podmieniłem na inny i to samo), wyjmowałem pamięci ram - to samo, odpinałem i podpinałem dyski/cd-romy/ floppy - to samo. Wypiąłem i podpiąłem kartę LAN - to samo... próby robiłem tak - odpiąłem coś, sprawdziłem czy się komp "normalnie" uruchamia, podpiąłem i sprawdzałem co się dzieje. no cóż pewnie już procesor padł, ale dzięki Wam za pomoc.
  • Poziom 39  
    voitek1 napisał:
    1. Skoro ustawiłeś serwer domeny z AD to pokaż jego ustawienia: WINS, DNS, DHCP, gateway
    2. Czy wiesz co to jest domena i AD?Jeśli tak, to ustawienia serwera są podyktowane m.in. ustawieniami routera
    3. Pokaż sceena z właściwości komputera i serwera (prawy klawisz na ikonę komp.)
  • Poziom 8  
    voitek1 - wcześniej nie miałem dostępu do serwera, więc nie mogłem wysłać tych danych.
    a teraz mówię, że już serwer nie chce się wogóle uruchomić, więc nie mogę Ci odpowiedzieć na te pytania :P
  • Poziom 39  
    Więc kto administruje siecią? Gdzie jest ten serwer (LAN, WAN na VPNie?). Co on ma wspólnego z Twoim LAN?
  • Poziom 8  
    a nikt. Serwer był zamontowany i tak sobie stał. Serwer LAN. no cóż, jakby do powiedzieć, to wygląda tak:
    Code:

router->Serwer->komputery w sieci LAN.

A serwer już padł i klapa...