Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Slican IPL-256 - Echo w telefonach VoIP

bald_man 14 Cze 2013 23:33 14013 75
  • #31 14 Cze 2013 23:33
    Zutket
    Poziom 27  

Witam.
    Z ciekawością przyglądałem się temu tematowi od początku, a to dlatego, że ostatnio uruchamiałem centralę IPL-256 z usługą VoIP.
    Moje uwagi:
    Centrala nie ma dostępu do Internetu i działa bez problemu.
    VoIP uruchomiony na sieci wydzielonej LAN w różnych lokalizacjach ( miastach) i nie mam problemu z echem. Oczywiście jest wyczuwalny pewny dyskomfort w porównaniu z połączeniem tradycyjnym, ale to jest VoIP. Coś za coś.
    Zastanawiam się skąd kolega ma takie problemy. Może warto skontaktować się bezpośrednio z serwisem fabrycznym. Mi nigdy nie odmówili pomocy przy lokalizowaniu problemu w działaniu centrali. Za każdym razem okazywało się, że był to problem z programowaniem centrali, a nie wady sprzętu.
    Pozdrawiam.

• #32 16 Cze 2013 20:06
    bald_man
    Poziom 14  

Widocznie kolego miałeś centralę od razu z softem poprawionym, który nie wymagał do pracy internetu.

Mam jako dowód maile od Slicana że taki problem był.
    Zwróciłem się do pomoc Slicana ale niestety jako, że kupowaliśmy towar od dystrybutora to tylko do niego możemy się zwrócić.

Widzisz kolego ty masz po wydzielonej sieci LAN a my mamy po tej samej co sieć firmowa. Aczkolwiek nie jest ona obciążona żeby nie uciągnąć VoIP. Wezwiemy dystrybutora do naprawy co wyjdzie to nie wiadomo.

Mam materiał video jak potrafi zawiesić się telefon VoIP od slicana, na pogotowiu wodociągowym takie coś jest niedopuszczalne. Echo u nas jest znaczne i powoduje czasami że nie da się rozmawiać

• #33 21 Cze 2013 22:30
    Zutket
    Poziom 27  

bald_man napisał:
    Widocznie kolego miałeś centralę od razu z softem poprawionym, który nie wymagał do pracy internetu.

Widzisz kolego ty masz po wydzielonej sieci LAN a my mamy po tej samej co sieć firmowa. Aczkolwiek nie jest ona obciążona żeby nie uciągnąć VoIP. Wezwiemy dystrybutora do naprawy co wyjdzie to nie wiadomo.

Małe sprostowanie.
    Wydzielona sieć LAN - miałem na myśli sieć w firmie na której pracują kąpy, ale nie ma dostępu z Internetu. Jest to sieć rozległa VAN/LAN. Serwery znajdują się w innej lokalizacji niż centrala. Tak więc ruch pakietów jest spory. Kilka telefonów VoIP znajduje się w innej lokalizacji - miejscowości. Jak na razie całość działa bez problemu.
    Pozdrawiam.

• #34 05 Lip 2013 12:02
    axel60
    Poziom 9  

Niestety obserwuję również problemy z centralami Voip, nie ma instalacja która działa bez problemów. Gdy popatrzę wstecz na systemy cyfrowe Alcatela, Panasonica, Ericssona to łezka mi się kręci w oku- tam jak coś się zainstalowało to musiało działać. Teraz przez te Voipy to niektóre firmy chcąc dorównać trendowi bez dobrego rozeznania kupują nie sprawdzone produkty. Ja uważam że jeżeli dobry system Voip to tylko Cisco np. Call Menager i to też wcale nie idealny produkt. Mam wrażenie że mimo tak zwanego postępu jakość produktów Voip teraz sprzedawanych to naprawdę miernota. Kiedyś kupił dobry telefon cyfrowy i działał 15-20 lat a dziś piękne cacuszka na 2 lata i w dodatku awaryjne jak sto nieszczęść. Ha powiem więcej już kilku klientów zdjęło ''wspaniałe centrali Voip'' i powrócili do tradycyjnego cyfrowego systemu, czyżby renesans PABX-ów. No to gdzie ta wspania technologia internetowa zmierza chyba WSTECZ :)

• #35 06 Lip 2013 15:54
    Promocja11
    Poziom 12  

axel60 napisał:
    Ha powiem więcej już kilku klientów zdjęło ''wspaniałe centrali Voip'' i powrócili do tradycyjnego cyfrowego systemu, czyżby renesans PABX-ów. No to gdzie ta wspania technologia internetowa zmierza chyba WSTECZ :)

Niestety nie wyciągałbym tak daleko idących wniosków. Ostatni raport UKE za 2012 rok pokazuje 10% wzrost wartości tego rynku. "Tradycyjna" telekomunikacja jak co roku od mniej więcej 4 lat kurczy się. Tendencja jest oczywista ...

• #36 06 Lip 2013 16:11
    R-MIK
    Poziom 37  

Promocja11 napisał:
    [(...)Ostatni raport UKE za 2012 rok pokazuje 10% wzrost wartości tego rynku. "Tradycyjna" telekomunikacja jak co roku od mniej więcej 4 lat kurczy się. Tendencja jest oczywista ...

Niestety nie jest to spowodowane lepszą jakością ale niższą ceną.

• #37 29 Paź 2013 21:18
    bald_man
    Poziom 14  

Jeżeli ktoś jest jeszcze ciekawy tematu, lub chce w firmie zastosować VoIP to polecam dalszy ciąg naszej historii.

Jeżeli dobrze pamiętam skończyło się na kolejnym sofcie, internetu do połączeń nie trzeba ale problem echa i zawieszania telefonów pozostał.

Po rozmowach z firmą Vegacom - czyli dostawcą systemu doszliśmy do porozumienia. Firma dostarczyła nam "świeży" zestaw central. Po osobistej rozmowie z pracownikiem Slican, który stwierdził że ten soft co mieliśmy w tych starych centralach jest stabilny i dopracowany okazało się że w nowo dostarczonych jest kolejna wersja softu i to w wesji beta.
    Jako że był to montaż ostatniej szansy wiązaliśmy duże nadzieje.
    Niestety na drugi dzień po montażu cały system się zawiesił (stanęły centrale, na telefonach komunikat brak rejestracji). Po 3 dniach problemów został wgrany nowy soft, centrale przestały się wieszać.
    Tego się nie spodziewaliśmy dostaliśmy centrale na podmianę z wadliwym softem który powodował zawieszanie się całego systemu. Przez chyba 3 dni dzień w dzień centrale zawieszały się. Po wgraniu nowego softu centrale przestały się wieszać. Niestety problem zawieszania się telefonów i echa pozostał. Z ciekawości odłączyłem internet od central i wrócił stary problem, bez internetu nie da się dzwonić. Stare błędy z poprzedniego softu wróciły.

Dla chętnych udostępnię filmiki z pracy telefonów VoIP, sprzedawanych pod marką Slican (bo to nie jest chyba ich produkcja). Telefon Siemens VoIP który mieliśmy nie wieszał się mimo że pracował w tej samej sieci LAN.

Dla szukających rozwiązań telekomunikacyjnych w firmie radzę się zastanowić.
    W tej chwili sprzęt został zwrócony do dostawcy i może w telewizji albo radio kiedyś coś powiedzą. Nasza firma ma dość bycia królikiem doświadczalnym. Już nawet nie jestem w stanie powiedzieć ile wersji softu wyszło do central.

Wróciliśmy do starych Platanów, które maja karty LAN, nic się nie wiesza, wszystko działa, nie ma echa. W każdym momencie mogę się poprzez LAN zalogować na centralę.

Dodatkowo dostaliśmy informację od producenta, że jesteśmy pierwsi z taką ilością telefonów VoIP. Dlatego może jak ktoś ma 10 aparatów to może i mu to działa. Przy 50 sztukach tak właśnie pracuje system.

• #38 12 Gru 2013 09:42
    pitron
    Poziom 17  

Przerabiam temat voipa od kilku miesięcy i jestem zawiedziony.
    Na szczęście nie kupiłem sprzętu, testuję aktualnie urządzenia producenta z USA.
    Bajery jakie oferują rozwiązania są super, ale już niezawodność i jakość pozostawiają wiele do życzenia. Ciągłe echo na bramkach analogowych rozmowy wewnętrzne, czasami echo przy rozmowach na zewnątrz nawet z telefonów IP.
    Ciężko coś wywnioskować nawet z inżynierami producenta.
    Rezygnacja z bramek analogowych poprawi tylko komunikację lokalną, ale co z rozmowami na zewnątrz.
    Chyba jednak zwolennicy tradycyjnej telefonii mają rację...

• #39 16 Gru 2013 23:39
    easyCALL
    Poziom 7  

Echo w telefonii VoIP jest (niestety) problemem silnie powiązany z technologią. Jako, że transmisja głosu jest obarczona niewielkim - ale jednak - opóźnieniem, to powstaje sprzężenie zwrotne (czyli głos który dociera do słuchawki jest przechwytywany przez mikrofon i odsyłany "z powrotem"). Porządne urządzenia VoIP posiadają sprzętowe rozwiązania, które niwelują taki efekt - ważne jest również aby korzystać z dostawcy VoIP, który stosuje takie rozwiązania we własnej infrastrukturze.

--
    Telefonia dla biznesu

• #40 17 Gru 2013 07:16
    pitron
    Poziom 17  

W moim przypadku największe echo powodowały analogowe bramki.
    Echo dało się zniwelować przez obniżenie głośności na bramkach jak i centrali.
    Najlepsze efekty dała wymiana aparatów na sprzęt IP.
    Echo się jeszcze zdarza, ale już nie przeszkadza w rozmowie.
    Z drugiej strony echo było odczuwalne sporadycznie na tradycyjnej centrali co by oznaczało że połączenia realizowane między operatorami też mogą pozostawiać wiele do życzenia.
    Pojawia się pytanie po co instalować zwykła centralę skoro nasz operator może realizować całość ruchu po voipie?

• #41 17 Gru 2013 09:06
    R-MIK
    Poziom 37  

pitron napisał:
    (...)
    Pojawia się pytanie po co instalować zwykła centralę skoro nasz operator może realizować całość ruchu po voipie?

Ja stosuje z kilku powodów:
    - nagrywanie, ivr i inne funkcjonalności u operatorów VoIP są dość drogie i koszt centrali szybko się zwraca jeśli funkcjonalności jest dużo
    - są przydatne funkcjonalności (np pathfinder, mobilephone, linia), których operatorzy VoIP nie oferują
    - dostawcy netu nie są zobowiązani do zapewnienia zasilania awaryjnego swoich urządzeń. Gdy net jest uszkodzony (np brak prądu), łączność wewnętrzna działa.
    - zryczałtowane połączenia GSM
    - protokoły XML, API

• #42 22 Gru 2013 00:16
    easyCALL
    Poziom 7  

Z tym IVRem i nagrywaniem to chyba przesadzasz - w easyCALL dajemy te funkcjonalności za darmo do każdego pakietu biznes. Szczegółowy opis znajduje się tutaj. Pewnie będę mało obiektywny, ale osobiście uważam, że to raczej "fizyczne" centrale oferują bardzo ubogie funkcjonalności w tym zakresie, do tego ich konfiguracja jest dosyć skomplikowana - tutaj możesz natomiast wszystko wyklikać beż żadnej wiedzy.

Pathfinder - przy VoIP po prostu każdy pracownik ma swój numer telefoniczny (bo jest to praktycznie bez kosztowe) i problem oddzwonień nie istnieje. Tak więc zwykła centrala dzielnie radzi sobie z problemem, której inne rozwiązania po prostu nie mają :)

Mobilephone - znowu - większość operatorów VoIP daje taką usługę w pakiecie, bez żadnych dodatkowych opłat, zatem i tu argument mocno chybiony.

Zryczałtowane połączenia GSM - to nie zaleta centrali a oferty operatora. W VoIP są również tacy, którzy oferują ryczałty, tyle tylko, że najczęściej po przeliczeniu tych dobrodziejstw okazuje się, że płacimy więcej niż przed ich zakupem :)

Protokoły XML, API - to hasła "wytrychy", bo nie mówią o żadnych funkcjonalnościach. Również pod tym względem operatorzy VoIP prześcigają takie rozwiązania o wieki i to raczej tradycyjne centrale kopiują ich rozwiązania niż na odwrót (choć dla zwykłego użytkownika to bez znaczenia).

Jedynym faktycznym argumentem jest pad zasilania - ale i w tym przypadku centrala telefoniczna również nie będzie działać i telefony wewnątrz firmy niestety pozostaną głuche...

• #43 22 Gru 2013 00:37
    oscar2000
    Poziom 33  

easyCALL napisał:

Jedynym faktycznym argumentem jest pad zasilania - ale i w tym przypadku centrala telefoniczna również nie będzie działać i telefony wewnątrz firmy niestety pozostaną głuche...
    Pomijasz jeszcze bardziej istotną kwestię ... zdechnięcie netu , co częściej się zdarza niż prądu ... i co wtedy ..? gdzie np. 300 abonentów ma się porozumieć między sobą ...?

• #44 22 Gru 2013 07:14
    Tracer2
    Moderator - Telefony Stacjonarne

easyCALL napisał:

A akumulatory w centrali pozwalające nawet na pracę bez zasilania 230V to niby co ? Mając podłączne do centrali PSTNy lub ISDNy, bak zasiania może być zupełnie nie odczuwalny. Nawet bramka GSM wbudowana będzie działać.

• #45 23 Gru 2013 12:20
    Promocja11
    Poziom 12  

cytuję ze strony easyCall:
    "Telefonia internetowa wraz z usługami dodanymi zdecydowanie zmniejsza koszty działania firmy i wyrównuje szanse w konkurowaniu z większymi przedsiębiorstwami, które mają drogie systemy telekomunikacyjne".

Chciałbym poprosić o poparcie tego marketinowego bełkotu jakimiś wyliczeniami. Bo według wszystkich moich obliczeń, to przy umowie na 2 lata (jeśli na tyle zdecuduje się podpisać umowę użytkownik), w 90% przypadków zakup centrali "fizycznej" wychodzi taniej niż korzystanie w tym samym okresie z centrali wirtualnej. A centrala "fizyczna" żyje zdecydowanie dłużej niż 2 lata ... Chętnie też zobaczę jak będą wyglądały rachunki za energię elektryczną po wymianie powiedzmy 100 zwykłych telefonów analogowych na telefony VoIP (nie wspominając już o porówaniu cen zakupu obu rozwiązań).

• #46 24 Gru 2013 14:46
    R-MIK
    Poziom 37  

easyCALL napisał:
    Z tym IVRem i nagrywaniem to chyba przesadzasz - w easyCALL dajemy te funkcjonalności za darmo do każdego pakietu biznes. Szczegółowy opis znajduje się tutaj.

Poczytam.

easyCALL napisał:

Pewnie będę mało obiektywny, ale osobiście uważam, że to raczej "fizyczne" centrale oferują bardzo ubogie funkcjonalności w tym zakresie(...)

Jak czegoś moja centrala nie potrafi to robie to XML-em. W wirtualnych centralach jest to możliwe?

easyCALL napisał:

Pathfinder - przy VoIP po prostu każdy pracownik ma swój numer telefoniczny (bo jest to praktycznie bez kosztowe)

Napisz ile te bezkosztowe kosztuje. Gdy chciałem przenieść wiązkę z TP na VoIp to właśnie EasyCall zaproponował cenę wyższą iż TP! Było to co prawda jakieś 2 latatemu, ale niedawno otrzymałem ofertę od innego operatora i tam chcą 2zł za nr miesięcznie czo przy wiązce 100nr daje 200zł/mieś. W TP jest dużo taniej. Halonet wychodzi najtaniej, ale tam znowu nie działa poprawnie prezentacja trunku tak samo zresztą jak i w FreeConnect i u wielu innych operatorów (jak dobrze pamiętam w EasyCall też).

easyCALL napisał:

(...)
    Zryczałtowane połączenia GSM - to nie zaleta centrali a oferty operatora. W VoIP są również tacy, którzy oferują ryczałty, tyle tylko, że najczęściej po przeliczeniu tych dobrodziejstw okazuje się, że płacimy więcej niż przed ich zakupem :)

Oferta operatora - fakt, ale...
    jeśli masz 100nr wewnętrznych to kupisz powiedzmy 50 czy 80 komórek aby połączenia GSM były tańsze? Czy, w końcowym rozliczeniu, nie taniej będzie zamontować w centrali np 10 bramek? W przypadku GSM ryczałty zaczynaja sie od 30zł, a jak to wygląda w przypadku VoIP ?

easyCALL napisał:

Protokoły XML, API - to hasła "wytrychy", bo nie mówią o żadnych funkcjonalnościach.

Bo funkcjonalość jest najczęściej ograniczona umiejętnościami programisty.

• #47 08 Lut 2014 13:55
    easyCALL
    Poziom 7  

Promocja11 napisał:
    Chciałbym poprosić o poparcie tego marketinowego bełkotu jakimiś wyliczeniami. Bo według wszystkich moich obliczeń, to przy umowie na 2 lata (jeśli na tyle zdecuduje się podpisać umowę użytkownik), w 90% przypadków zakup centrali "fizycznej" wychodzi taniej niż korzystanie w tym samym okresie z centrali wirtualnej. A centrala "fizyczna" żyje zdecydowanie dłużej niż 2 lata ... Chętnie też zobaczę jak będą wyglądały rachunki za energię elektryczną po wymianie powiedzmy 100 zwykłych telefonów analogowych na telefony VoIP (nie wspominając już o porówaniu cen zakupu obu rozwiązań).

Proszę bardzo - centrala fizyczna - jakikolwiek koszt - załóżmy nawet 600 zł. (za jakąś bardzo prostą centralkę)
    Centrala wirtualna - koszt - 0 zł. (całość pieniędzy z abonamentu możesz wydać na połączenia telefoniczne).

Zatem 0/24 = 0 zł. miesięcznie dla wirtualnej centrali
    600/24 = 25 zł. miesięcznie

25 zł. > 0 zł. Odpowiedni sprzęt (pozwalający na podłączenie telefonów analogowych - zatem argument o prądzie również nie trafiony) dostajesz w cenie usługi.

Dodano po 2 [minuty]:

easyCALL napisał:

Pewnie będę mało obiektywny, ale osobiście uważam, że to raczej "fizyczne" centrale oferują bardzo ubogie funkcjonalności w tym zakresie(...)

Jak czegoś moja centrala nie potrafi to robie to XML-em. W wirtualnych centralach jest to możliwe?

Jasne - obsługujemy VoiceXML, rozwiązanie można też integrować z zewnętrznymi systemami po HTTP/S, więc jest bardzo otwarte.

easyCALL napisał:

Pathfinder - przy VoIP po prostu każdy pracownik ma swój numer telefoniczny (bo jest to praktycznie bez kosztowe)

Napisz ile te bezkosztowe kosztuje. Gdy chciałem przenieść wiązkę z TP na VoIp to właśnie EasyCall zaproponował cenę wyższą iż TP! Było to co prawda jakieś 2 latatemu, ale niedawno otrzymałem ofertę od innego operatora i tam chcą 2zł za nr miesięcznie czo przy wiązce 100nr daje 200zł/mieś. W TP jest dużo taniej. Halonet wychodzi najtaniej, ale tam znowu nie działa poprawnie prezentacja trunku tak samo zresztą jak i w FreeConnect i u wielu innych operatorów (jak dobrze pamiętam w EasyCall też).

Raczej źle pamiętasz - u nas numery są za darmo, płacisz za połączenia.

easyCALL napisał:

(...)

Oferta operatora - fakt, ale...
    jeśli masz 100nr wewnętrznych to kupisz powiedzmy 50 czy 80 komórek aby połączenia GSM były tańsze? Czy, w końcowym rozliczeniu, nie taniej będzie zamontować w centrali np 10 bramek? W przypadku GSM ryczałty zaczynaja sie od 30zł, a jak to wygląda w przypadku VoIP ?

Tak jak napisałem - kwestia oferty operatora, a nie wyboru sprzęt/usługa w chmurze.

• #48 08 Lut 2014 18:30
    R-MIK
    Poziom 37  

easyCALL napisał:
    (...)
    (...)

Oznacza to, że powołam sobie 100nr po kolei, będą używane tylko dla ruchu przychodzącego (wychdzący mam przez GSM w GSM w abonamencie) i tak za free do końca życia.

• #49 09 Lut 2014 17:47
    easyCALL
    Poziom 7  

R-MIK napisał:
    easyCALL napisał:
    (...)
    (...)

Oznacza to, że powołam sobie 100nr po kolei, będą używane tylko dla ruchu przychodzącego (wychdzący mam przez GSM w GSM w abonamencie) i tak za free do końca życia.

Oczywiście, że nie. To tak jakbyś chciał przyjechać do skody, która ma promocję "klimatyzacja gratis" starym fiatem i poprosił o zamontowanie tejże klimatyzacji. Numery są darmowe jeśli będziesz korzystał z kompletu usług (połączenia wychodzące i przychodzące). Chyba, że tego ruchu przychodzącego masz bardzo dużo (> 100 tys. minut) to możemy podyskutować o tym, aby dostarczyć Ci wyłącznie darmowe numery przychodzące.

• #50 13 Lut 2014 10:39
    irkor
    Poziom 27  

Centrale IPL rzeczywiście były wypuszczone na rynek z błędami w oprogramowaniu, ale nie to jest w tej chwili istotne.
    Problemy w działaniu VoIP-a mogą wynikać z różnego rodzaju „zakłóceń” w sieci LAN. Mogą to być np. wirusy skanujące nasze komputery po sieci LAN. Nie jestem akurat wysoce wyspecjalizowanym specjalistą w tym temacie, dlatego nie będę rozwijał tego zagadnienia.
    Może któryś z Kolegów ma jakieś doświadczenia na temat zarządzania siecią, a szczególnie w sprawdzaniu jej zajętości za pomocą jakiś prostych i ogólnie dostępnych narzędzi.

• #51 13 Lut 2014 12:12
    bald_man
    Poziom 14  

Czyli wszystkie pozostałe urządzenia np. komputery, programy sieciowe, kamery itp. sobie mogą radzić a transmisja głosu nie??
    Czyli do VoIP-a najlepiej osobne kable i urządzenia czyli całą sieć. Wtedy jego opłacalność jest zerowa.
    A na urządzeniach VoIP nie ma nigdzie w instrukcji co ma mieć sieć, czego nie może być itp. Jest napisane sieć LAN i tyle.

Jakoś droższe rozwiązania sobie radzą w stylu np. Cisco, z tego co widzę po firmach.
    A wypuszczanie na rynek nie przetestowanego produktu świadczy tylko o firmie. Bajka jeżeli jest to jakieś biuro rachunkowe, sklep spożywczy itp. ale wyobraźcie sobie takie nie dopracowane centrale w straży pożarnej, policji i pogotowiu.

• #52 13 Lut 2014 15:40
    irkor
    Poziom 27  

Kolego bald_man, aby rzucać się na forum na jakość danego urządzenia, trzeba najpierw poznać zasady komunikowania się urządzeń w sieci LAN, a szczególnie zagadnień dotyczących VoIP-a.

• #53 13 Lut 2014 15:55
    bald_man
    Poziom 14  

Dlatego do tego zatrudniliśmy firmę, która znała naszą sieć i urządzenia w niej pracujące. Zapewniono nas, że nie będzie żadnych przeciwwskazań. To trochę zmienia postać rzeczy.

Dodatkowo jeżeli jakieś dane urządzenie ma przeciwwskazania do używania z czymś tam, to powinno być to zawarte w instrukcji obsługi / montażu.
    Jak kupujesz leki to masz przeciwwskazania, zgadza się. Jak kupujesz laptopa to masz napisane w instrukcji chronić przed wodą itp.

Więc jak są jakieś kryteria kiedy coś ma działać to powinno to być w czymś zawarte. Tymczasem czytając instrukcję nie było żadnych wymagań ani przeciwskazań kiedy mogą być problemy.

A druga sprawa nie wiem czy chciałbyś kupić sprzęt i wgrywać 7 razy firmware bo w każdym coś nie działa. I żeby zanim zadziała np. minęło pół roku. Kupuje produkt gotowy a nie taki który zanim zadziała minie okres kilku miesięcy. Wyobrażasz sobie jeździć z samochodem do serwisu 10 razy przez pół roku. I jeździć nie sprawnym do końca, a zapłaciłeś za niego jako za pełnowartościowy.

• #54 13 Lut 2014 16:05
    irkor
    Poziom 27  

Czy może ktoś zapanować nad tym tematem ?
    To jest forum techniczne, a nie konfesjonał niezadowolonych klientów.

• #55 09 Wrz 2014 13:25
    bald_man
    Poziom 14  

Ciąg dalszy historii wygląda tak.

Została wydzielona nowa sieć LAN, osobny switch, kable, cały system jest fizycznie odseparowany.

Podłączony tylko jeden budynek i jedna centrala, raptem 20 sztuk aparatów.
    I wynik taki, że centrala nadal się zawiesza, urywa połączenia. Producent wykrył że zawiesza się karta VoIP z kartą CPU centrali. W tej chwili karta VoIP wymontowana czekamy na nową.
    Centrala wpięta poprzez port WAN do switcha, mimo tego na routerze trzeba bylo blokować wszystkie porty oprócz jednego, bo port WAN i tak przepuszczał.
    Pojawia się delikatne echo nawet na wewnętrznych połączeniach.

Jakieś wnioski?? A gdzie druga centrala i pozostałe 30 szt telefonów. Ale w takich przypadkach można poznać renomę firmy.

• #56 09 Wrz 2014 13:39
    Promocja11
    Poziom 12  

Rozumiem, że jeszcze raz zdjęliście starego Platana i jest założony nowy Slican.
    Gratuluję cierpliwości :-)))

• #57 09 Wrz 2014 14:20
    bald_man
    Poziom 14  

Dokładnie tak, czyli przepinanie kabli, ponowne roznoszenie telefonów. Wciągnięcie brakujących skrętek tylko pod telefony.
    A rozprawa sądowa w toku.
    Stare Platany nie miały żadnych problemów.

Z drugiej strony telefony VoIP które mieliśmy były sygnowane logiem Slicana, prawdopodobnie od dłuższego czasu chyba nie ma ich w ofercie.
    Myśleliśmy, że producent może zaoferuje zostawienie central ale wyposażenie ich w karty analogowe, ale niestety wolą dalej sprawdzać co i jak.
    Czekamy w tej chwili na 3 już kartę VoIP, która ma się nie zawieszać.

Dodano po 1 [minuty]:

Swoja drogą chyba od dwóch różnych osób dostałem wiadomości o problemie echa z takim rozwiązaniem, czy rozwiązałem problem.

• #59 09 Wrz 2014 18:06
    Promocja11
    Poziom 12  

Adamt27 napisał:
    ...
    Jakieś wnioski??
    Wymienić na Asterixa.

Zamienił stryjek siekierkę na kijek ...

• #60 15 Wrz 2014 10:05
    bald_man
    Poziom 14  

Slican wymienil karte VoIP oraz Ta glowna. O ile sie nie myle to 3 karta CPU I VoIP. Jade na urlop jak wroce podziele sie uwagami z dzialania.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME