Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Galaxy 96r. 2.0, 2.3 - Skrzynia automat zmiana biegów przy wysokich obrotach

07 Maj 2013 22:33 2376 2
  • Poziom 22  
    Witam mam taki dylemat, mam Galaxy 2.0 automat, z gazem, po przekładce na silnik 2.3 z 96r. Przekładki osobiście nie robiłem, więc nie wiem na chwilę obecna co się tam może konkretnie kryć.
    Wcześniej podobno było dobrze.
    Problem jest tego typu, że przełącza biegi tak przy ok. 3000-3500 obr/min, nawet starając się ekonomicznie jechać. Czasem zawiesi się na pierwszym lub drugim biegu i nie przełączy do 4000obr.
    Dodatkowo trzyma na N obroty ok. 1100-1200, na rozgrzanym silniku. Od razu po odpaleniu ciepłego silnika obroty wskoczą na ok. 800 + lekko falują, po przegazowaniu już się podnoszą na jałowym do tych 1100-1200.
    Jak tylko przyjechał błędy w skrzyni następujące:
    00518- Throttle Position Sensor (G69)
    Signal Outside Specifications- Intermitten
    00293- Multi function Switch (F125)
    25-10 - Uknown switch condition- Intermitten
    Po skasowaniu i przejechaniu się ok. 10km było dobrze. Następnie został zgaszony i po ok. 15 min. znów chciałem zrobić parę kilometrów i przy ruszeniu zgasł. Następnie już po ruszeniu znów na chwile się przyciął na 1 biegu do 4000, ale resztę zmieniał też na podwyższonych, przy ok. 3500obr.
    Po zrobieniu kolejnych 10 km pojawiła się następująca usterka:
    00660- Kickdown Switch / Throttle position Sensor
    27-10 - Implausible Signal - Intermitten
    Tak się zastanawiam, czy faktycznie po objawach może być to TPS? W automacie i w manualu w tym Fordzie TPS był jednakowy?
    Dodatkowo spytam, czy sterownik silnika, jak w większości, jest za zegarami?
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    skrzynia to ag4? sprawdz czy nie zanikają obroty na skrzyni a tps z automatu jest inny jak dobrze pamiętam ale sprawdź wiązkę bo te błędy są jakiś dziwne może ktoś coś pościskał jak zmieniał silnik. powodzenia
  • Poziom 10  
    Witam. Czy udało się rozwiązać tren problem z wysokimi obrotami przełączania biegów? Mam identycznie tylko ze w a4 b5 i dodatkowo żadnych błędów w skrzyni i w silniku.